Albania 2013

Re: Albania 2013

Postprzez ramzes » 23 sie 2013, o 07:13

dla nas kapitan taki wspaniałomyślny nie był... ale chyba to jednak strata niewielka (kąpiel) bo woda niestety mocno zanieczyszczona (nie chcę używać mocniejszych słów)...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez chwastek » 23 sie 2013, o 07:28

Woda krystalicznie czysta! Tak wyglądało to miejsce. Szmaragdowa i bardzo zimna. W tej zatoczce gdzie kąpaliśmy się trafiliśmy na ludzi którzy przyjechali w to miejsce aby połowić ryby. Porobiłam zdjęcia dna jeziora pod wodą bo chciałam zobaczyć, czy na zdjęciu też uda mi się uchwycić kolor wody i jej przejrzystość. Wyszły bardzo fajne - nie spodziewałam się, że tego typu aparaty, do robienia zdjęć pod wodą, mało profesjonalne, potrafią tak wiernie oddać rzeczywistość. Jak doszukam się tych zdjęć to je wrzucę. Nie są ciekawe bo to tylko dno, kamienie, patyki i takie inne ...
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 23 sie 2013, o 11:00

chwastek napisał(a):Woda krystalicznie czysta!

- chyba, że w zatoczkach...
- główny szlak którym płynął prom był mocno (miejscami bardzo mocno) zanieczyszczony płynącymi śmieciami (z dominacją wczechobecnych opakowań typu butelki PET), woda o pięknym kolorze ale nieklarowna...
- vide film od ok 35 sekundy... było tego więcej ale nie to było obiektem zainteresowań a to co na filmie to nagrało się "przy okazji"...
- oczywiście nie ma to wpływu na pełnię doznań z rejsu...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 23 sie 2013, o 15:37

reminiscencji albańskich ciąg dalszy...

- trochę inne ujęcie fragmenciku drogi do Theth, jak nie dało się wyminąć z samochodami z przeciwka to Wojtek odważnie wskakiwał samochodem nawet na pionowe zbocza :lol: - vide od 99 sekundy (jakość nie taka jak w nagraniu Wojtka bo zbyt duża odległość, obraz pochodzi z rejestratora a szyby niestety trudno było utrzymać w czystości...

niestety bywało i tak, że nie było gdzie wskoczyć lub się przytulić a wtedy niezbędny był taki manewr :evil:

ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Wojtek1121 » 23 sie 2013, o 18:41

Jak teraz na trzeźwo oceniam swój wyczyn wjechania pod ostrym kątem pod górę to uważam ,że był mało rozsądny mogło się to skończyć spadnięciem w przepaść. Na swoje usprawiedliwienie mam , poprosiłem załogę o opuszczenie samochodu.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 24 sie 2013, o 11:42

Wojtek1121 napisał(a):Jak teraz na trzeźwo ...

pod tym względem (trzeźwości) to wyprawa była bardzo grzeczna :lol:

reminiscencji albańskich ciąg dalszy...

"kawałek" Doliny Valbona...

oraz "bezpieczna" :P plaża na Płw. Kepi i Rodonit
(gratka dla ciekawskich jak wygląda wnętrze jednego z ponad pół miliona bunkrów w Albanii)

ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez chwastek » 24 sie 2013, o 13:42

Gdy z naprzeciwka wyjechała ta szkopska kolumbryna (swoją drogą, Niemcy to mają fantazję ... bo ten pojazd to przeróbka, tak?) przez moment nas przytkało.
Po czym bez skrupułów zajęliśmy pozycję po lewej stronie - ludzie w takim wielkim pancerniku mają większe szanse na ocalenie w razie czego ...
Słyszałam okrzyki babki siedzącej obok kierowcy gdy przejeżdżali obok nas "na kartkę papieru" ... jakby "lekko" panikowała czy cuś .... Dlatego drogę powrotną, z doliny, odbyliśmy już po zmroku i jak się okazało, to był dobry pomysł bo mijaliśmy się tylko z jednym pojazdem na tej całej trasie o tej porze.

Obrazek
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 24 sie 2013, o 16:15

chwastek napisał(a):odbyliśmy już po zmroku i jak się okazało, to był dobry pomysł

pomysł rzeczywiści dobry bo ruch mniejszy i światła samochodów widać dużo wcześniej co ułatwia znaleźć mijankę :) ... z drugiej strony traci się widoki :(
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez chwastek » 24 sie 2013, o 21:33

Przez okno auta czy z brzegu drogi to nawet albańskie widoki mogą znudzić bo ileż można wgapiać się przez szybkę. Zdecydowanie wolę górskie krajobrazy oglądać "z buta" i doświadczać na własnych nogach. A co do naszej drogi to uprzedzeni przez rodaków którzy pokonali trasę do Theth tą dłuższą, górską wybraliśmy wariant SH21 przez przełęcz Thërthorës w obie strony. Czasu na krajobrazy mieliśmy wiele bo nie wiedzieliśmy, że przed przełęczą jakieś 200 metrów droga jest zamykana w godzinach od 10 do 16. Roboty drogowe.
ramzes, nie uwierzyłbyś jak pięknie wygląda dolina Thet po zmroku z drogi która wije się w górę. Światełka domostw poniżej drogi, w dolinie, wyglądają niczym gwiazdy które spadły na ziemię. No a potem już tylko ciemność. Przy księżycu na przełęczy trochę jaśniej.
Zamierzam też tam wrócić jeszcze za dnia ... tylko musi być trochę mniej słońca na górskie eskapady ...
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 24 sie 2013, o 22:12

chwastek napisał(a):
ramzes, nie uwierzyłbyś jak pięknie wygląda dolina Thet po zmroku z drogi która wije się w górę. Światełka domostw poniżej drogi, w dolinie, wyglądają niczym gwiazdy które spadły na ziemię. No a potem już tylko ciemność. Przy księżycu na przełęczy trochę jaśniej.

uwierz mi, że wierzę... :lol:
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne góry