Aktualności muzyczne

Muzyka, poezja, proza, film i inne sztuki związane z Bieszczadami

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez krysia » 24 kwi 2009, o 17:59

No mi się całkiem dobrze BA kojarzą, więc mam nadzieję dotrzeć w Bieski w tym czasie :mrgreen:
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
Avatar użytkownika
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki
 
Posty: 400
Dołączył(a): 10 mar 2009, o 16:52

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez krysia » 11 cze 2009, o 15:05

Jutro (12.06) w Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zagra Słodki Całus od Buby, dla tych którzy nie zdążą powtórka w sobotę w Cisnej o godz. 19.00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Ekologii.
A w Wetlinie dla odmiany 13.06 zagra Rafał Nosal z zespołem Bohema w lokalu Ranczo.
Obrazek
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
Avatar użytkownika
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki
 
Posty: 400
Dołączył(a): 10 mar 2009, o 16:52

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 28 cze 2009, o 14:47

Powitanie lata w Bieszczadach 3-4 lipca 2009

Impreza turystyczno – muzyczna o niezwykle prostej formule:
„w dzień wędrujemy – wieczorami gramy i śpiewamy”.
Za dnia otworem przed nami stoją Bieszczady, wieczorami gościnnego schronienia udzieli Dom Wycieczkowy PTTK w Wetlinie za sprawa gospodarzy Agnieszki i Arkadiusza Dworaczków.

Celem jest zachęcenie wszystkich do spędzania wakacji w Bieszczadach już od ich początku. Jest to szansa na zobaczenie gór w leniej szacie w okresie kiedy szlaki jeszcze nie są bardzo zatłoczone a już można korzystać ze wszystkich uroków lata – widoków, zapachów, gwieździstych nocy i wieczorów przy ogniskach.

Powitanie Lata w Bieszczadach jest w prostej linii kultywowaniem sposobu przeżywania gór krzewionego przez TAM (Turystyczną Awangardę Muzyczną, dawniej Awanturkę) organizowaną od lat przez Tomka Jarmużewskiego. Odwołuje się do wartości górskiej turystyki kwalifikowanej i klasycznej piosenki turystycznej. Uczestnicy IX edycji TAM, która odbyła się w tym miejscu w listopadzie 2008, mają szansę na przeżycie swego rodzaju miłego dejavu.

Wyjścia w góry organizowane są pod fachową opieką przewodnika. Planowane są wyjścia na Połoninę Wetlińską oraz Rawki. W zależności od chęci i możliwości grupy istnieje możliwość zorganizowania przejścia trasami alternatywnymi, rzadko odwiedzanymi przez osoby nieco mniej znające Bieszczady. Wyjście z obiektu ok. godz. 10.00.

Muzyczne wieczory składać będą się z dwóch elementów: występów zaproszonych artystów oraz niczym niepohamowanego spontanicznego wspólnego śpiewania i grania na gitarach.

W piątek 3 lipca wystąpią:
Mała Fatra – koncert piosenki turystycznej w klimacie fusion funk. Dynamiczne i porywające wykonania znanych piosenek z całą pewnością znajdą żywiołowy odzew publiczności.
Zespół pochodzi z Tuchowa i okolic.
Skład zespołu: Helena Michalak - voc, gitara klasyczna, elektroakustyczna, i elektryczna; Anastazja Olszewska - voc, gitara akustyczna ;Wacław Gogola - voc, gitara basowa; Krzysztof Kurczab - instrumenty perkusyjne; Paweł Harańczyk - instrumenty klawiszowe.

Michał Łangowski – piosenki autorskie oraz bieszczadzka klasyka. Lider grupy Cisza Jak Ta z Kołobrzego, stałego uczestnika projektu poetycko-muzycznego W Górach Jest Wszystko co Kocham.

W sobotę 4 lipca wystąpią:
Poszukiwani Żywi lub Umarli – blues i rock z elementami country oraz jazzu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory autorskie oraz klasyków: Tadeusz Nalepa, Jimi Hendrix, T-Bone Walker, John Lee Hooker czy Stevie Ray Vaughan. Po godzinach są częstymi gośćmi w Wetlinie, jak twierdzą znawcy – można to wysłyszeć w brzmieniu zespołu.
Skład: Łukasz Gruszycki – gitara, wokal; Misiek – bas, wokal; Sławek „Agresth”Tomczyk – harmonijka ustna, wokal; Mirek Dzierżek – instrumenty klawiszowe; Tomasz "Prezes" Kacprzak – perkusja.

Tomek Jarmużewski z zespołem – pogodne piosenki z górami w tle. Tomek znany z Grupy PELTON oraz Zgórmysyny, uczestników projektu W Górach Jest Wszystko co Kocham, kończy pracę nad autorską płytą długogrającą. W trakcie koncertu zapewne będziemy mieli możliwość usłyszeć przedpremierowe wykonania nowych piosenek.
Skład zespołu:
Tomek Jarmużewski – śpiew, gitara, Agnieszka Biniek – skrzypce, śpiew; Marcin Chatys – gitara basowa, śpiew.

Występy rozpoczynają się o godz. 20.00. Po koncertach śpiewanki z gitarą. Zakończenie śpiewanek – późną nocą.


Rezerwacja noclegów i kwestie organizacyjne:

Dom Wycieczkowy PTTK
Agnieszka i Arkadiusz Dworaczek
38-608 Wetlina

tel. (0-13) 468 46 15
tel. Kom. 0 694 431 611
fax (0-13) 468 46 28
Recepcja i rezerwacje telefoniczne w godz. 8 – 22
www.wetlinapttk.pl
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 8 lip 2009, o 16:07

PLATEAU- KONCERTY W WETLINIE I W HOCZWI

Zespół PLATEAU zagra w najbliższy weekend dwa koncerty w Bieszczadach. Znani z przebojów „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), czy „Igorek”- zagrają 10 lipca w Wetlinie w „Ranczo”, a 11 lipca w Hoczwi, podczas imprezy „Bieszczadzkie Lato”, wspólnie z Piaskiem.

Zespół PLATEAU jest znany z żywiołowych koncertów- są uważani za jedną z najlepszych koncertowych formacji w Polsce. Ich występ to wulkan niczym nieskrępowanej energii, wedle zasady ”wszystko się może zdarzyć”.
Są na tyle przekonujący na żywo, że zostali zaproszeni przez Hey'a na swoją trasę koncertową. To w końcu zespół, z którym zgodziła się śpiewać w duecie Renata Przemyk.

Muzyka zespołu: www.myspace.com/plateauband
Oficjalna strona zespołu: www.plateau.pl

Rok temu, w Majdanie k. Cisnej nagrali swój trzeci album „Krótka wiadomość tekstowa”. Płyta, dedykowana wszystkim ludziom, których zespół poznał w Bieszczadach, miała swoją premierę 24 kwietnia. Płyta zyskała wiele pozytywnych recenzji, m.in. w „Polityce”, „Sukcesie”...
Uwaga- podczas obu koncertów w Bieszczadach będzie można kupić najnowszy krążek w specjalnej cenie.

10 lipca (piątek) – „RANCZO” Wetlina. Start o 21.00
11 lipca (sobota) – „BIESZCZADZKIE LATO”. Hoczew k. Leska. Start o 18.00

ŹRÓDŁO: Paweł Kasprzak- manager PLATEAU
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 15 lip 2009, o 13:55

HAJDAMAKY W BIESZCZADACH!!!

Gmina Ustrzyki Dolne oraz Ustrzycki Dom Kultury zapraszają na koncert, który odbędzie się 25 lipca w „ Parku pod Dębami” w Ustrzykach Dolnych. Jest on kolejnym w ramach „ Festiwalu Karpackie 4 Pory roku”. Tym razem zaproponujemy Wam duża dawkę muzyki folkowej. Zapraszamy wszystkich miłośników mocnych wrażeń i dobrej zabawy – wstęp wolny!!!. Tu pośród nieskalanej przyrody i piękna krajobrazów każdy znajdzie coś dla siebie.

w programie:
całodzienny piknik i lokalny jarmark, gry, zabawy i konkursy dla dzieci, występy regionalnych polskich i ukraińskich zespołów folkowych, występy lokalnych zespołów dziecięcych
Wystąpią między innymi:
Max Klezmer Band
Kapela na Dobry Dzień
Siklawa
gwiazda wieczoru – Haydamaky

PONADTO JESZCZE W TYM ROKU:

Jesienny blues – 19 wrzesień – Park pod Dębami

w programie:
gry i zabawy dla dzieci, CYRK OGNIA
Wystąpią gwiazdy polskiego i światowego bluesa
Cree
Kasa Chorych
Blue Sounds
Max Tavrichesky and Landcruisers


Zzzimny jazz – 29 grudzień – Ustrzycki Dom kultury

w programie:
przedstawienie na szczudłach – Don Juan
wystąpią:
Lora Szafran
Los Desperados
Konstantin Strelchenko

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków
Norweskiego Mechanizmu Finansowego
Supported by a grant from Norway through the Norwegian Financial Mechanism

ŹRÓDŁO: Beata Piskorek – pracownik ds. Programów Unijnych
Załączniki
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 3 wrz 2009, o 09:21

„JESIENNY BLUES”
Gmina Ustrzyki Dolne oraz Ustrzycki Dom Kultury zapraszają na kolejny koncert
w ramach festiwalu „ Karpackie 4 Pory Roku”. Tym razem Stolica Bieszczad oprócz czerwieni i złota jesiennych buków oraz magii urokliwych cerkiewek, zaproponuje wszystkim odwiedzającym muzykę bluesową. Zagrają dla was: „Blue Sounds”, „Kasa Chorych”, „Max Tavrichesky and Landcruisers”. Gwiazda wieczoru to zespół „CREE”. Impreza odbędzie się w PARKU POD DĘBAMI w Ustrzykach Dolnych 19 września –WSTĘP WOLNY!!!

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego
Mechanizmu Finansowego
Supported by a grant from Norway through the Norwegian Financial Mechanism
Załączniki
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 16 wrz 2009, o 07:34

VII BIESZCZADZKIE CZART GRANIE

Zapraszamy Miłośników Gitarowego Śpiewogrania i Górskich Klimatów na kolejną edycję bieszczadzkiej imprezy muzycznej, VII BIESZCZADZKIE CZART GRANIE (Ciepłe, Zapieckowe, Artystyczne, Rozrywkowe, Turystyczne GRANIE). Impreza muzyczna Czarta kojarzy ludzi o różnorodnych zainteresowaniach, by w klimacie dźwięków gitar i ciepła bacówkowego kominka móc spotkać się i o owych pasjach wzajemnie pobajdurzyć. Czart zwyczajowo rozłożony jest na dwa dni, w których to realizowane są poszczególne założenia bieszczadzkiej imprezy.

Już siódmy raz odbywa się to „czarcie muzykowanie” w/w knajpkach. Oprócz koncertowania, nie zabraknie również bieszczadzkiej gawędy, opowieści pasjonatów sztuk różnych i wystaw artystycznych.

Barze Pod Tarnicą 09.10.2009 (Wołosate)

Zajeździe pod Caryńską - Matragona Pub 10.09.2009 (Ustrzyki Górne)

W piątek 09 października 2009 zapraszamy do Baru Pod Tarnicą, wszystkich chętnych, którzy chcą, razem z nami, pośpiewać i zasłuchać się w klimacie Poezji Śpiewanej, Gawędy i Roziskrzonej Watry. Około 21.00 rozpoczęcie VII Cart Grania przedstawienie harmonogramu imprezy. Koncert solowy NIESPODZIANKA !!! W godzinach późniejszych ogłoszenie zabawy na orientację SPA (Spacer Po Asfalcie. Impreza odbędzie się kolejnego dnia do godziny 18.00. Zapraszamy do tej zabawy ekipy oraz osoby indywidualne. Zapewniamy o ciekawych i niezapomnianych przeżyciach!

W sobotę, w Zajeździe pod Caryńską, proponujemy niezwykłą wystawę zdjęć o Bieszczadach (zachęcamy do wystawy własnych zdjęć). Tego samego dnia obejrzymy wystawę zdjęć ze wszystkich dotychczasowych imprez Czarta (autor: „Zulus”). Zapraszamy również na wzięcie udziału w warsztatach wikliniarskich oraz malowania ikon (rozmowy o przyjeździe ikon trwają). Zapraszamy również na koncert zespołu wokalno instrumentalnego Żmije, który odbędzie się około godziny 20stej w Zajeździe pod Caryńską- klub „MATRAGONA”. Po koncercie, proponujemy „wolną scenę”, dlatego propagujemy nasze czarcie hasło: „Weź gitarę, zagraj z nami!”. W trakcie wieczoru rozwiązanie konkursu PROZA, POEZJA, FOTOGRAFIA, RYSUNEK konkursu SPA oraz o północy wyniki loterii.CZARCIA LOTERIA jak i konkursu Weź gitarę, zagraj z nami!”

Nagrody również zaskakujące :)

Wstęp na imprezę (dwa dni):Wolny! - dla chętnych aby wspomóc imprezę można zakupić bilet na Czarcią Loterię
Z powodu iż organizacja imprezy trwa, chętnych do współtworzenia naszej bieszczadzkiej imprezy (propozycje, koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy, geocaching, sponsoring, inne…), prosimy o kontakt: Jacek Skórka, czartgranie@carynska.pl, tel.: 609620565

Organizatorzy/ Sponsorzy/ Wspierający bieszczadzkie Czart Granie:
Zajazd pod Caryńską www.carynska.pl

Profesjonalne nagłośnienie, firma CZAKMUSIC z Tarnobrzega www.czakmusic.pl
Wydawnictwo Ruthenus z Krosna www.ruthenus.pl

Portale:
www.bieszczady.net.pl
www.odkryjbieszczady.pl
www.spała.info.pl

W tym roku przygotowaliśmy 3 CZARCIE KONKURSY:

1; WOLNA SCENA

2. PROZA, POEZJA, FOTOGRAFIA, RYSUNEK

3. CZARCIA LOTERIA

Opisy poniżej zapraszamy serdecznie

1. WOLNA SCENA (Organizator zapewnia o atrakcyjnej nagrodzie). Zarówno w piątek jak i sobotę wydzielony będzie czas na wolną scenę muzyczną gdzie każdy indywidualny czy zorganizowany band będzie mógł się zaprezentować. Oczywiście wolne granie do rana po każdej nocy dla każdego i z każdym:) Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się na mail czartgranie@carynska.pl lub bezpośrednio po zejściu ze szlaku podczas imprezy

2. Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszym niebanalnym konkursie internetowym w dziale PROZA, POEZJA, FOTOGRAFIA, RYSUNEK.

PROZA: „Moje wędrowanie”
POEZJA: „Woda, Góry, Las”
FOTOGRAFIA: „Szlak”
RYSUNEK: „Wiatrem”


Prace należy przesyłać do 07.10.2009, na adres: czartgranie@carynska.pl
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród, odbędzie się 10 października (drugiego dnia imprezy), w Zajeździe pod Caryńską, Ustrzyki Górne (www.carynska.pl)
(Nagrody nie będą wysyłane pocztą, istnieje jednak możliwość ich odbioru w terminie późniejszym.)
3. CZARCIA LOTERIA

Zarówno podczas konkursu pierwszego oraz drugiego dnia zorganizowaliśmy loterię konkursową z której dochód będzie przeznaczony dla wystawców, wykonawców oraz obsługę VII CARTGRANIA

Główną nagrodą w konkursie jest weekend dla dwóch osób w Ustrzykach Gónych do odebraia w terminie od 04.01.2010 do 14.04.2010 roku. Oczywiście loterii towarzyszyć będzie szereg nagród dodatkowych

Regulamin konkursowy:
Wielkość, styl, trzcionka, ilość- dowolne.
Nadesłane prace konkursowe organizator przypisuje autorstwo osobie podpisującej się pod każdą nadesłaną pracą imieniem, nazwiskiem i ewentualnym pseudonimem artystycznym. Wraz z nadsyłaniem prac konkursowych, autor wyraża zgodę na publikację prac i danych osobowych autora (imię, nazwisko, ewentualny pseudonim artystyczny).
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za publikację prac konkursowych.

Z turystycznym pozdrowieniem
Organizatorzy IV Bieszczadzkiego Czart Grania
Bożena”Astra”Augustyn,
Jacek i Sebastian Skórka (Zajazd pod Caryńską, Hotelik i Bar pod Tarnicą)
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 4 lis 2009, o 21:17

Koncerty „W górach jest wszystko co kocham…”
LUBLIN 7.11.2009 ACK CHATKA ŻAKA 07.11.2009 godz.17:00
RZESZÓW 8.11.2009 Instytut Muzyki (UR ul. Dąbrowskiego 83) 08.11.2009. godz. 18:00

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza.
W sobotę (7 listopada) w ramach lubelskiego Festiwalu Bakcynalia oraz w niedzielę (8 listopada) w Rzeszowie będzie można wysłuchać wykonawców, którzy w swojej twórczości czerpią z gór i wracają do nich w swoich muzycznych wędrówkach. Na koncertach tych będzie można wysłuchać kilku zespołów. Poniżej prezentujemy w zarysie ich sylwetki. O tym, kto o gdzie zagra (Rzeszów, Lublin), proponujemy poszukać na stronach: www.wgorach.art.pl oraz www.bakcynalia.art.pl

• Dom o Zielonych Progach – uczestnikom koncertów W górach specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Można śmiało powiedzieć, ze bez Domu o Zielonych Progach trudno by było wyobrazić sobie koncerty W górach…. Dom po prostu jest na nich od zawsze. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM.

• Apolinary POlek - bard, poeta i kompozytor w jednej osobie. Znany już słuchaczom koncertów oraz płyt „W górach jest wszystko co kocham”. Oprócz piosenek o górach oraz wędrowaniu artysta ma w swoim dorobku także liczne przekłady i interpretacje piosenek Leonarda Cohena czy Boba Dylana. Najważniejszy nurt jego twórczości stanowi jednak twórczość autorska. I takie właśnie kompozycje będą przeważały podczas jego występu. Na scenie towarzyszy mu od pewnego czasu wirtuoz gitary – Mateusz Tranda. W Lublinie będzie miała premiera płyty artysty, koncert w Rzeszowie będzie zatem drugim na którym będzie okazja do wysłuchania najnowszego materiału.

• Szczyt Możliwości. To młody, liczny dość zespół z Otwocka o rozbudowanym składzie instrumentalnym, w ubiegłym roku zdobył I nagrodę na Festiwalu BAKCYNALIA. Otrzymał również I nagrodę na IV Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej 2008. W marcu '09 zdobyli zaś II miejsce oraz nagrodę SKPB Łódź na festiwalu Yapa 2009.

• Żeby nie piekło - przedstawiciel najmłodszego pokolenia zespołów „wgórowych”, z łódzkiej kuźni talentów piosenki turystycznej. Zwycięzcy konkursu III Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej w 2007 r., laureaci BAKCYNALIÓW 2007, zdobywcy II nagrody na Yapie 2008 oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Piosenki tej grupy można scharakteryzować krótko: połączenie ekspresyjności i energii. W instrumentarium, prócz basu czy gitar, pojawia się także „trąbka”, oddana wiernie metodą "paszczową" :) Zespół potrafi zaczarować zarówno swoją melodyką, jak i pełnymi pogody i optymizmu tekstami. Historia ŻNP sięga roku 1999, jednak dopiero w roku 2006 udało się wydać pierwszą płytę-demo. Miejmy nadzieję, że w najbliższej perspektywie doczekamy się pierwszego albumu z prawdziwego zdarzenia.
• Wątli Kołodzieje. NARESZCIE SUKCES - tak wiosną 1976 r lubelska prasa powitała powracającą ze słynnej YAPY grupę WĄTLI KOŁODZIEJE. Po sukcesie na GIEŁDZIE PIOSENKI TURYSTYCZNEJ "BAKCYNALIA 76", zdecydowali się wyruszyć w Polskę. Wyruszyli i przywieźli główną nagrodę - za piosenkę NA ROZTOCZE. Sukces powtórzyli w 1977 r. dodając do nagrody za najlepszy zespół festiwalu YAPA 77 -nagrodę publiczności. BAKCYNALIA i YAPA to najlepsze wspomnienia i najgłośniejsze brawa. W zespole mógł grać i śpiewać każdy, kto potrafił, chciał i miał czas. W Technikum Geodezyjno Drogowym, gdzie Józek i Jurek znaleźli zatrudnienie, powstały wspomagające zespół żeńskimi głosami Śpiewory i zwariowaną choreografią chłopaki z Niebieskich Rajduzów. Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Józef Kołodziejczyk - autor piosenek, z wykształcenia matematyk, Jerzy Szyszkowski - muzyk, Darek Głębowicz - ich były uczeń, a obecnie funkcjonariusz policji. Z zespołem związani byli: Jan Maria Kłoczowski - skrzypek, eseista i tłumacz, Tadeusz Jan Chmielewski - autor piosenek, dziś profesor Akademii Rolniczej w Lublinie, Andrzej Wasilewski - wieczny turysta - pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, nieodżałowani Jurek Kuna i Wojtek Łyżwa oraz wielu innych zauroczonych Bieszczadami i Roztoczem. Wędrowali, aż w końcu, zaśpiewali sobie, "do widzenia, . drogę swą dalej już znasz ." i rozstali się. Pozostały piosenki: "Czas powrotów", "Do widzenia", "Jej twarz" czyli Polsko- ruska madonna, która w 2002 r. znalazła się w złotej dwudziestce piosenek turystycznych trzydziestolecia) i inne przekazywane w turystycznej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jak każdy przekaz słowny, teksty i muzyka zaczęły dziwnie ewoluować. Dlatego Jurek i Józek, dziś (nie)stateczni starsi panowie, postanowili ratować słowa i melodie swoich piosenek. Przedsiębiorca - Marian Skulimowski, niegdyś filar Niebieskich Rajduzów, wsparł pomysł materialnie. Jurek zebrał tych co pozostali i nastali. Zespół Wątli Kołodzieje "reanimował" się i zaczął ponownie występować
• Grupa R. Zespół wykonujący wiele hitów piosenki turystycznej w latach 70-tych i 80-tych XX w. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień na najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej. Autorem większości tekstów oraz muzyki jest Wiesław Jarosz. Po latach niebytu na scenach zespół został reaktywowany w 2009 roku. Nazwa grupy nawiązuje do Rzeszowa - miejsca gdzie się przed latami formacja zawiązała się.

Na koncertach będzie można oczywiście usłyszeć piosenki z najnowszej VII cz. CD W górach jest wszystko co kocham… BILETY w cenie 15 zł ulgowy, 25 zł normalny można nabywać w przedsprzedaży w Rzeszowie – w sklepie Gibsport (ul. Mickiewicza), Pubie Kuźnia (ul. Kopernika) oraz oczywiście przed koncertem, w Lublinie są do na bycia na bieżąco w ACK Chatka Żaka.
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 6 gru 2009, o 16:23

XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej

XIX „Mikołajki Folkowe” rozpoczną się w czwartek (10. grudnia) spotkaniem sound systemów: legendarnego najstarszego w Polsce lubelskiego LSM Sound System z ukraińskim Hucul Calypso, w którym Dj-om towarzyszą muzycy.

W piątek (11. grudnia) wczesnym popołudniem rozpocznie się konkurs Scena Otwarta (zgłoszenia do 25. listopada), a wieczorem w „Chatce Żaka” usłyszymy folk-metalową kapelę Morhana i Pchełki.

Muzyczną sobotę (12. grudnia) rozpocznie Kwartet Jorgi, którego koncert będzie ilustrowany filmem Janosik (z roku 1921). Następnie odbędzie się Koncert Główny, a na nim oprócz finalistów „Sceny Otwartej" transowo zagra Wedan Kołod z Syberii, formacja Vieśnova z Suwalskiego i gospodarze - Orkiestra św. Mikołaja. Na zakończenie dnia wystąpią Gendos & Jorgos Skolias, w etno jazzowym repertuarze.

Na niedzielę (13. grudnia) został zaplanowany koncert z cyklu „Folk i okolice” - zespół Akurat.

Mikołajkom towarzyszy projekt „Ukraina w Centrum Lublina” (realizowany przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza). W jego ramach oprócz wspomnianego Hucul Calipso, wystąpi kapela Koralli - w piątek w Studiu Radia Lublin, a w niedzielę w greckokatolickiej cerkwi w skansenie duet wokalny „Doschid Sonca”.

Uzupełnieniem muzycznego programu festiwalu będą (jak co roku) kluby filmowe, warsztaty, wystawy, kiermasz, spotkania autorskie i wiele innych.
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez IraS » 8 sty 2010, o 09:21

KOLĘDY u PREZESA - WARSZTATY ŚPIEWU

W najbliższy weekend 8-9-10 stycznia zapraszamy do miejscowości CHMIEL (w Bieszczadach) na warsztaty śpiewu i wspólne kolędowanie, warsztaty prowadzi: JOANNA SŁOWIŃSKA www.slowinska.art.pl
program:
08.01 (piątek) godz. 18.00-22.00
09.01 (sobota) godz. 11.00-14.00, 18.00-22.00
10.01 (niedziela) godz.11.00-14.00
Zgłoszenia, koordynacja: Joanna Krzeszewska, mail: asia@koniewbieszczadach.pl , tel.+48 515 171
315 lub: Karolina Buchaniec, mail: buchaniec@gmail.com lub: Joanna Słowińska, mail: janslowinski@op.pl , tel. +48 691 33 01 07
koszty:
warsztaty: 180 zł*
nocleg: w sali wieloosobowej - 20 zł (własny śpiwór / własny wikt)
lub nocleg wraz z wyżywieniem wg warunków i cennika www.koniewbieszczadach.pl
ZAPRASZAMY!!!
Aleksandra Rózga
PRACOWNIA *PO PROSTU*
0 606 82 69 60
www.widymo.pl
www.angeloi.art.pl
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3327
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bieszczadzka kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.