Adaptacja Dustera do spania.

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Adaptacja Dustera do spania.

Postprzez IraS » 7 mar 2012, o 19:47

browar napisał(a):W sumie namiot ma chyba tylko jeden plus w porównaniu z autem (lub przyczepą campingową) - rano słychać śpiew ptaków.

Wolę już nie słuchać tych ptaków jak mam oprócz nich słuchać chrapania z innych namiotów ;)

browar napisał(a):Iras,skąd to okucie do nogi? Jak się nazywa,widziałeś takie kątowe? Szukam takowych,bo chcę zbudować porządny stolik campingowy,taki stabilny i jednocześnie z odkręcanymi odnóżami.

A jest niedaleko koło mnie taki sklepik dla majsterkowiczów, te co ja zastosowałem kosztują chyba 1,50 zł są i z regulacją wysokości i są też różnego rodzaju gotowe nogi z okuciami.

Wojtek1121 napisał(a):Tylne siedzenia chyba wymontujesz ? Jaką masz wysokość od podłogi do sufitu?

browar napisał(a):Nie ma chyba potrzeby,ja też mam takie może mniej skośne(bardziej leżące) oparcie pod głową i śpi się bardziej wygodnie niż na całkiem płaskim,nawet poduszki nie potrzeba.

No właśnie miałem wyciągać siedzisko (mam nawet 2 zestawy nóżek zrobione do wersji na zdjęciu i niższe do wersji bez siedziska), ale jak się przymierzyłem to całkiem wygodnie się leży. Jak wyciągnę siedzisko mam wtedy poziom, zobaczę jeszcze jak położę piankę jak się będzie leżało. Wysokości nie mierzyłem, ale jak usiądę to mam jeszcze sporo do sufitu, więc nawet z pianką będzie się bez problemu siedziało.

Dodatkowo z tyłu będzie rozbita i dołączona do samochodu taka baza:

Obrazek

Jeszcze nie przymierzałem w realu, ale ze wstępnych obliczeń, tył samochodu zmieści się w otworze namiotu. Baza służy do siedzenia jak pada i jako magazyn, kuchnia i łazienka, w połączeniu z autem będzie można wyjść tyłem do namiotu lub bokiem od razu na zewnątrz. Muszę tylko zabrać kawałek węża gumowego na rurę wydechową by odprowadzić spaliny gdzieś na bok, gdybym chciał dogrzać samochód.
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 7 mar 2012, o 20:01

Browar jak chcesz to ci mogę kupić te okucia i wysłać, ale nie jest to najstablilniejsza konstrukcja bynajmniej przy drewnianych nogach, śruba z boku która mocuje nogę wrzyna się w drewno i się to trochę chwieje. Pewnie było by okej gdyby nogi były z aluminiowej rurki, lub jak by między drewno a śrubę dociskającą podłożyć jakąś blaszkę.
IraS
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 7 mar 2012, o 20:39

browar napisał(a):skąd to okucie do nogi?

Leroy Merlin, Practiker, Castorama, OBI... w każdym to znajdziesz i mnóstwo podobnych - szukaj w dziale metalowym.
Jeśli by nogi miały być drewniane, to zamiast śruby wklejał bym je Poxiliną - dwuskładnikowy klej epoksydowy.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez IraS » 8 mar 2012, o 12:29

Dzisiaj przyszła pianka. Po docinałem na wymiar i jest git. Jest naprawdę wygodna, leży się jak na normalnym łóżku, a z naddatku wyszedł jeszcze fajny podgłówek.

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez nemo7 » 11 mar 2012, o 21:08

Wygląda nieźle, ale gdzie bagaże- na dachu? Ja to marzę o takim samochodziku - np furgonetka w której by było spanie :lol: Ale znowu nie wygrałem w totka, więc pozostaje to marzeniem... :(
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 12 mar 2012, o 07:38

Ja na taki wyjazd pakuje się w 4 pojemniki curvera, w jednym ciuchy, w 2 jedzenie, w 3 sprzęt kuchenny a 4 to mapy i przewodniki. Pojemniki lądują na spaniu a gdy jestem na miejscu to przeważnie rozbijam namiot - bazę jak na zdjęciu na górze i wtedy pojemniki lądują w namiocie lub na przednich siedzeniach gdybym namiotu nie rozbijał. Myślałem o boxie na dach, ale to jest trochę nie wygodne w dostępie, w dodatku przy dosyć wysokim samochodzie. Szybciej może kiedyś pomyślę na bagażniku na hak i do tego jest też dosyć duży box. Obrazek A taki van np VW 4x4 też fajna sprawa tylko trochę droga, bo te z napędem na jedną oś raczej się nie nadają na trochę bardziej ekstremalną jazdę po górach ;)
IraS
Administrator

Postprzez nemo7 » 13 mar 2012, o 21:41

też dobry pomysł :lol: a ja będąc kilka lat temu na Mazurach zobaczyłem m.in taki pojazd:
Obrazek
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 15 mar 2012, o 18:41

o kurczę, a wczoraj go widziałem... spróbuje jeszcze raz tylko później
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 15 mar 2012, o 22:33