2 kwietnia

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

2 kwietnia

Postprzez bogdan64 » 3 kwi 2011, o 12:08

Wczoraj tj. 2 kwietnia 2011r. w szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II przeszedłem trasę Wołosate- Rozsypaniec- Halicz- Tarnica- Wołosate.
Brnąc początkowo w śniegu a później po nieco błotnistym szlaku przeszedłem całą trasę w 6 godzin. Na Haliczu wyjrzało nieśmiało słoneczko i pokazał się Pikuj wraz z Ostrą Horą. Jak na tę porę roku ruch turystyczny dopisuje. Nieco gorzej przedstawia się wyposażenie w podstawowy sprzęt turysty czyli obuwie.
Załączniki
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: 2 kwietnia

Postprzez lidkru » 3 kwi 2011, o 13:35

latem widywałam panie w szpilkach. ale na śnieg chyba nikt sie na to nie odważył...
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 kwi 2011, o 17:12

Pomysłowość ludzka (czyt. głupota) nie zna granic. Podczas mojego ostatniego wypadu, miałem aż dwa :), gdy szliśmy z Chatki w stronę Smereka, przez skałki przeciskała się Pani w japonkach z pięknymi paznokciami, wymalowanymi jak cepelia (moja Druga Połowa twierdziła, że to od kosmetyczki). Bezcenne było spojrzenie, którym nas owa kobieta potraktowała (i nasze trepy). Takiej pogardy w czyimś wzroku dawno nie widziałem. Swoją drogą zastanawiam się jak ona sobie radziła podczas późniejszej ulewy...wspomnień czar...

Bogdan ciekawa inicjatywa :) bardzo, powiedziałbym, na miejscu. Tradycyjnie zazdroszczę :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 3 kwi 2011, o 18:51

Byłeś na tej przewodnicko-gopropwskiej imprezie? Jeżeli tak to widzieliście się z Piotrem, opowiadał mi o niej.
lucyna
Zbanowany

Postprzez bogdan64 » 3 kwi 2011, o 19:02

To był wyjazd raczej indywidualny . Tę trasę przeszedłem w pierwszą rocznicę i teraz w szóstą. Niestety wczoraj z powodu awarii oświetlenia nie byłem na Cergowej gdzie tradycyjnie zostaje odprawiona msza i o 21.37 zapalane jest ognisko.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 6 kwi 2011, o 10:48

lucyna napisał(a):Jeżeli tak to widzieliście się z Piotrem, opowiadał mi o niej.

Teoretycznie mogliśmy się mijać, ale raczej odpada bo byłem dość późno. Z Wołosatego wyszedłem ok. 19.00, po drodze jeszcze fotki bo fajnie poświeciło, na jaskrawo-żółto-czerwono. Chciałem wyprzedzić całą grupę i być na górze pierwszy. Wlazłem na szczyt jak było już całkiem ciemno. I to był średni pomysł, bo grubo ponad godzinę przesiedziałem na Tarnicy sam po ćmaku. Że po ćmaku to nieważne, ale tak wiało, że miałem dość :D Dopiero dobrze po 21.00 przyszła większość uczestników. Na zejściu było dość ślisko, ledwo wszedłem do lasu już zaliczyłem dupozjazd po schodach, ale warto było bo klimat fajny.
Więcej zdjęć tu: http://www.twojebieszczady.pl/2011/rocznica.php
A tak wyglądało to po 22.00 - zejście z Tarnicy na Sidło:
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez bogdan64 » 6 kwi 2011, o 12:14

Ja już o po 17 byłem w Czarnej.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw