A takie tam połazęgowska

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: A takie tam połazęgowska

Postprzez lucyna » 25 paź 2011, o 16:50

Umarł król, niech żyje król czyli wznawiamy połazęgowiska
25 październik Obniżenie Górnego Sanu
Osoby tego dramatu: branża turystyczna reprezentowana przez Zosię i Janka z ośrodka Za Potokiem w Solinie, Kumak Górski o tym ciicho szaaa, ja.
Postanowiliśmy wznowić połazęgowiska. Rano skoro świt wybraliśmy się w Beskid Niski, a znaleźliśmy się w Obniżeniu Górnego Sanu w cudnych okolicznościach przyrody w okolicy Tarnawy. Piękno jesiennych Bieszczadów aż powalało. Na pierwszy rzut poszedł punkt widokowy Roztoka. Panorama cud, miód i malina, dolina Roztoki tonęła w brązie, a i Bukowe Berdo, Krzemień i Kopa Bukowska wyglądały całkiem, całkiem.
Potem zonk, oj oberwało mi się od Miejscowych za to co pisałam w internecie, na forum prawegolasu, oj oberwało. Muszę jeszcze raz to przemyśleć.Napiszę o tym w innym wątku. Dolina tonęła w słońcu, mieniła się brązami, purpurą torfowisk, San wartko toczył swoje wody. Nowe pomosty na torfowisku w Tarnawie, ścieżka przedłużona, zapętlona, szykuję się nam naprawę fajna atrakcja. Potem moja ulubiona ścieżka BdPN czyli Tarnawa-Dźwiniacz. Cisza, spokój, słoneczko przygrzewało,no i wspaniałe towarzystwo. Czego chcieć więcej. Kumakowi zamarzyły się gady, matka przyroda sprzyjała Mu więc jak na koniec października połów przezacny: piękny samiec żmii zygzakowatej, taki na oko 50 cm i maleńka ale bardzo dzielna żmijka tak z 5-6 cm. Janek i Zosia, którzy byli tu pierwszy raz zostali zauroczeni, wyjechali przeszczęśliwi.
Dziękuję Kolegom za cudne chwile spędzone razem w tym niezwykłym miejscu.

PS.
Zosi dziękuję za książkę unikat, piękny album z archiwalnymi zdjęciami "Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce" Zbigniewa Kozickiego. To Jej wkład w wątki czytelnicze.
Zosiu jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za tę niespodziankę.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 25 paź 2011, o 19:12

lucyna napisał(a):Umarł król, niech żyje król czyli wznawiamy połazęgowiska
25 październik Obniżenie Górnego Sanu
Cisza, spokój, słoneczko przygrzewało,no i wspaniałe towarzystwo.

Byłem, widziałem, dziękuję dzielnej załodze niebieskiego busika:-)
Fotki wkrótce (muszę wybrać kilka z 432 zrobionych dziś:-))
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 25 paź 2011, o 20:57

Borówczyska, żmijki, torfowiska, dużo torfowisk proszę :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 26 paź 2011, o 08:56

muszę wybrać kilka z 432 zrobionych dziś:-))

to tak najłatwiej co drugi i po sprawie
najgorsze są te wybory :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 28 paź 2011, o 16:03

28 październik 2010
Spotkanie autorskie z Łukaszem Bajdą autorem książki " Balowie Z Bieszczadzkich lasów na salony Krakowa i Lwowa" w Baligrodzie.
Hmm, po raz pierwszy nie wiem co mam napisać. Nie powinnam się tam pojawić, czułam się tak obco, źle w tym towarzystwie, tak nie na swoim miejscu, że obawiam się, iż moje negatywne emocje mogą rzutować na to co piszę. Postaram się wyłowić pozytywy.
Spotkanie na pewno udane, służące jednemu - promocji książki. Pod tym względem to dobra robota. Kolega Łukasz Bajda to przewodnik mający bardzo dobry kontakt z grupą, znakomicie reagujący na potrzeby grupy. To było widać, słychać i czuć. Jego prelekcja została dobrze przyjęta, trafiła do większości osób zgromadzonych na sali. Sala pozytywnie reagowała, padały pytania. Czytelnicy dopisali, salka była pełna, Autor podpisał wiele książek. Książki nie czytałam, tylko przejrzałam ją. Pierwsze wrażenia pozytywne. Raczej z tych popularno- naukowych, nazwałabym ją na własny użytek gawędą historyczną. Moim zdaniem warto po nią sięgnąć, to przyjemna lektura.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 28 paź 2011, o 17:51

lucyna napisał(a):28 październik 2010
Spotkanie autorskie z Łukaszem Bajdą autorem książki " Balowie Z Bieszczadzkich lasów na salony Krakowa i Lwowa" w Baligrodzie.
Hmm, po raz pierwszy nie wiem co mam napisać. Nie powinnam się tam pojawić, czułam się tak obco, źle w tym towarzystwie, tak nie na swoim miejscu, że obawiam się, iż moje negatywne emocje mogą rzutować na to co piszę. Postaram się wyłowić pozytywy.
Spotkanie na pewno udane, służące jednemu - promocji książki. Pod tym względem to dobra robota. Kolega Łukasz Bajda to przewodnik mający bardzo dobry kontakt z grupą, znakomicie reagujący na potrzeby grupy. To było widać, słychać i czuć. Jego prelekcja została dobrze przyjęta, trafiła do większości osób zgromadzonych na sali. Sala pozytywnie reagowała, padały pytania. Czytelnicy dopisali, salka była pełna, Autor podpisał wiele książek. Książki nie czytałam, tylko przejrzałam ją. Pierwsze wrażenia pozytywne. Raczej z tych popularno- naukowych, nazwałabym ją na własny użytek gawędą historyczną. Moim zdaniem warto po nią sięgnąć, to przyjemna lektura.

Autor widać zna się na tym, o czym opowiadał, na dodatek kocha to:-)
A Lucyna ścięłaś włosy:)
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 28 paź 2011, o 18:01

No ściełam. Nie dziw się, że dziś nawet osy są w lepszym humorze. Tak fatalnej fryzury jeszcze nie miałam. Wrrr
Łukasz wypadł naprawdę dobrze. Był gwiazdą wieczoru, emanował tak pozytywnie wiedzą, umiejętnością przekazu, taką regionalną dumą, że naprawdę znakomicie się Go słuchało. Czytam książkę. A niech Go licho, takiego konglomeratu jeszcze nie czytałam. To swoiste połączenie naprawdę dobrej, rzetelnej pracy naukowej z historycznym portalem plotkarskim. Taką książkę mógł napisać tylko przewodnik. :))))
Pierwszy rozdział "Szlachta sanocka w strukturze społecznej Rusi Czerwonej" miodzio. Ta książka to jedna wielka niespodzianka, nie wiem co kryje się w innych rozdziałach. Niewątpliwy atut to zdjęcia.
Kolega zaszalał pisząc mi dedykację "Lucynie najbardziej zakręconej przewodniczce jaką znam". HMMMM
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 28 paź 2011, o 18:27

lucyna napisał(a):Borówczyska, żmijki, torfowiska, dużo torfowisk proszę :)

Ciężko wybrać z tylu, no ale od czegoś trzeba zacząć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak że jednym słowem ładnie było:)
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez kumak_gorski » 28 paź 2011, o 18:55

Natomiast wczoraj byłem tam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Taką mamy jesień w Bieszczadach:)
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 29 paź 2011, o 06:55

Piękne okoliczności przyrody, te kolory są naturalne, wszystko naprawę w słońcu tonęło w brązie i purpurze
1-3 panorama z punktu widokowego, bardzo dobrze przygotowanego Roztoka na Bukowe Berdo, Krzemień i Kopę Bukowską
4. j.w. Krzemień i Bukowe Berdo
5. dolina Roztoi
6. łąki nad Tarnawą
7. widok z okolic torfowiska wysokiego Tarnawa na Wołowy (Trumnę), Halicz, Kopę Bukowską i Krzemień
8. torfowisko wysokie w Tarnawie Górnej to pierwsze
9. prace inżynierskie bobrów
10. graniczny San
11-13. bagienny bór sosnowy na torfowisku wysokim
14. prace bobrów
15. bagno zwyczajane
16. pijanica vel borówka bagienna
17-19 torfowisko wysokie Tarnawa Górna
20. renaturalizowany potok
21. Tarnawa Niżna
22-23. żmija zygzakowata w końcówce października była naprawdę niemrawa
24. torfowisko wysokie na ścieżce Tarnawa-Dźwiniacz