Aktualne warunki na szlakach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Aktualne warunki na szlakach

Postprzez creamcheese » 15 kwi 2013, o 11:39

Nie mogę znaleźć podobnego wątku, więc zakładam...a Modreator (ukłony), w razie jakby co niech, łaskawie połączy:
Jakie są aktualne warunki na szlakach w najwyższych partiach Bieszczadów (chodzi mi o poruszanie się po szlaku bez dodatkowego sprzętu, tj. nart, rakiet...): Połoniny, Halicz, Tarnica? Jak dużo śniegu i czy trasy jako tako przedeptane?
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Re: Aktualne warunki na szlakach

Postprzez krzyś » 15 kwi 2013, o 13:33

A kiedy się wybierasz? Bo my chyba majówkę spędzimy w Bieszczadach.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 15 kwi 2013, o 13:47

Ja dopiero 17 maja, ale znajomi jadą we czwartek 18 kwietnia i pytają mnie, bo wiedzą o moich kontaktach z forum.
Mam zdjęcia z wczoraj ze Skrzycznego (już od Jaworzyny śnieg na całości...948 mnpm...miejscami, poza szlakiem, do nabiału). Jak im pokazałem to trochę zwątpili...pewnie powyżej 1000 mnpm podobnie jest i w Bieszczadach
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 15 kwi 2013, o 14:55

creamcheese napisał(a):Ja dopiero 17 maja

17 maja nie będzie śniegu :) Może zalegać jeszcze płatami na północnych stokach np. pod Jasłem czy Rawkami, ale nic poza tym.
Piotr_S
Administrator

Postprzez creamcheese » 15 kwi 2013, o 16:30

Dzięki, tego to sie domyślałem (mowa o 17 maja)...a jak jest teraz (z myślą o moich przyjaciołach wyruszajacych na Tarnicę, Halicz, Bukowe już za 3 dni)?
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez alegorn » 16 kwi 2013, o 08:11

zadzwoń do goprowcow, bez problemu udziela informacji na temat aktualnych warunków na szlakach..
pozdrawiam,
J.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 16 kwi 2013, o 10:52

creamcheese napisał(a):Ja dopiero 17 maja, ale znajomi jadą we czwartek 18 kwietnia i pytają mnie, bo wiedzą o moich kontaktach z forum.
Mam zdjęcia z wczoraj ze Skrzycznego (już od Jaworzyny śnieg na całości...948 mnpm...miejscami, poza szlakiem, do nabiału). Jak im pokazałem to trochę zwątpili...pewnie powyżej 1000 mnpm podobnie jest i w Bieszczadach

Myślę, że może być sporo śniegu i na to bym się przygotowała.
Jeśli w sobotę na działce koło Zabierzowa(bliska okolica Krakowa)było pełno śniegu to tym bardziej w górach. Szczególnie na pólnocnych stokach i w lesie.
Serdecznie pozdrawiam
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez chatka_puchatka » 17 kwi 2013, o 23:58

Dobrze wiedzieć
chatka_puchatka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Riverside » 20 kwi 2013, o 12:37

Witam,
W najbliższym czasie chciałabym wyjechać w Bieszczady, będzie to moja pierwsza podróż w te strony dlatego chciałabym zapytać kogoś kto jest aktualnie lub był niedawno o warunki panujące na szlakach. Nie wiem zupełnie czego się spodziewać, nie znam terenu a chciałabym się dobrze przygotować do wyjazdu.
Będę wdzięczna za informacje i sugestie. :)
Riverside
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 20 kwi 2013, o 15:26

Info z wczoraj z trasy Wołosate -Tarnica - Halicz - Wołosate: ogólnie pół metra śniegu, na przełęczy goprowców 150 cm. Jedynie 10% trasy bez śniegu.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi