Żarcie przez duże "Ż" - oczywiście w Bieszczadach.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Żarcie przez duże "Ż" - oczywiście w Bieszczadach.

Postprzez Misieg » 23 mar 2009, o 15:19

W Ustrzykach G. Pod Caryńska mają dobre grzane wino.
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Góral » 23 mar 2009, o 15:22

Pstrąg w Terce - potwierdzam. Moim zdaniem lepszy być nie może.
Pod Malwami w Polańczyku - super żarcie, miła obsługa, domowo.
Kieby gór nie było to bych se usypoł.
Góral
Stonka bieszczadzka

Postprzez Tarnina » 23 mar 2009, o 18:09

Owszem , pstrąg z grilla w Terce jest najlepszy jakiego w knajpie zjeść można ( lepszego robi tylko mój wujek ).W Łemkowynie w Cisnej jedliśmy żurek i kwaśnicę, też godne uwagi. W Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych - schabowy, placki po bieszczadzku , zupa węgierska i moje ulubione pierogi po łemkowsku z sosem czosnkowym :) A w Sanoku na stacji benzynowej zawsze się zatrzymujemy w drodze na Bieszczady, mają tam naprawdę domowe i tanie jedzenie, rosołek jak wiejski i pyszna wątróbka wieprzowa. Mniam :) SMACZNEGO łasuchy.
Tarnina

Postprzez Góral » 23 mar 2009, o 19:39

Jeszcze coś a propos smażalni w Terce i jej szefowej - chyba pani Renaty - jest niepowtarzalna (smażalnia i szefowa).
Przyjeżdżam kiedyś, pogoda pod psem, podchodzę, zamawiam, dostaję numer klienta (1) i czekam sącząc browara ;) . Poza mną nikogo. Siedzę góra 3 metry od szefowej. Po kilku minutach szefowa wyciąga megafon i donośnym głosem nie znoszącym sprzeciwu woła: "numer jeden!". Rozwaliła mnie po prostu. :D :D
Innym razem przyjeżdżam, zamawiam pstrąga z frytkami. Szefowa mówi: "i sałatkę oczywiście". Ja na to że dziękuję ale sałatki nie chcę. Na to ona podnosi wzrok i patrząc prosto w oczy z nutką pretensji w głosie mówi: "to po co ja ją robiłam?" Nie wytrzymałem ciężaru tego spojrzenia i zamówiłem sałatkę. :D :D
I za to ją lubię. :D (smażalnię, szefową i sałatkę).
Kieby gór nie było to bych se usypoł.
Góral
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 23 mar 2009, o 21:51

Góral napisał(a):Poza mną nikogo. Siedzę góra 3 metry od szefowej. Po kilku minutach szefowa wyciąga megafon i donośnym głosem nie znoszącym sprzeciwu woła: "numer jeden!".

Miałem tak kiedyś w Zajeździe pod Caryńską, ale ze 4 osoby były na sali to już głośnik w pełni uzasadniony ;) W ZpC placki całkiem przyzwoite.
Do tańszych dorzuciłbym BARR w Zatwarnicy - w sezonie nigdy nie miałem tam problemów z zakupem obiadu, bez wcześniejszego zamawiania. Pełny obiad 10-14zł w zależności czy mięsny czy inne coś.
Piotr_S
Administrator

Postprzez robines » 24 mar 2009, o 07:05

W Wetlinie dobry placek "po bieszczadzku" można zjeść też Pod Połoniną.Lubie też zamówić tam świnię tzn.schabowego.Wiecie dlaczego? Ktoś kogoś woła,ktoś przychodzi i po paru sekundach na całą knajpę słychać walenie tłuczkiem w mięcho. No i dla koneserów napojów % wybór właśnie tam jest przedni. Szefowa zna się na tych sprawach :lol:
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
robines
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 24 mar 2009, o 07:16

A na deser oczywiście Słodki Domek w Lesku, super koktajle i lody z owocami i advocatem ;)
IraS
Administrator

Postprzez andrzej w » 24 mar 2009, o 20:42

Polecam Wetlinę : Chatę Wędrowca, miły klimat dobre jedzenie-, dla smakoszy naleśnik gigant
W Starym Siole duży wybór dobrych win, w Czartoryji bardzo dobry placek po bieszczadzku.
andrzej w
Stonka bieszczadzka

Postprzez Krzysiek40 » 24 mar 2009, o 21:21

W Bukowinie w Strzebowiskach- wyśmienita baranina, dziczyzna i dzikie ptactwo. Szkoda tylko że sezonowo.
Krzysiek40
Stonka bieszczadzka

Postprzez karabin_bojowy » 26 mar 2009, o 16:09

I dlaczego ja dopiero teraz tu trafiłam do tego wątku.... 8-) ...

A ja bym poleciła pasztet z dzika z rydzami i żurawiną w Wilczej Jamie w Mucznem, no i jakie pani Ania robi ciasto z wiśniami :mrgreen: ech.... co prawda sama nie jadam, ale mój Łysy rozpływał się też na temat tamtejszego pstrąga, którego sobie sam złowił....

Naleśnik Gigant... dobry, ale taki nienaleśnikowaty :P ... ale za to mają pyszne pierogi w Chacie Wędrowca... i piwo z jajem /tzn. piwo z koglem -moglem/ też mają.... i giiiiiiiiiiiiigantyczne ogórki kiszone..... generalnie rozważałabym czy to nie małe cukinie :D ....

A bigos.... bo co wy wiecie o bigosie ;) ..... w sezonie niejaki Dębol bywa kucharzem w stanicy harcerskiej w Nasicznem....ech.....poezja...... /odwoziłam, go po pewnej imprezie z garami z Wetliny.... zapach normalnie jeszcze ze dwa dni miałam w aucie :mrgreen:/

W Starym Siole pyszne żeberka, tylko małooooooooo.... * apeluje do Aleksa o zwiększenie porcji.... 8-) :D

iiiiii...........
normalnie idę coś zjeść, bo przez to pisanie obślinie monitor.... :D
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi