9 dniowa wycieczka

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: 9 dniowa wycieczka

Postprzez skazaniec » 15 mar 2011, o 10:19

szczerze przyznam, że tak się zapatrywałem wcześniej i Hotelik Biały był w czołówce miejsc na spanko. Znalazłem też inną ofertę:
http://www.eholiday.pl/noclegi-ow5286.html
warto?
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 mar 2011, o 10:34

ja tam nie byłam, ale UG są tak ogromne , że i tak wszędzie blisko
A poszukaj na tym forum w dziale z noclegami, może tam będzie jakies info
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeusz195 » 15 mar 2011, o 12:21

Przejrzałem Twój plan i zauważyłem, że trzy razy w planie jest Połonina Caryńska. Jest to rzeczywiście urokliwe miejsce, ale czy nie można by chociaż raz odpuścic sobie połoninę i na przykład z Przysłupia Caryńskiego (pkt nr 5) udać się na Magurę Stuposiańską i zejść do Dwernika?
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 15 mar 2011, o 12:56

Bardziej polecałabym Bereżki-Przysłup-Nasiczne-Dwernik Kamień (cud, miód i malina)- druga grzęda Dwernika-Zatwarnica powrót z Zatwarnicy czym Bóg da. Nie lubię Sianek są przeraklamowane moim zdaniem ale trasa Tarnawa-Dźwiniacz, Tarnawa, a potem jeszcze po drodze Jeleniowaty lub bez szlakowo okolice Dydiowa http://www.twojebieszczady.net/zj/dydiowa.php
Ostatnio edytowano 3 gru 2012, o 10:13 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono link
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 15 mar 2011, o 13:26

skazaniec napisał(a):2 Cisna – Liszna – Roztoki GRN – Przełęcz nad roztokami – Okrąglik – Jasło – Małe Jasło - Cisna

To jest taka trasa raczej na dwa samochody. Nie mówię że droga z Cisnej na przełęcz nad Roztokami jest nieciekawie, ale to ponad 10km z buta "asfaltem". Dojechać do Roztok i potem wrócić po samochód.
Można jeszcze zmodyfikować to w drugą stronę: Cisna - Jasło - Okrąglik - Fereczata - Smerek (wieś). Cały czas czerwonym szlakiem. Obiad w Oberży Smerek Dolny (noclegi w warunkach schroniskowych też są). Widokowo będzie ciekawiej, bo na p. nad Roztokami masz widoki szczątkowe na stronę słowacką, kolejne widoki dopiero w zasadzie jak wyjdziecie z krzaków na Okrągliku (też szczątkowe). Można też wrócić z buta do Cisnej przez "szpickierę" (na wys. Strzebowisk) stokówką (przecina czerwony szlak na wys. Smereka oraz w Cisnej). Ale wsio kwestia gustu.
Piotr_S
Administrator

Postprzez tadeusz195 » 15 mar 2011, o 13:31

W dniach odpoczynku zamiast nad Solinę (w lecie tłum ludzi), sugeruję gołoborze w Rabem oraz wycieczkę do Jeziorka Bobrowego w Huczwicach u podnóża Chryszczatej. Wycieczka spokojna nie wyrypiasta w miejsca naprawdę urokliwe.
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 16 mar 2011, o 09:30

tadeusz195 napisał(a):Przejrzałem Twój plan i zauważyłem, że trzy razy w planie jest Połonina Caryńska.

Faktycznie...heh...te trasy to wynik podróży palcem po mapie dzięki za sugestię odnośnie Magury Stuposiańskiej

lucyna napisał(a):Bardziej polecałabym Bereżki-Przysłup-Nasiczne-Dwernik Kamień (cud, miód i malina)- druga grzęda Dwernika

poczytałem, podumałem i chyba uwzględnię Twoją propozycję:)

Piotr_S napisał(a):To jest taka trasa raczej na dwa samochody. Nie mówię że droga z Cisnej na przełęcz nad Roztokami jest nieciekawie, ale to ponad 10km z buta "asfaltem".

to się przyda myślałem, że ten szlak jest umiejscowiony z dala od asfaltu, dzięki Piotrze za wskazówki obiadowe:)

I kto powiedział, że fora internetowe to zło wcielone?
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 16 mar 2011, o 17:34

Trasy zmienione. Zamiast Cisnej i okolic będzie wypad do źródeł Sanu. Propozycja Lucyny też mi się podoba. Teraz będzie prezentacja szlaków ekipie i wspólna dyskusja nad mapą:) Napiszę co wymyśliliśmy:)

PS możecie mi podać orientacyjny czas przejścia z Przysłupia do Nasicznego i Dalej do Zatwarnicy na podstawie artykułów szacuję na 5 - 6 godzin, a jak to jest w praktyce?
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 16 mar 2011, o 22:19

skazaniec napisał(a):orientacyjny czas przejścia z Przysłupia do Nasicznego i Dalej do Zatwarnicy na podstawie artykułów szacuję na 5 - 6 godzin, a jak to jest w praktyce?

4-5, może i dłużej jeśli będziecie robić dłuższe przerwy (np. po drodze z Przysłupa trzeba wdepnąć na cmentarz i miejsce po cerkwi w Caryńskiem, itp.) Można iść do Nasicznego stokówką (szybciej) lub ścieżką przez przełęcz nad Nasicznem (ciekawiej i ładny widok na Caryńskie). Z DK też dwie możliwości zejścia - starą trasą ścieżki czerwonej, która wychodzi przy moście na Sanie lub nową (nieco dłużej), która prowadzi "przez" wodospad na Hylatym.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Barnaba » 17 mar 2011, o 00:17

a na wypadek niepogody polecam skansen i zamek w Sanoku
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach