5-dniowa trasa na przełomie maja i czerwca

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

5-dniowa trasa na przełomie maja i czerwca

Postprzez kozi » 5 kwi 2010, o 12:23

Witam, jest to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich użytkowników!!!

Razem z kolegą planujemy wybrać się w Bieszczady pod koniec maja-będzie to nasz pierwszy wypad więc prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w zaplanowaniu 5 dniowej wyprawy najlepiej z uwzględnieniem noclegu w schroniskach. Dodam tylko, że nie trzeba nas szczególnie oszczędzać :geek: Chcielibyśmy zostawić auto na końcu i jakoś do niego trafić. Jeżeli ktoś mógłby poświecić chwile i polecić nam coś z własnego doświadczenia to byłbym zobowiązany.
kozi

Re: 5-dniowa trasa na przełomie maja i czerwca

Postprzez lucyna » 5 kwi 2010, o 17:20

Mam wrażenie, że już na ten temat pisałam na tym Forum.
Lutowiska tu możecie zostawić samochód i pójść sobie na Otryt, schronisko, potem niebieskim na Magurę Stuposiańską i zielonym na Przysłup (zakładam, że Koliba będzie już czynna) zielonym na Połoninę Caryńską i Połonina Wetlińska zejście do Jaworca schronisko. Z Kalnicy jedziecie autobusem do Wetliny i żółtym lub zielonym na Jawornik, a potem do niebieskiego przez pasmo graniczne na Rawki, schronisko pod Małą Rawką, ostatni dzień to gniazdo Tarnicy i Halicza lub Wołosate-Tarnica-Szeroki Wierch-Ustrzyki G. Da Wam ta trasa w kość ale poznacie urok Bieszczadów :D
lucyna
Zbanowany

Re: 5-dniowa trasa na przełomie maja i czerwca

Postprzez kuusamo » 5 kwi 2010, o 20:06

Już pisałem, można poszukać, ale co tam:

Plan na wycieczkę z plecakiem od schronisko-schronisko. Zakładam, że w dzień 0 dojeżdżasz do Ustrzyk Górnych gdzie śpisz i rano wyruszasz via Wołosate na Tarnicę zatem:

dzień 1 [nocleg w Ustrzykach Górnych] dojazd busem/stopem do Wołosatego {szlak niebieski} - szczyt Tarnica - {szlak czerwony} - Ustrzyki Górne
dzień 2 [nocleg w bacówce pod Małą Rawką] Ustrzyki Górne dojazd stopem/busem do {szlaku niebieskiego} - szczyt Wielka Rawka - {szlak zielony} - Bacówka Pod Małą Rawką
dzień 3 [nocleg w Bacówce Jaworzec] dojazd busem/stopem do Brzegów Górnych {szlak czerwony} Połonina Wetlińska - przełęcz Orłowicza {czarny szlak} - Bacówka Jaworzec
dzień 4 lajt po asfalcie [nocleg w Rajskim] Bacówka Jaworzec -{droga wzdłuż rz. Wetlinka} - rezerwat Sien Wiry (cofamy się trochę do) - Szczycisko drogą nad rz. San - Rajskie

Taki trip pozwala zaliczyć w pigułce to co Bieszczady mają najlepszego: najwyższy szczyt, połoniny, lasy, klimat schronisk, jazda autostopem (polecam), rzeczki i rzeki - jak dla mnie ok
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi