Aktualności muzyczne

Muzyka, poezja, proza, film i inne sztuki związane z Bieszczadami

Re: Aktualności muzyczne

Postprzez łazik » 5 cze 2014, o 20:43

Krzyś z przyjemnością zawitam na Danielkę
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Krutul ML » 19 cze 2014, o 10:15

Obrazek
Krutul ML
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 1 wrz 2014, o 21:35

Kto będzie w najbliższy weekend w Bieszczadach nie może tego przegapić!!!

Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez łazik » 2 wrz 2014, o 16:56

Ja dopiero tydzień po tej imprezie będę w Biesiech
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 2 wrz 2014, o 20:46

łazik napisał(a):Ja dopiero tydzień po tej imprezie będę w Biesiech
:( :cry: :(
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

X Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej 2014 + Lądek Tour

Postprzez vindicator » 14 lis 2014, o 19:38

Jak co roku chciałbym zaprosić Was serdecznie na Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej, organizowany przez fundację "W górach jest wszystko co kocham". Odbędzie się on w dniach 28-30 listopada 2014 r. w Strefie Kultury Studenckiej PWr. Jest to festiwal kultury inspirowanej górami. Przez trzy dni usłyszycie m.in. koncerty Roberta Kasprzyckiego, Bez Zobowiązań, Domu o Zielonych Progach, Na Bani, Czerwonego Tulipana oraz duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Dodatkowo każdy może spróbować występu w konkursie wykonawców i powalczyć o cenne nagrody pieniężne. Dla gości spoza Wrocławia przygotowaliśmy noclegi w akademikach.

W czwartek, 27 listopada będzie miała miejsce impreza towarzysząca - Lądek Tour - która obejmie projekcję dwóch świetnych filmów podróżniczych oraz spotkanie z Adamem Bieleckim, który lada dzień wyrusza na zimową wyprawę na K2.

Szczegóły na http://przeglad.wgorach.art.pl/2014/
https://www.facebook.com/wroclawski.prz ... tudenckiej
vindicator
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 26 gru 2014, o 18:13

mimo ,ze nie jestem organizatorem, ani tym bardziej organistą, zapraszam spoleczeństwo na Karpacki Final Wośu w Bacowce pod Honem, dnia 10 stycznia 2015 roku. Zadudni Caryna w skladzie byc może nawet pelnym, kto wie, kto wie... Zabrac nalezy ze soba dobre nastawienie, troche dutków, żeby wspomoc Orkiestrę. Fanty zapowiadaja się ciekawie i ... jak dopisze pogoda, to może dotrze jakis fant jerzowy, jedyny w swoim rodzaju... Ale o tym na miejscu w Honie... jest jakis link do tego wydarzenia? ... jeszcze nie widzialżem.. ale pewnie się niebawem ukaże na fejsuniu, o czym niehybnie poinformuję...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 6 sty 2015, o 15:22

jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez seebbas » 11 sty 2015, o 17:56

czekam na relację po imprezie, na nastepną piszę się też
seebbas
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2015, o 18:35

Czyli, chyba na mnie spadnie obowiązek napisania kilku słów o wydarzeniu...

Naród zaczął zjeżdżac na imprezę juz w czwartek. Rozpoczęło się od dlikatnych brzdąknięć w kuchni Honowej. Guru, Dorota, i chyba Jerze docieralismy w takiej kolejności. potem Caryna- powoli, na raty, ale w komplecie. potem ekipa Łódzka, opoczyńska, krakowska, lubelska... W nocy pospiewaliśmy i pointegrowalismy się przy kieliszku ciasta... i to doslownie bo Niedźwiedziczka upichciła ciacho rafaellowe z wiorkami co się przez tydzień moczyły we spirytusie. Jaką moc mialy wiórka pisac nie trzeba. Ja niestety odpadlem dośc szybko, ale zdążyłem przywitac się z Ziutkiem tuż po jego przybyciu. Piatek upłynął pod znakiem ... zimy. Padal snieg i ... było go coraz więcej. postaniowilem więc sprowadzic auto na wysokośc Wołosania, zeby .. pozostawic go w zaspie... Ale i tak był to dobry krok, bo Ci ktorzy nie sprowadzili swoich, mieli potem hajlajf z odkopywaniem. A ja uwinałem się w 15 minut.

W piatek wieczorem balowaliśmy na urodzinach Caryny. Było srogo, ja niestety tego dnia , tego wieczoru... oj dobra, dałem w palnik za mocno. Jednak w zgodnym chórze uczestników tego wydarzenia słychac było tylko glosy zadowolenia.

W sobotę wieczorem WOŚP. Wieczorny koncert Caryny uświetnil licytacje i zbiórke sianka. Licytowaliśmy m.in płytę Basi Beuth, winyl Shakina Stivensa, obrazy Jarka Jamroza z Galerii Gonzowka w Gliczarowie, prace dzieci ze szkol podstawowych Bieszczadów, gadżety dostarczone ze sztabu WOŚP i od sponsorów, m.in od gospodarzy bacówki. Wsumie udalo się nam zebrać 1585 zł, co w stosunku do roku ubieglego jest rezultatem znaczaco wyższym. Po licytacji i oficjalnej cześci koncertowej odbyły się tradycyjne spiewanki, które poprowadzil niezmordowany Łukasz Ziutek Nowak, a godnie pomagal mu m.in nasz kolega forumowy jarekf. Śpiewanki trwaly bagatela do ... 8.00 w niedzielę, non stop. Prócz tradycyjnych melodii i szlagierów piosenki turystycznej mozna było uslyszeć m.in piosenki z nowej plyty Szymona Zychowicza.

Impreza udała się ze wszech miar. Zaczęliśmy się rozjeżdżac w niedzielę od 7.00 rano, kiedy to jako pierwsza opuściła nas ekipa lubelska, z naszą koleżanką forumową anią_m. Potem duża ekipa odfrunęła około 10.00 i bacówka zaczęła zaznawać spokoju.
Tym samym chciałbym podziękowac wszystkim, którzy przybyli na Karpacki Final WOŚP do bacówki i swoja obecnościa i hojnościa wsparli inicjatywę fundacji. Do zobaczenia w przyszlym roku , mam nadzieje,że w podobnym acz większym skladzie... Jerzu
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bieszczadzka kultura