alegorie zimowe 2013

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: alegorie zimowe 2013

Postprzez alegorn » 5 mar 2013, o 10:37

krzyś widze ze sceptycznie na to patrzysz.. ale masz lepsze wyjasnienie ? patrzac na mape - owszem, jest kilka pagorkow na drodze, ale sprawdzajac wysokosci dydjowej(~670m) i tego co po drodze - to juz tak absurdalne sie to nie wydaje. jedynie grzbiet ostrego jest wyższy o max 100m, pozostałe są praktycznie na porównywalnej wysokosci.. (nie mam mapy przy sobie by sprawdzic dokladnie jak przez ten grzbiet przechodzi..)
odleglosc - zapewniam ze nie ma znaczenia.

jesli stwierdzasz ze nie UD, to pozostaje lapidarne pytanie, cóż to tak świeci wobec tego.. ? lutowiska? czarne? łuna mała nie jest... sam jestem ciekaw lepszej odpowiedzi... :)

@lidkru: nie ma problemu, jak mnie spotkacie i przypomnicie - kolejka najlepszego piwa w okolicy bedzie.. :]
j.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez batmanek » 7 mar 2013, o 09:55

alegorn napisał(a):to pozostaje lapidarne pytanie, cóż to tak świeci wobec tego.. ? lutowiska? czarne? łuna mała nie jest... sam jestem ciekaw lepszej odpowiedzi... :)
j.

Zachód słońca brałeś pod uwagę ? ....w tych dniach pomiędzy 17.05-17.15
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 7 mar 2013, o 10:27

zdjęcie było robione o godzinie 21, i 30sec. naświetlania... w dodatku - zdjęcie jest robione w kierunku północnym - dokładniej w lini - lutowiska, czarna, ustrzyki dolne - sprawdzalismy to na miejscu na zorientowanej mapie.
owa łuna - nie jest widoczna gołym okiem... ba, z tego miejsca to ja i bacówki tej co na zdjeciu nie widziałem, tak ciemno bylo.
wiec teorii słonecznej - muszę stanowczo zaprzeczyć :)

j.
alegorn

Postprzez batmanek » 7 mar 2013, o 13:21

Na słońcu się nie znam aż tak dobrze ;)
Fotka była robiona na 100% w kierunku północno -zachodnim......
Czas kiedy fotkę robiłeś wyklucza słońce..... ale w łunę z UD ? ..... hm.......to nie Las Vegas.......
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 7 mar 2013, o 15:20

UD to nie las vegas, fakt. ale wobec tego co?
no bo że łuna jest - to nie ulega kwestii.. :]

ale ja nadal będę się upierał że odległość nie ma znaczenia - przy dobrej optyce powinno dać się to złapać...
dlatego też się upieram że to UD bo lutowiska i czarna - tym bardziej takiej łuny nie wyemitują...
jestem początkujący w fotografice - więc może jest jakiś efekt o którym nic nie wiem - ale ta łuna jest tylko w tym kierunku, robilem inne zdjecia wtedy z takim czasem(w innych kierunkach) , i na żadnym się to nie pojawiło...
j.
alegorn

Postprzez lidkru » 8 mar 2013, o 08:21

a w moją zorzę nikt nie wierzy, ech...
:twisted:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez batmanek » 8 mar 2013, o 12:34

alegorn napisał(a): przy dobrej optyce powinno dać się to złapać...

Powiem Ci że troszkę się popytałem...... pooglądałem kilka fotek robionych przy projekcie " ciemnego nieba" i tak może byc.....przy długim czasie naświetlania i niezłej optyce mógł wyjśc taki efekt
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 10 mar 2013, o 13:51

Ech wszystko tak naukowo tłumaczycie a może to Biesy z Czadami w pokera grali??
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez bieszczadzka kuna » 17 mar 2013, o 11:04

ze stuposian(jak tam kurcze piździło - przepraszam, ale inne słowa nie oddały by tego co tam faktycznie wiało) stokówką do dwernika... i autobus z kosmosu(no dobra, gapy nie sprawdzilismy rozkladu)... cel to oczywiscie chmiel... tym razem geograficznie tylko..... na pytanie gdzie nas wyrzucić - odpowiadamy że gdzieś przy noclegu, a ten skubany gdzieś na koniec wsi nas wywiózł... no i nie bardzo mi się chciało wracać cerkiew zwiedzać... do trzech razy sztuka...
pozdrawiamy kierowce!..

W stronę Zatwarnicy jeździ na stałe dwóch kierowców i jeden z doskoku, którego syn właśnie zdaje egzaminy na policjanta. Załatwił was prawdopodobnie taki starszy gość, często robi niespodzianki turystom

co dalej... no, a co można zrobić dalej.... zatwarnica, sklep z zaopatrzeniem (i pani sklepowa co lekko krzywym okiem na nas śniadających w sklepie patrzyła)...z zatwarnicy to już klasycznie, stokówką na hulskie.

Haa, sklepowa w Zatwarnicy jest cool kobitka. Najlepiej miejscowych zapytać jaki ma dziś humor, ponoć to zależy od tego czy mąż spełnił swoją powinność nocną. A w sklepie nie było takich dwóch panów miejscowych? Praktycznie zawsze tam są. Kiedyś do Tosi zabrali mnie trasą poza szlakiem, tak kręcili kręcili żem się sama zakręciła, bez nich to bym pewnie miała problem z trafieniem. W drodze powrotnej oczywiście nie omieszkaliśmy zajść do pana Piotra po pewne zacne miodowe trunki. Łatwo dostać się tam nie było bom musiała przez wodę przechodzić. Wszystko byłoby ok gdyby to było lato. Ale zimą w zimny strumień wejść? Cóż się jednak nie robi dla miodówki
bieszczadzka kuna
Stonka bieszczadzka

Postprzez hłasko » 21 mar 2013, o 12:26

To jak z tą sklepową jest ? Zadowolona, że zadowolona, czy wpieniona, że niewyspana ?
hłasko
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw