Albania 2013

Re: Albania 2013

Postprzez Wojtek1121 » 8 lis 2013, o 07:40

To robota Andrzeja 627 ja mu dostarczylem ślady, jeden odcinek musiał dorobić jak za gotował się GPS.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 8 lis 2013, o 08:44

OK, skromności nigdy dość :lol: , wychodzi na to, że to była praca zbiorowa... co nie zmienia faktu należnych gratulacji i podziękowań dla obydwu Autorów :D
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez joorg » 8 lis 2013, o 18:00

joorg napisał(a):Witam... IraS coś zatrzymałeś się w planowaniu trasy po Albanii, czyżbyś miał zamiar pozostać na stałe ;) w Parku Theth,zresztą to piękne miejsce :D ..to był żart. Ja swoją trasą zaplanowałem już do końca, wyszło mi jakieś 4 do 5 tysięcy km. Nasz wyjazd to druga połowa września, dwa tygodnie - 16 dni. Jadę przez Rumunie(Żelazne Wrota na Dunaju) , Serbię , Czarnogórę(trochę jazdy po tamtych pięknych górkach) i docelowo Albania :) , a powrót wybrzeżem Albanii , Czarnogóry, B-H i Chorwacji i dalej przez Węgry do Polski. Jeżeli ktoś ma podobne plany i chciał by się przyłączyć swoim pojazdem to zapraszam.

Witam, winny jestem coś napisać tu ,choć w skrócie, w rozpoczętym wcześniej temacie.
Plan pobytu na Bałkanach zrealizowaliśmy w 100% (a może więcej + 2 dni;) )W dniach 14.09 – 02.10, przez 10 państw (państewek),
przejechaliśmy łącznie 5240 km.
Wyjazd odbył się „ w jedno auto”, brak chętnych na eskapadę w tym czasie.
Trasa: Słowacja – Węgry - Rumunia (Sebes 740 km)- Serbia – Czarnogóra- Albania – Macedonia – znowu Albania – Grecja i Albania ponownie. Powrót wybrzeżem morskim Albanii – Czarnogóry –Chorwacji - Bośnia –Hercegowina i z Sarajewa 1200 km w jeden dzień do Polski.Pogodę mieliśmy b. dobrą , było i 30 st. i nie było za gorąco. Chłodno i deszczowo zrobiło się dopiero w Sarajewie. Polecam , oczywiście kto może, wyjazdy po sezonie po 15 września, wtedy względnie puste są drogi , szlaki i plaże, o cenach już nie wspomnę , przez pół.
Pobyt obył się bez żadnych komplikacji , tak codziennych i technicznych z samochodem. :D Choć za dobrze było by , po powrocie do domu okazało się, że „wcięło „ mi z karty SDHC 8 Gb zdjęć i filmików, :x cały pierwszy tydzień pobytu. Dawałem znajomym informatykom kartę do odzyskania …ale nic z tego. Trudno… jest pretekst jechać za rok w te same piękne miejsca. Pozostało mi tylko z pierwszego tygodnia kilka zdjęć z drugiego aparatu i tel. oraz filmiki z video-rejestratora. Z pozostałych dni pobytu mam dużo zdjęć , ale to nie to co było w pierwszym tygodniu.
W zał. rejestr zjazdu z Durmitoru do Kanionu Rzeki Pivy.

http://www.youtube.com/watch?v=ybVqV1ib ... KLYk7mTzXA

Pozdrawiam Janusz
Ps. Może Ktoś wie o firmach, które zajmują się odzyskiem danych z różnych nośników pamięci.
joorg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez ramzes » 8 lis 2013, o 18:35

joorg napisał(a):

Pozdrawiam Janusz
Ps. Może Ktoś wie o firmach, które zajmują się odzyskiem danych z różnych nośników pamięci.

- po obejrzeniu relacji odżyły wspomnienia... :) (oglądając odniosłem wrażenie jak bym oglądał nagranie z mojego rejestratora :lol: )...
- w kwietniu br. padł mi dysk i utraciłem prawie 300 GB danych, znalazłem firmę której udało się to odzyskać, może uda się to również w Twoim przypadku, firma jest z Lublina, jeżeli logistycznie sobie z tym poradzisz to napisz na PW a wyślę Ci ich namiary...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez chwastek » 16 lis 2013, o 18:19

To fajne miejsce więc wrzucam kilka zdjęć - Dolina Theth i miejscowość Theth.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ssslavo » 14 lis 2014, o 19:51

joorg - udało Ci się przejechać z Theth do Gimaj i dalej do Kir ?
ssslavo
Stonka bieszczadzka

Postprzez ramzes » 14 lis 2014, o 20:36

Iras, uciekło Ci sporo zdjęć z wyprawy albańskiej... sprawdź za jaką to przyczyną... :)
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 4 lip 2015, o 20:38

ssslavo napisał(a):joorg - udało Ci się przejechać z Theth do Gimaj i dalej do Kir ?

Też chciałbym wiedzieć.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez joorg » 8 lip 2015, o 15:50

Andrzeju Witaj
Będąc tam w 2013 wracałem z Theth tą samą drogą przez Boge do Szkodry. Planowałem
wracać przez Kir , ale odradzono mi z uwagi na bardzo trudne , a dla
samochodów szczególnie, przejazdy przez strumienie w bród, a w
zasadzie "dzikie przejazdy "przez strumienie gdzie są bardzo duże
kamienie i głazy.Planując wcześniej tę trasę, oglądałem filmik
nakręcony tam z przejazdu motocyklistów i były widoczne takie duże
głazy, ale na terenowych motocyklach jakoś sobie radzili momentami przeprowadzalli przez strumienie.
Obecnie nie wiem jak tam jest , może przy wysokim tempie asfaltowania
dróg przez Albańczyków droga ta jest przejezdna ...a trasa musi być
widokowo piękna .
Pozdrawiam Janusz
joorg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez ramzes » 8 lip 2015, o 21:09

joorg napisał(a): po powrocie do domu okazało się, że „wcięło „ mi z karty SDHC 8 Gb zdjęć i filmików, :x cały pierwszy tydzień pobytu. Dawałem znajomym informatykom kartę do odzyskania …ale nic z tego. Trudno… jest pretekst jechać za rok w te same piękne miejsca. Pozostało mi tylko z pierwszego tygodnia kilka zdjęć z drugiego aparatu i tel. oraz filmiki z video-rejestratora. Z pozostałych dni pobytu mam dużo zdjęć , ale to nie to co było w pierwszym tygodniu.

Pozdrawiam Janusz

- udało Ci się odzyskać utracone dane?

- przedstawiłem wówczas jedną z możliwości odzyskania danych ale bez reakcji z Twojej strony...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Inne góry