9 dniowa wycieczka

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

9 dniowa wycieczka

Postprzez skazaniec » 13 mar 2011, o 17:04

Witajcie,
pewnego pięknego dnia losy mojego życia przypadkiem zagnały mnie w Bieszczady i mimo początkowej niechęci stałem się wielkim miłośnikiem tych gór...Jak na początkującą stonkę przystało zwiedziłem do tej pory Połoniny i okolice Ustrzyk Dolnych (pętla wokół nich) - jeden wypad.
Nastał teraz czas na dłuższy wyjazd i w związku z tym chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii o trasach, które sobie ze znajomymi ułożyliśmy. Niestety ze względu na nasze zajęcia zawodowe jedziemy w lecie, zatem liczę się z tym, że będzie raczej tłoczno. Do rzeczy jednak, poniżej plany naszych wędrówek:

1 Ustrzyki GRN – Połonina Caryńska – Przełęcz Wyżniańska – Mała Rawka – Dział – nad Wetliną - Wetlina
2 Cisna – Liszna – Roztoki GRN – Przełęcz nad roztokami – Okrąglik – Jasło – Małe Jasło - Cisna
3 Przełęcz Wyżniańska – Połonina Caryńska – Brzegi GRN – Chatka Puchatka – Przełęcz Orłowicza – Smerek – Przełęcz Orłowicza - Wetlina
4 Ustrzyki GRN – Wielka Rawka (Krzemieniec – Mała Rawka – Berehy
5 Widełki – Koliba - Caryńskie – Połonina Caryńska – Ustrzyki GRN
6 Ustrzyki GRN – Szeroki Wierch – Przełęcz Siodło – Przełęcz Goprowców – Bukowe Berdo - Widełki
7 Ustrzyki GRN – Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozyspaniec – Halicz – Przełęcz Goprowców – Tarnica – Przełęcz Siodło – Szeroki Wierch – Ustrzyki GRN

Kolejność przypadkowa. Dodam, że baza wypadowa byłaby w Ustrzykach Górnych, jedziemy we 4 własnym autem. Prosze o opinię na temat naszych planów, co pominąć co dodać, czy może jest ok. Będę wdzięczny za wszelkie pomocne informacje (gdzie spać, gdzie jeść). Założeniem tego wyjazdu jest spędzenie jak największej ilości czasu na szlakach.

2 dni są rezerwowe:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Re: 9 dniowa wycieczka

Postprzez lidkru » 14 mar 2011, o 09:16

hej
Fajny masz ten plan, ale czy patrzyłeś na mapach na czasy przejść? Te trasy spokojnie da się zrobić, natomiast pytanie , czy będziecie tylko maszerować, czy też np poopalacie się trochę gdzieś po drodze. Ja pierwszego dnia na szlaku, jak wdrapałam się na Dział z Wetliny, to na leżeniu i zachwycaniu się krajobrazem dookoła spędziłam 2 godziny. Brakło czasu i sił na Kremenaros, zeszliśmy tylko do schroniska Pod Rawkami :) . Ale latem dzień długi, dacie radę. Zawsze drugiego dnia można odetchnąć np. na Solinie 8-)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 14 mar 2011, o 12:38

Sprawdzałem czasy przejść - zwykle nie przekraczają one 8 godzin. Założenie jest takie, że wychodzimy raniutko żeby mieć czas właśnie na pozbijanie bąków - czyli rozłożenie się gdzieś na chwil kilka(dziesiąt) i podziwianie piękna przyrody. Dzięki temu, że lato, a więc i długi dzień zakładałem, że uda się to pogodzić, a także jakieś piwko po powrocie strzelić:), chciałem zaczerpnąć informacji od bardziej doświadczonych Bieszczadników. A dwa dni rezerwowe właśnie na akcje typu Solina są przewidziane:) ewentualnie całodniowe byczenie się na połoninie:).
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bogdan64 » 14 mar 2011, o 15:53

Zamiast Soliny polecam wschód lub zachód słońca na połonince
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 14 mar 2011, o 17:53

plan planem, trzeba zawsze jakiś mieć, ale do tego świadomość, że my swoje a życie swoje 8-)
Ale jeśli jeszcze jakiś dzień wolny Wam zostanie, to polecam wycieczkę do Sianek w Bieszczadzki Worek. Ja tam jeszcze nie dotarłam , bo moje plany zawsze coś naruszyło, i po raz trzeci planuję , hihi, dotrzeć tam w październiku. Mam nadzieję, że tym razem wypali
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 15 mar 2011, o 09:12

Lidka a możesz mi powiedzieć jak najlepiej dostać się do Sianek? autem? czy może z buta? oglądam mapę i nie mogę się zdecydować.
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bogdan64 » 15 mar 2011, o 09:44

Najlepiej autem,ale można też rowerem choc parking dla rowerów do najtańszych nie nalezy
Zreszta Sianki jak Sianki ale warto podejśc do źródeł Sanu
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 mar 2011, o 09:58

autem najłatwiej. Ale do samych Sianek i źródeł Sanu to już tylko z buta. Ta trasa opisana jest tutaj
http://www.twojebieszczady.net/dolsanu.php
Ostatnio edytowano 2 gru 2012, o 18:03 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono link
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 15 mar 2011, o 10:02

dzięki:) bardzo pomocny opis:)

i taki mały OT
polećcie jakieś przyzwoite spanko:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 mar 2011, o 10:06

ja byłam zadowolona z Hoteliku Białego, co prawda nie ma tam sali na posiadówki, ale kuchnia z lodówką i wszelakimi garnkami, ciepła woda non stop, a na dworzu fajny duży stół, obok miejsce na ognisko
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach