Ankieta

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ankieta

Postprzez długi » 26 maja 2011, o 22:17

lucyna napisał(a):Długi nie chce mi się analizować ankiety. Moim zdaniem jest skopana i magistrantka powinna nad nią popracować. Przede wszystkim praca magisterska powinna być logiczna, przechodzić płynnie z jednego zagadnienia w drugie, wzajemnie powiązana, jasno sformułowana, a nade wszystko oryginalna i innowacyjna, oparta na dobrym aparacie badawczym. Czy bazując na tej ankiecie w części badawczej byłbyś w stanie napisać dobrą pracę mgr. Ja nie.

Zgoda, ankieta jest skopana. Tylko w pierwszym poście piszesz, że ankieterka pyta o Sanok i Jezioro Solińskie w BPN, a tam tego nie ma (chyba tylko przez sugestię w tytule). Argument jak kulą w płot. Drugi kolega prześmiewa się z pytania, że można w BPN wjechać w celach biznesowych. Sama tam w celach biznesowych jesteś kilka razy w miesiącu. A nasz wspólny znajomy Nikos przez kilka miesięcy "biznesuje" w BPN. Zgadzam się z Tobą, że praca magisterska powinna być... Zaiste nie wiem jakie materiały będą podstawą tej pracy. Nie wiem, czy ankieta będzie materiałem kluczowym, czy pomocniczym. Nie czytałem konspektu pracy. Więc nie powiem twardo - praca będzie do d...
Pytania wbrew tytułowi dotyczą również otoczenia BPN. Sugeruje to, że autor ma zamiar podejść szerzej do zagadnienia wypoczynku w BPN i nie ograniczać się w pracy tylko do granic administracyjnych Parku. To chyba nie błąd. "Pytania są łatwe". To przecież ankieta, nie egzamin na przewodnika. Dopiero po trzech stronach natrząsania się padły jakieś argumenty w miarę merytoryczne. I nie zasłaniaj się Piotrze pamięcią. Przeczytałeś po łebkach i teraz dopiero wyszukujesz argumentów. Jakbyś w pierwszym poście napisał to, co w ostatnim, zmilczałbym.
Pozdrawiam
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 27 maja 2011, o 03:44

@ Długi przez moje skromne ręce przeszły dziesiątki prac magisterskich dotyczących Bieszczadów, rozwoju turystyki w Bieszczadach, infrastruktury turystycznej w regionie itd.
Tytuł pracy musi być adekwatny do jej zawartości, Koleżanka pisze o BdPN więc zakres pracy dotyczy tylko i wyłącznie granic parku. Gdyby temat z założenia miała potraktować szerzej to mielibyśmy: infrastruktura turystyczna na terenie BdPN i jego otuliny - tu tytuł warunkowałby poszerzony zakres terytorialny o dwa parki krajobrazowe. Zaś gdyby studentka była zainteresowana porównywaniem to oczywiście tytuł zmieniłby się na analizę porównawczą itd, itd.
Tytuł zawsze warunkuje treść.
Jeżeli chodzi o zawartość ankiety to tutaj także winny panować żelazne reguły. Ja ciągu logicznego w owej ankiecie nie dopatrzyłam się. Jeżeli jest to moja wina to przepraszam.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 27 maja 2011, o 06:22

długi napisał(a):I nie zasłaniaj się Piotrze pamięcią. Przeczytałeś po łebkach i teraz dopiero wyszukujesz argumentów. Jakbyś w pierwszym poście napisał to, co w ostatnim, zmilczałbym

Nie zasłaniam się pamięcią - wręcz przeciwnie, pamięć mam bardzo dobrą.
Pytanie zostało poprawione po komentarzach na forum i przeczytałeś inne pytanie niż my zaraz na początku - żałuję że nie zrobiłem screena. Inaczej w ogóle nie zwróciłbym uwagi na to pytanie (bo byłoby normalne) i jak sądzę inni też - a nie tylko mi rzuciło się to w oczy. A tak postawione pytanie świadczyło niestety dobitnie o pojęciu autorki co do terenu - mało tego, uważam że pytania o MBL i Zalew Soliński są konsekwencją tegoż pytania, bo nijak nie widzę związku cerkwi w MBL i Zalewu z tematem. Od kandydata na magistra wymagam więcej, niż od innych, szczególnie w epoce fabryk magistrów, które nadal mają się dobrze.
Owszem to tylko ankieta i należy podejść do tego na luzie, przy czym ciekawy jestem czemu służy ankieta której wyniki będą zupełnie niemiarodajne. Ile osób (włącznie z autorką) wiedziało że nie ma żądnego wyciągu albo że są 3-4 kąpieliska? Czy przykładowe pytanie nie powinno wyglądać: "W BDPN nie ma obecnie żadnych wyciągów - czy uważasz że to za mało, za dużo, itp.? Inne podobnie.
Z racji hobby dostaje dużo maili w tematach prac i zawsze chętnie pomagam, czy to magisterskich czy zaliczeniowych, czy innych - jeśli tylko umiem i trochę już przez te lata z tym do czynienia miałem. Coraz więcej niestety studentów, którzy wręcz domagają się, aby coś im zrobić, bo... nie mają czasu pojechać w Bieszczady.
Ostatnio edytowano 27 maja 2011, o 09:51 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dop: Zalew Soliński
Piotr_S
Administrator

Postprzez skazaniec » 27 maja 2011, o 06:54

długi ja sie trochę z Tobą nie zgodzę. Temat pracy musi mocno przystawać do jej treści i jeżeli piszesz BdPN to zawierasz w pracy informacje TYLKO I WYŁĄCZNIE o Parku. wprowadzenie tam informacji o terenach nie przynależących do Parku będzie już poważnym błędem merytorycznym, a w skrajnym przypadku może nawet prowadzić do położenia pracy, która będzie uznana przez recenzenta jako "nie na temat". W przypadku jakichkolwiek prac naukowych ważna jest logika, kolejność i zawartość treściowa. Trochę nie rozumiem Twojego poruszenia - to lepiej, że ktoś teraz, przed obroną pracy kopnie człowieka w tytłek i naprowadzi na właściwą drogę.

Chciałem zerknąć na ową ankietę, bo dla mnie to mocno branżowe (uczę o tym jak powinny być konstruowane) niestety "strona o podanym adresie nie istnieje" więc albo ktoś się obraził, albo wziął sobie ostra krytykę do serca i postanowił przemyśleć swój wytwór. Istnieje jeszcze jedna smutna prawidłowość - zakończenie zbierania wyników i analiza danych.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 27 maja 2011, o 06:55

A swoją droga to chyba najbardziej dynamiczny wątek na forum się zrobił:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 27 maja 2011, o 07:08

no i ankieta zniknęła. amen
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy