Albania 2013

Albania 2013

Postprzez IraS » 17 lut 2013, o 13:01

W zeszłym roku jakoś nic nie wyszło z albańskich planów, ale w tym roku trzeba tam w końcu pojechać.

Wyjazd planuje na II połowę lipca pewnie koło 20go. Plany już powoli się robią (w części albańskiej dużo pomaga mi Dominik3000 - dzięki) tutaj: http://irasoweplany.blogspot.com/2013/0 ... -2013.html

Do lipca pewnie będą nie raz zmodyfikowane, ale jakiś wstępny plan chce zrobić, mile widziane sugestie jak pominąłem coś fajnego po drodze. Wiadomo, że wszystkiego na jednej wyprawie się nie zobaczy, ale głupio by było przeoczyć jakieś topowe miejsca. Po skończeniu trasy, będzie też wiadomo mniej więcej ile kilometrów zrobimy i ile kasy trzeba na paliwo szykować.

Trasa to: Polska - Słowacja - Węgry - Rumunia - Serbia - Montenegro (W Czarnogórze zaliczymy tylko góry, wybrzeże sobie odpuszczamy) - Albania - Macedonia - Serbia - Rumunia - Węgry - Słowacja - Polska.

Wyjazd tradycyjnie namiotowy, więc nie wydajemy już kasy na noclegi, ale jak ktoś będzie chciał skorzystać z dóbr cywilizacji, to pewnie w niektórych miejscach będzie taka możliwość.

Długość wyjazdu to 3 tygodnie, ale od biedy można skrócić. Nie wiem jeszcze ile dni wyjdzie w planach, ale w praniu można zawsze coś przyśpieszyć, przejechać większy dystans, lub po prostu coś odpuścić, gdy będzie czasu brakowało.

Ja u siebie w samochodzie przewiduje 2 miejsca. Liczy się kolejność zgłoszeń, ale pierwszeństwo będą mieli ci, co mogą sobie pozwolić na wyjazd 3 tyg, jeżeli tacy się nie znajdą to rozważę skrócenie wyjazdu do 2 tyg.

Jeżeli ktoś chce dołączyć swoim samochodem to proszę się tu dopisać, oraz podać czy macie jakieś wolne miejsca w autach i na jakich warunkach możecie kogoś zabrać. Dodatkowe autka mogą sobie wyprawę skrócić i wtedy pasażerów można podzielić wg preferencji czasowych.

To na razie tyle na początek :)
IraS
Administrator

Re: Albania 2013

Postprzez Wojtek1121 » 19 lut 2013, o 17:53

Chciałem w tym roku odwiedzić Albanię to chyba dołączę do wyprawy.U mnie w samochodzie dwa miejsca wolne raczej bym pisał się na wyjazd dwutygodniowy.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 25 lut 2013, o 22:59

dzisiaj na WP pojawił się fajny materiał zachęcający (oczywiście nie wprost :lol: ) do wzięcia udziału w planowanej przez Irasa wyprawie...
http://turystyka.wp.pl/gid,11238479,tit ... jecie.html
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 30 mar 2013, o 12:44

Dorobiłem trochę planów albańskich. Palcem po mapie jesteśmy już w Albanii ;)
http://www.irasoweplany.blogspot.com/20 ... -2013.html
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 30 mar 2013, o 21:46

Trochę się spocicie na drodze do Theth :lol: :

andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 30 mar 2013, o 22:28

andrzej627 napisał(a):Trochę się spocicie na drodze do Theth :lol: :

Andrzej, ale my motocyklami nie jedziemy, klimy mamy więc będzie ok. No chyba, że ty też się z nami wybierasz ? To zmienia postać rzeczy, bo wtedy będzie trzeba stawać co 100m przewyższenia na zmianę pampersa i autka się nagrzeją ;) :twisted:
A droga na filmiku wygląda groźnie, ale Albańczycy tam osobowymi merolami wjeżdżają. Tak jak Rumuni swoimi Daciami wszędzie dojadą.
IraS
Administrator

Postprzez ramzes » 31 mar 2013, o 17:21

jak na chwilę obecną wygląda "nabór" :lol: (deklaracje) chętnych na wyjazd?
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 31 mar 2013, o 17:23

Po powrocie opowiecie, czy Wam by się pampersy nie przydały. :lol:

Jeżeli zamierzacie poważnie penetrować góry na północy Albanii, to polecam mapę:
Nordalbanien Wanderkarte 1:50 000 - Thethi und Kelmend
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 1 kwi 2013, o 08:34

Muszę ją zakupić, na pewno się przyda. Można też ją w Polsce nabyć http://www.bookcity.pl/A6594051/Nordalb ... e_1_50_000
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 2 kwi 2013, o 19:12

ramzes napisał(a):jak na chwilę obecną wygląda "nabór" :lol: (deklaracje) chętnych na wyjazd?

Lepiej zrobić to jak najszybciej bo liczy się kolejność zgłoszeń. Jadą 3 samochody mój Duster, Wojtek pewnie Toyotą LC i Subaru Forester. Powoli już rośnie zainteresowanie. U siebie mam już pierwsze rezerwacje i wygląda na to, że mam jeszcze tylko jedno wolne miejsce. Nie wiem ile miejsc przewiduje u siebie Wojtek, niech już to sam określi. Wyjazd proponował bym na 13 lipca.
IraS
Administrator

Następna strona

Powrót do Inne góry