Aktualna sytuacja na szlakach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Aktualna sytuacja na szlakach

Postprzez yarek shalom » 26 lut 2012, o 11:55

Chcialbym zapytac jak wyglada aktualna sytuacja na szlakach w Bieszczadach? Glownie pytam o szlak na Tarnice i Halicz oraz Bukowe Berdo. Czy w zwiazku z dodatnia temperatura w lesie do wysokosci 1000 metrow lezy jeszcze snieg czy tez szlak wiedzie przez błoto? Za tydzien chcialbym sie wybrac w Bieszczady, ale nie wiem jakie aktualnie warunki tam panuja. Z informacji GOPR-u wiem ze powyzej 1000 m lezy snieg i jest drugi stopien zagrozenia lawinowego.
http://nickycruz.ovh.org NICKY CRUZ OPOWIADA - HISTORIA PRAWDZIWA
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Re: Aktualna sytuacja na szlakach

Postprzez krzyś » 26 lut 2012, o 20:44

Z doświadczenia wiem, że nawet GOPRowcy nie znają aktualnych warunków (które zresztą mogą się zmieniać z godziny na godzine). Najlepiej zorientowani są pogranicznicy, gdyż pełnią regularne patrole w masywie Tarnicy - Rozsypańca.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez otrok » 26 lut 2012, o 21:05

śniegu nie brakuje; w dolinach w sobotę było dużo mokrego śniegu a dziś w wyższych partiach był normalny, momentami zmrożony, śnieg, w rakietach szło się dobrze, skiturowcy też byli zadowoleni (chodzenia po połoninach w samych butach nie polecam), wysoko było rześko, bo mocno wiało, szlaki trudno znaleźć.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez yarek shalom » 27 lut 2012, o 18:18

dziekuje za informacje, a wiec jezeli chcialbym isc bez rakiet bedzie ciezko? szlaki trudno znalezc w lesie na wysokosci do 1000 m czy powyzej tej granicy?
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez otrok » 1 mar 2012, o 15:47

aktualną grubość pokrywy śnieżnej na różnych wysokościach można znaleźć na stronie GOPR:
http://gopr.pl/index.php?action=pogoda&grupa=2
tyle, że grubość to jedno a konsystencja drugie. W jednym miejscu niedaleko ulicy, w rozmokłym śniegu zapadłem się po pas w rakietach. Gdyby były takie odwilżowe warunki jak tu gdzie wpadłem, to żadne rakiety nie pomogą, zaszkodzą tylko. Bez rakiet chodziłem tylko w okolicy ulicy - dało się, ale w wyższych partiach nie wyobrażam sobie (choć nie próbowałem), no chyba, że od Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka. Drzewa w lesie nie były ośnieżone, więc teoretycznie powinno być łatwiej znaleźć szlak, ale słyszałem, że i w lesie ludzie szlak gubili, a powyżej granicy lasu (tam gdzie byłem, na Caryńskiej) , szlak to była abstrakcja.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 1 mar 2012, o 16:05

Wczoraj Kolega z innego górskiego forum zapytał mnie się jakie są warunki w górach. Pogadałam z Ratownikami i takie coś stworzyłam.

Warunki w górach bardzo trudne. GOPR usiłuje utrzymać chociaż szlak żółty na Wetlińską. Dziś im to zajęło 2,5 godz. na skuterze (czas przejścia letniego z P. Wyżnej do schroniska to 1-1.15 min). Chłopkom zdarzyła się śmieszna historia, z jednej strony jechali Goprowcy, z drugiej Lutek, minęli się gdzieś ale gdzie tego nie zauważali. Widoczność minimalna, wiatr ponad 100. Twardy śnieg jest tylko na szlaku żółtym, inne szlaki tylko pod narty ewentualnie rakiety. Pokrywa śnieżna średnio 2m, ostatnio dosypało i to nieźle. Chłopak mają atrakcji co niemiara, akcja jest prawie codziennie. Lawinowa dwójka.
W Górach Sanocko-Turczańskich wczoraj śnieżyca na przemian ze słońce, dziś deszcz śnieg brejowaty, zapada się obrzydliwie, czułam wilgoć przez spodnie górskie i ochraniacze. Nawet pies zapadał się po brzuch, a to potężny wilczur.
lucyna
Zbanowany

Postprzez yarek shalom » 1 mar 2012, o 23:17

To nieciekawie, ale wyjazd juz postanowiony (urlop na jutro) takze sprobuje jednak pokonac te zwaly sniegu, pociesza mnie fakt ze w weekend ma byc w miare slonecznie, oby tak bylo, pozdrawiam
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez PaweleS » 2 mar 2012, o 07:22

Jeno rozsądnie proszę co by panowie Goprowcy nie musieli Ciebie szukać.Powodzenia;)
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez yarek shalom » 2 mar 2012, o 08:10

Ok;) mysle ze po ok. 15 minutach brniecia w duzym sniegu zawroce
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez otrok » 2 mar 2012, o 11:26

spróbuj na Rawki, tam też jest duży ruch.
w weekend trzy grupy Słowaków przyszły ze Słowacji poimprezować do schroniska, większość na skiturach, ale część szła bez nart czy rakiet.
poza tym, owszem, fajnie się chodzi w głębokim śniegu, ale z drugiej strony 20/25 zł. za wypożyczenie rakiet to też nie majątek.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi