4 dni od schroniska do schroniska

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

4 dni od schroniska do schroniska

Postprzez Bogumił » 9 lut 2016, o 21:22

Mam nadzieję że to dobry dział na tego typu pytania.
Z góry bardzo serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi, tudzież porady.
A więc tak: chciałbym w najbliższy poniedziałek czyli 15.02.2016 wyjechać z kumplem na cztero -dniowy wypad w Bieszczady,
planujemy nie oszczędzać się, kondycja dość dobra, marzymy o wyprawie od schroniska do schroniska. Z racji tego, iż nie jestem zbyt doświadczony w kwestii logistycznego zorganizowania takiej eskapady, ciężko mi wymyślić jakąś ciekawą, logiczną trasę. Czy mógłby ktoś pomóc zaplanować taką trasę, zaznaczę tylko ,że zależałoby mi na chatce Puchatka oraz połoninach ? I jeszcze jedno czy schroniska o tej porze roku są otwarte a czy jeśli tak to jak będzie z miejscami, wypadałoby zadzwonić do każdego ze schronisk i poinformować/zarezerwować ? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc, nie ukrywam że zależy mi na czasie ;) zostało przecież tylko 6 dni ;d pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Bogumił
Stonka bieszczadzka

Re: 4 dni od schroniska do schroniska

Postprzez krzyś » 10 lut 2016, o 13:02

po 1.) Kup sobie mapę
po 2.) Oznacz sobie na mapie schroniska, które Cię interesują. W Bieszczadach oprócz ChP są jeszcze 3 bacówki PTTK: Jaworzec, Rawki, Hon
po 3.) Połącz sobie liniami według szlaków interesujące Cię obiekty, a będziesz miał gotowe trasy.

O tej porze nie powinno być problemów z miejscami noclegowymi, ale warto to sprawdzić.

P.S. Możesz się jeszcze zapisać na Rajd 3 Baców: [url]http://www.r3b.pl/rajdy-3-baców/zimowy-rajd-3-baców[/url] , ale to w innym terminie
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 10 lut 2016, o 14:54

po 2.) prócz ChP i bacówek jest jeszcze Koliba na Przysłupiu Caryńskim, Chata Socjologa na Otrycie, Koniec Świata w Łupkowie, Kremenaros w UG
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lidkru » 10 lut 2016, o 19:22

ale 4 dni i 3 noce?
to np. ruszasz z Wetlina na )( Orłowicza i dalej do Ch.Puchatka
dzień drugi, wędrujesz sobie w dół a potem pod górę a potem P.Caryńską a potem w lewo i do Koliby
a po nocy przychodzi dzień i wyruszasz bladym świtem, bo trasa długa przed Tobą, do Pszczelin i dalej ba Bukowe Berdo i schodzisz do UG i to juz trzecia noc, czyli ostatnia.... a ja polecam Hotelik Biały zamiast Kremenarosa :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 11 lut 2016, o 07:08

Przejdźcie Bieszczady wzdłuż. Zacznijcie od Hoteliku Białego w Ustrzykach Grn. (Lidka bardzo dobrze radzi), a skończcie w schronisku "Nad Smolnikiem" (znajduje się ono pomiędzy Smolnikiem nad Osławą, a Mikowem). Podobny szlak (nawet trochę dłuższy) uczestnicy Biegu Rzeźnika pokonują w 8-13 godzin. Czyli prawie cały czas czerwonym szlakiem. Mapa konieczna - znajdziecie sobie na niej dwa punkty etapowe (noclegi). Polecam mapę Compassu.
:)
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi