25,26,27/09 - poloninami przez chmiel na otryt

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

25,26,27/09 - poloninami przez chmiel na otryt

Postprzez londonpeter » 10 wrz 2009, o 15:19

Witam Wszystkich.

Mam plan wyjsc w piatek w poludnie ze Smerek i spokojnie podazyc na Polonine Wetlinska. Bede sie trzymal szlaku przez Smerek, przelecz Orlowicza, Osadzki, az do Chatki Puchatka. Tam mysle przenocowac i z rana przez Brzegi Gorne wejsc na Polonine Carynska. W polowie carynskiej zejsc z czerwonego szlaku i zaczac zielony w kierunku przeleczy Przyslup, gdzie nastepnie przejde na niebieski w kierunku Dwernika. Oczywiscie krotka wizyta w Chmielu i sciezka historyczna dojsc do szczytu. Punktem docelowym jest Otryt z Chata Socjologa, gdzie chcialbym przenocowac. Wiec cala sobota zejdzie na wedrowce ze schroniska na wetlinskiej do schroniska na otrycie. W niedziele rankiem zejscie do Lutowisk i proba zlapania autostopa do Wetliny, gdzie w piatek zostawilem samochod.

Czy sadzicie, ze plan ten jest dosc ciekawy?
Czy wystarczy czasu, aby w sobote przejsc pomiedzy schroniskami?
Jakie sa prognozy pogody na 25,26,27 wrzesnia?
londonpeter

Re: 25,26,27/09 - poloninami przez chmiel na otryt

Postprzez krysia » 10 wrz 2009, o 15:40

26 września będzie deszcz po południu.
A plan bardzo ciekawy, choć nie szłam hurtem, więc Ci nie powiem czy czasu starczy.
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez londonpeter » 10 wrz 2009, o 15:50

krysia napisał(a):26 września będzie deszcz po południu.

Eh, z ta pogoda. I tak sie podejme, mam sprawdzony juz ubior i sprzet. Mam tylko nadzieje ze po blocie tylkiem nie zjade:)

Moze ktos chetny jest podlaczyc sie do tej wedrowki?
londonpeter

Postprzez andrzej627 » 10 wrz 2009, o 15:56

krysia napisał(a):26 września będzie deszcz po południu.

26 września wieczorem w Sękowcu odbywa się spotkanie internautów miłośników Bieszczadów:
Dokończenie VIII KIMB w Sękowcu 19 i 26 września
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krysia » 10 wrz 2009, o 15:59

Żartowałam z tą pogodą!!! :mrgreen:
ej no nie da się przewidzieć pogody jaka będzie za ponad 2 tygodnie :mrgreen:
Icm-najlepsza z dostępnych podaje tylko na 48h a i tak często się myli
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 10 wrz 2009, o 16:22

londonpeter napisał(a):Witam Wszystkich.

Mam plan wyjsc w piatek w poludnie ze Smerek i spokojnie podazyc na Polonine Wetlinska. Bede sie trzymal szlaku przez Smerek, przelecz Orlowicza, Osadzki, az do Chatki Puchatka. Tam mysle przenocowac i z rana przez Brzegi Gorne wejsc na Polonine Carynska. W polowie carynskiej zejsc z czerwonego szlaku i zaczac zielony w kierunku przeleczy Przyslup, gdzie nastepnie przejde na niebieski w kierunku Dwernika. Oczywiscie krotka wizyta w Chmielu i sciezka historyczna dojsc do szczytu. Punktem docelowym jest Otryt z Chata Socjologa, gdzie chcialbym przenocowac. Wiec cala sobota zejdzie na wedrowce ze schroniska na wetlinskiej do schroniska na otrycie. W niedziele rankiem zejscie do Lutowisk i proba zlapania autostopa do Wetliny, gdzie w piatek zostawilem samochod.

Czy sadzicie, ze plan ten jest dosc ciekawy?
Czy wystarczy czasu, aby w sobote przejsc pomiedzy schroniskami?
Jakie sa prognozy pogody na 25,26,27 wrzesnia?

1 dzień bez problemu.
2 też aczkolwiek do Dwernika. Pomiędzy Dwernikiem, a Chmielem możesz iść asfaltem lub rzeką (na autostop nie licz). Ścieżka Otryt-Chmiel nie istnieje. Już po roku po jej wytyczeniu przewodnicy z naukowcem nie byli w stanie w czasie szkolenia się nią poruszać. Nie słyszałam o jej rewitalizacji, dawno tam nie byłam, więc tu dałabym znak zapytania. Idź niebieskim do schroniska. O ile masz dobrą kondycję to jakimś cudem przy dość krótkim dniu zdążysz. Weź czołówkę, wyjdź bladym świtem tzn. godzinę przed wschodem słońca, a być może będziesz miął szansę.
Z Lutowisk bez problemu pojedziesz do Ustrzyk Górnych autobusem, a tam do Wetliny busikami.
lucyna

Postprzez londonpeter » 11 wrz 2009, o 13:32

krysia napisał(a):Żartowałam z tą pogodą!!! :mrgreen:

ej, dalem sie wkrecic :oops: ]
londonpeter

Postprzez Cirilla » 11 wrz 2009, o 14:59

a co jest w Chmielu?
Born to be wild
Cirilla
Stonka bieszczadzka

Postprzez londonpeter » 11 wrz 2009, o 20:57

Cirilla napisał(a):a co jest w Chmielu?

Jak to co? W chmielu jest smak dobrego piwa :lol:
londonpeter

Postprzez Cirilla » 12 wrz 2009, o 18:55

Co Ty powiesz;) Wobec tego sprawdzę jak smakuje chmielowy napój w Chmielu, już za tydzień;)
Born to be wild
Cirilla
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach