9 dniowa wycieczka

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: 9 dniowa wycieczka

Postprzez lucyna » 17 mar 2011, o 06:13

Piotr_S napisał(a):
skazaniec napisał(a):orientacyjny czas przejścia z Przysłupia do Nasicznego i Dalej do Zatwarnicy na podstawie artykułów szacuję na 5 - 6 godzin, a jak to jest w praktyce?

4-5, może i dłużej jeśli będziecie robić dłuższe przerwy (np. po drodze z Przysłupa trzeba wdepnąć na cmentarz i miejsce po cerkwi w Caryńskiem, itp.) Można iść do Nasicznego stokówką (szybciej) lub ścieżką przez przełęcz nad Nasicznem (ciekawiej i ładny widok na Caryńskie). Z DK też dwie możliwości zejścia - starą trasą ścieżki czerwonej, która wychodzi przy moście na Sanie lub nową (nieco dłużej), która prowadzi "przez" wodospad na Hylatym.

Tylko nie zejście przez Magurkę. Tam są tylko widoczne pozostałości po okopach z I wojny św., a potem przeważnie błotnisty syf w niezbyt ciekawym lesie. Trasa krótsza tylko o kilkanaście minut-40 minut a wiele się traci. Druga grzęda, zejście mniej więcej w połowie połoninki Dwernika, potem niezbyt ciekawy lasek ale latem i jesienią polecam (maliny, borówki, grzyby i niedźwiedzie)-ładne widoki poprzez chaszcze na grzędzie, potem las nasienny, a następnie piękna ściana skalna i prześliczny rezonansowy jawor - podobnych mu jest niewiele w naszych lasach, prawie wszystko wycięli, prosty jak świeca, bardzo wysoki, ładna korona, jednym słowem cudne drzewo - tu można pokombinować z mapą, albo wrócić się pozaszlakowo do Nasicznego (to nie jest teren parku) albo iść dalej do Hylatego (te ułatwienia są obrzydliwe) i dalej do Zatwarnicy. Tu pozostałości po młynie (10 min) (oznakowane, należy obok mostu wyłapać ścieżkę), ładna chata bojkowska, no i kultowy sklep.
Bereżki-Przysłup-łażenie po Caryńskiem-Dwernik Kamień-druga grzęda-Zatwarnica to moim zdaniem jest optimum.
lucyna
Zbanowany

Postprzez skazaniec » 17 mar 2011, o 19:26

Dziękuję Wam wszystkim za propozycję i pomoc - trasy zaakceptowane:) Znajomi zadowoleni - ale uważają mnie za kretyna jakiegoś - "kto planuje i konsultuje trasy wycieczek". Cóż ten typ tak ma:) Mam jeszcze prośbę o niezamykanie tego wątku, bo jeszcze z pewnością coś moje wątpliwości wzbudzi i aby nie mnożyć wątków będę je tu zamieszczał, a na koniec z pewnością pojawią się zdjęcia (to akurat domena mojej Drugiej Połowy) i relacja z wycieczki:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 17 mar 2011, o 21:43

no ja myslę
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 26 mar 2011, o 18:34

Spoko spoko, popiszę się swoim krasomówstwem:D
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 kwi 2011, o 11:44

wpisy sprzed wielu dni ele do wyprawy macie jeszcze troche czasu. polecam Wam przejażdżke kolejką bieszczadzką. moze warto by było trochę pojeżdzić. np taki dzień objazdowy a w jego planie łopienka z cerkiewką, wielokrotnie już przeze mnie polecana Terka z widokiem znad wsi ze sciezki na studene. droga z wołkowyji przez górzankę do baligrodu przez Tyskową. piękne widoki, wypas owiec w radziejowej, piękna dolinka tyskowej. z baligrodu powrót np przez rabe i wole michowa. wprawdzie oficjalnie droga leśna ale jest otwarta zawsze. przejżyj mapę dobrze i podumaj o takim samochodowym rajdzie. mozna tez wjechać w doline osławy w smolniku do prełuk i zjechać do komańczy. po drodze cerkwie w smolniku, w baligrodzie(remontowana), w komańczy odremontowana po pożarze. w bieszczadach oprócz połonin są nieistniejące wsie i zapomniane uroczyska. jesli macie 9 dni czasu to moze wato by bylo po prostu gniazdo tarnicy pokonac w 1 dzien. to jest mozliwe.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 11:47

Dzięki - cały czas to się jeszcze wszystko zmienia:) cenne uwagi :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 28 kwi 2011, o 11:47

to moze wato by bylo po prostu gniazdo tarnicy pokonac w 1 dzien. to jest mozliwe.

jak najbardziej, zwłaszcza, jesli nie pójdziecie zaraz pierwszego dnia, tylko tak gdzies w połowie pobytu, jak już trochę kondycji , wy mieszczuchy, nabierzecie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 13:38

Kondycję zamierzam budować w Beskidzie Sądeckim w tym roku:) także może nie będzie tak źle - z któej strony polecacie wyruszenie na tak pojęte gniazdo Tarnicy? może będzie bardziej malowniczo?
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 kwi 2011, o 17:19

ja gniazdo tarnicy lubie sobie obejść w jeden dzień. pare razy juz pisałem o tym wejsciu na główny grzbiet od pszczelin. pojedz sobie palcem po mapie: Pszczeliny/Widełki - Bukowe Berdo - Grzebień (mylnie przez jakiegoś barana nazwany Krzemieniem) - Halicz (podumaj o wariancie. kiedys szlak biegł granią, na grzędzie, góra, teraz leci połoniną od przełęczy. może jakoś sie prześliżniecie. z Halicza z powrotem na przełęcz obok goprówki-szalasu (po drodze żródełko, mozna uzupełnić wode) na gniazdo, na Tarnice i przez szeroki wierch do u.górnych. proponuje wystartowac rano z Pszczelin, moze uda sie Tobie namówic na te wyprawe swoich towarzyszy bieszczadzkiej niedoli od godz 5 rano. może wystraszycie żubry pojące sie w potoku pod widełkami? może sploszycie puchacza na granicy lasu na bukowym berdzie(lubia tam z rana polować). wschód słońca na grzbiecie i poranne rosy na berdzie to piekna sprawa. na Grzebieniu bytują kruki. bardzo często sobie lataja i kraczą i kołują. i wypatruja coby tu sobie upolować. ktos pisał o wielokrotnym wspinaniu sie na carynską. ja ogolnie mam takie podejscie, ze nie jest wazna zaliczenie kazdego udeptanego wierzcholka połonin a juz na pewno kazdego szlaku. ciekawa widokowo i urozmaicona trasa przez caryce moze wygladac tak: Berezki- koliba - polonia carynska- berehy- nasiczne- przeł nad nasicznem- caryńskie - koliba - berezki. i tak sobie mysle ze byc w bieszczadach i pominąc doline sanu ale nie tam na siankach czy na torfowiskach. ale od chmiela do sekowca autem. od sekowca z bucika na taras nad tworylnem. moze przez san w bród. to tez jest charakterystyczne dla regionu - brak mosteczków na kazdym kroku. z tworylnego przez krywe i hulskie wzdłuz sanu do sękowca. niewyrazne sciezki, kilka zeremii bobrów i dzikośc. tylko toska jeszcze tam na stałe wytrzymuje. a raczej stachu z tośką.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 18:00

Dzięki wezmę pod uwagę Twoje propozycje jerzumarian :) te brody Sanem do mnie przemawiają :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach