5 dni bez cywilizacj

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

5 dni bez cywilizacj

Postprzez medullaoblongata » 6 sie 2017, o 09:29

Witam wszystkich serdecznie :D ,

Szukałem informacji na temat ekwipunku wymaganego na 5 dniowa wyprawe ze spaniem na dziko w namiotach niestety nic nie znalazlem wiec zalozylem nowy watek.

Trasa 5 dniowa poczatkiem wrzesnia jest to moja pierwsza taka powaza wyprawa ( do tej pory bylem jedynie na 3 dniowce z namiotem w biesach ) nie mam zbytnio doswiadczenia licze na wasza pomoc, podczas wedrowki bedziemy schodzic jedynie raz do cywilizacji w 3 dniu . Mam plecak 55l i martwi mnie to czy sie do niego zmieszcze, mam namiot 1.2kg jest stosunkowo niewielki. Mozecie sie podzielic co zabieracie w takowe wyprawy?? Przede wszystkim chodzi mi o ubrania oraz ile i jakie jedzenie zabrac ze soba ( tutaj jest maly problem gdzy nie jem miesa ), chcialbym rowniez miec minimum zeby nie miec ciezkiego plecaka juz raz mialem ciezki plecak na wyprawie i dostalem mocno w dupe ;/
medullaoblongata
Stonka bieszczadzka

Re: 5 dni bez cywilizacj

Postprzez lidkru » 11 sie 2017, o 15:10

jesli o mnie chodzi, to czy jadę na 3 dni, czy na 7 to zawartość plecaka jest taka sama. Jedyna róznica to jedzenie: trzeba wziąć więcej i tyle. No i ew. palnik + menażka
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 11 sie 2017, o 16:09

medullaoblongata napisał(a):dostalem mocno w dupe ;/

My profesjonaliści lubimy jak jest mocno w dupę :mrgreen:
A poważnie: co to znaczy wyprawa ze spankiem na dziko? Zawsze można ułożyć trasę tak by co jakiś czas zejść do cywilizacji choćby po to by nie targać na plecach żarcia na całą wyprawę.
Niestety, to co pisze Lidka, jest prawdą....nie ważne na ile idziesz i tak musisz targać całą masę niepotrzebnych, jak się później okazuje, gratów. Jedyna róznica, to ilość bielizny i koszulek...reszta w zasadzie pozostaje bez zmian.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez łazik » 15 sie 2017, o 16:38

Jeśli chcesz zejść tylko raz do cywilizacji to wybij sobie z głowy lekki plecak.Jedzenia musisz wziąć na 3 dni i to nieważne,że nie jesz mięsa.Inne produkty też swoje ważą.Kolejna sprawa w jaki sposób chcesz przyrządzać ciepłe posiłki?Masz dwie możliwości albo bierzesz palnik+menażka albo targasz ze sobą siekierkę i gotujesz na ogniu.Siekierka choćby niewielka waży kolejne ponad kilo.Namiot,mata,śpiwór plecak+zawartość w przybliżeniu da ci to ze 20 kilo.Dla mnie plecak o takiej wadze jest akurat normą nie wiem jak dla ciebie.Nie wspomniałem tutaj jeszcze o odzieży,ale na tyle dni nie brał bym zbyt wiele.Oczywiście ciepła musi być bo nie wiadomo na jaką pogodę trafisz.Do tego coś przeciwdeszczowego musi być.I nie dopuszczaj żeby ci rzeczy w plecaku zamokły bo się 30 kilo zrobi.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi