Żarcie przez duże "Ż" - oczywiście w Bieszczadach.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Żarcie przez duże "Ż" - oczywiście w Bieszczadach.

Postprzez lucyna » 31 mar 2009, o 14:21

g falu napisał(a):
Misieg napisał(a):W Ustrzykach G. Pod Caryńska mają dobre grzane wino.

grzańca dobrego to robią w Tawernie w Polańczyku a w Lesku w Romie pizza i sałatki marzenie z Sanoka tam jeżdżę Jak jeżdzicie drogą na Rzeszów to w Lutczy pod górą niebylecką jest stacja Ralpol a nad nią restauracja wszystko pyyyyyyycha no i jeszcze pstrąg w Żołobku troche drogi ale dobry

Eee tan ta tego, święty duch Pana Boga chwali. Tyś to Kolego zbłądził na forumowe manowce czyś nie Ty? :D Sam czy z Lepszą Połową?
Razem szkoleni, razem pracujący i razem jedzący. Potwierdzam i nawet dodam kilka miejsc.
Mam tylko jedną wątpliwość Panie Kolego Smakoszu. Gdzie są najlepsze pstrągi? No gdzie? W Unitrze w Polańczyku. Mam nadzieję iż Admin także tam zbładzi i skosztuje tego rarytasu. No i Oberża Dolny Smerek. Dzis pól dnia opracowywalismy z Markiem nowe menu. Oprócz fantastycznych hamburgeró, kotletów łapa drwala.solanki, żuru w chlebie będzie także triolka pierogowa i potrawy z rydzy i prawdziwy domowy kwas do picia.
A pod Górką Niebylecką nadal serwują rybę w papilotach? Miam na wspomnienie aż mi slinka leci. A te Wasze golonki, którymi obżeraliście się nie zważając na kalorie. I sałatki. Głooodna jestem na samo wspomnienie.
lucyna

Postprzez robines » 31 mar 2009, o 21:08

dorota z kraakowa napisał(a):
IraS napisał(a):
mazg napisał(a):jedzonko w Tarnawie Niżnej u właścicielki hoteliku, pychotka- wszystko z pierogami na czele!

Nie aktualne, zrezygnowali z dzierżawy hoteliku.

Ale czy rzeczywiście zrezygnowali? Dzierżawa hoteliku kończy się 31. marca 2009 r., a jakoś BPN, właściciel hoteliku, nie ogłasza przetargu na dzierżawę.

Na www hoteliku jest przykre info:

PRZEPRASZAMY, NIECZYNNY DO ODWOŁANIA.

Szkoda,mam nadzieję że nie potrwa długo ten stan.
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
robines
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 2 kwi 2009, o 18:11

dorota z kraakowa napisał(a):Ale czy rzeczywiście zrezygnowali? Dzierżawa hoteliku kończy się 31. marca 2009 r., a jakoś BPN, właściciel hoteliku, nie ogłasza przetargu na dzierżawę.

Przetarg nie ogłoszony bo jak ćwierkają jaskółki to Hotelik w Tarnawie czeka taki sam los jak Negrylów i Suche Rzeki.
IraS
Administrator

Postprzez mazg » 2 kwi 2009, o 19:16

IraS napisał(a):
dorota z kraakowa napisał(a):Ale czy rzeczywiście zrezygnowali? Dzierżawa hoteliku kończy się 31. marca 2009 r., a jakoś BPN, właściciel hoteliku, nie ogłasza przetargu na dzierżawę.

Przetarg nie ogłoszony bo jak ćwierkają jaskółki to Hotelik w Tarnawie czeka taki sam los jak Negrylów i Suche Rzeki.

To fatalnie, super miejsce, ciche , tanie, wielka szkoda będzie jeśli hoteliku nie będzie......
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez dorota z kraakowa » 7 kwi 2009, o 16:10

mazg napisał(a):
IraS napisał(a):

To fatalnie, super miejsce, ciche , tanie, wielka szkoda będzie jeśli hoteliku nie będzie......

Przetarg na razie nie może zostać ogłoszony, ponieważ trwa spór Parku z byłym dzierżawcą. Sprawa jest podobno w sądzie.
Znając rekordową prędkość rozstrzygania tego typu spraw, jeszcze parę ładnych lat poczekamy.
W każdym razie w maju Tarnawa odpada zdecydowanie :(
dorota z kraakowa

Postprzez e-bieszczady.pl » 11 kwi 2009, o 20:46

fast food - bez apelacyjnie Orlik i bez znaczenia czy Rynek czy PCK raz w tygodniu muszę być
Coś ambitniejszego w Dolnych to Niedźwiadek koło dworca wygrywa.
Pod Caryńską - chyba się zwało " pierś caryńskiej w żurawinach" bardzo dobre, coś w tym stylu można zjeść w lepszej oprawie u Krzyśka w Mucznem( Siedlisko) no i wystrój wnętrza.
Pstrągal w Terce bezkonkurencyjny tylko w wypadku jeżeli jest mało ludzi, jak tłok to taki sam jak wszędzie. Podobno na krzyżówce w Polańczyku koło osiedla w tej budce robię extra pstrąga z grilla muszę przetestować.
W Biesisku ostatni raz byłem hmm... 2004, późno w nocy z kumplem szukaliśmy klimatu na reset, startowaliśmy z Hoczwi z Pieca,przez Nowosiółki, Karczę w Bali, Cisną i w końcu tam podali nam golony na drewnianych michach, z zapiekanymi ziemniakami, zasmażaną kapustą itp. Kurde waże ponad 120 kg - nie dałem rady w połowie, a kumpel jeszcze wybłagał u kucharza otwarcie kuchni i smażone oscypki. Reset był w Bazie w Wetlinie.
W Siekierezadzie miska żurku albo barszczu ukraińskiego.

Ale wiecie co, bardzo chciałbym zjeść jeszcze kiedyś kwaśnicę robioną przez Dagmarę w wiadomym schronie:)

Pozdrawiam i Smacznego jajka
e-bieszczady.pl
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 11 kwi 2009, o 22:41

Pizza rzeczywiście jest znakmita w Orliku. Równie dobrą serwują w Romie w Lesku. W Besisku dają znakomicie jeść ale mistrzostwo świata (a bywałam tam na integracjach z zagranicznymi grupami) mają za szarlotkę. Lepszej nigdy w życiu nie jadłam. Równie dobra jest gruszka z lodami w musie bananowym. Najlepsze pierogi tzw. triolkę (trzy duże pierogi każdy z innym nadzieniem (ziemiaczano-twarogowym, ziemiaczano-bryndzowym, ziemiaczano-inno serowym nie mogę odkryć z jakim, inaczej przybrane) podają na integracjach w Arłamowie. Hamburgery i zupy:solankę, żur w chlebie, grzybową najlepsze są w Dolnym Smereku. Znakomicie zaczęli karmić w Połoninach wBukowcu (gotują wiejskie dziewczyny ich ogórkowa jest fantastyczna, a i mięsa robią znakomite). W Polańczyku klasą samą dla siebie jest Unitra i pstrąg, dobrze karmią w Zakapiorze. W Średniej Wsi w Zielonych Wzgórzach pani Czesia daje znakomicie pojeść, za 15 zł zupa, mięsne drugie danie z zestawem surówek, ciastem i kompotem. W Mucznem w Wilczej Jamie pychota to smażone pierogi i bigos. W Chryszczatejw Smolniku znakomite wegetariańskie pasty i własnoręcznie pieczony chleb. U państwa Być w Komańczy znakomite śniadania ze serami i domowe obiady. W Siekierezadzie ostatnio kuchnia poprawiła się i robia bardzo dobre placki po bieszczadzku. W Herbaciarni w Cisnej to herbata i kawa i fantastyczna zupa pomidorowa. Najlepsze lody są w Przemyślu, czasami nie dość, że mi odbija i Kolegom to jeszcze i grupom, bo specjalnie jedziemy ponad sto km w jedną stronę aby zjeść trochę tych wspamiałości. Najtaniej i bardzo smacznie można zjeść w Ustrzykach Dol w barze obok muzeum, bodajże Ewa nazywa się.
A mistrzyniami w gotowaniu są panie z koła gospodyń wiejskich. One to potrafią dogodzić podniebieniu. Najsłynniejsze z nich to Uherczanki. Miód w gębie, często robią catering na konferencjach. Ich gołąbki z tartych ziemiaków, pierogi, groch z kapuchą i inne tego rodzaju wspaniałości znikają od razu.
lucyna

Postprzez eldoopa » 25 kwi 2009, o 16:58

Jak dla mnie z szybkiego żarcia wymiatają jeszcze zasmażane pierogi w Trollu w Cisnej (ruskie jak i z mięsem).
W Niedźwiadku w Ust.Dln. też jest rewelacyjne papu, dużo i w dobrej cenie. Osobiście polecam ... chyba mi uciekło, w każdym razie jakis pikanty schab: 'diabelski, czarci...' nie pamiętam. :shock:

Zamkne okno bo ktos coś smaży i już sie ślinie...
eldoopa
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 26 kwi 2009, o 03:39

Kilka osób pytało się czy nie wiem co z ciśniańskim Zaciszem. Nie należałam do jego miłosników ale wczoraj polazłam tam aby sprawdzić. Ma nowego właściciela, trwa remont. Wystrój będzie taki jakiś siaki, błyszczące jak wiadomo co płytki na podłodze, zielonkawe kanapy. Co dajej nie wiem, wszyscy tam są nierozmowi. Jeżeli chodzi o Herbaciarnię to dalej prowadzona jest przez G., wiadomości o zmianie są wyssane z palca. I dalej tam dobrze karmią, nie wspomnę już o herbacie. Nie ma Kelnera, w ub roku oddali go w dobre ręce i moim zdaniem lokal na tym stracił. A w Tarnawie puchy, nawet nie ma kotów.
lucyna

Postprzez lucyna » 2 maja 2009, o 18:23

Dziś objadaliśmy się pstrągami w Oberży Dolny Smerek. Były jak to bywa w tej knajpce pyszne ale nie o tym chciałam mówić. Po raz pierwszy w Bieszczadach zjadłam fantastyczną surówkę z czosnku niedźwiedziego. Nie wierzyłam własnym kubkom smakowym, gdy spróbowałam tego zielonego na talerzu. Czosnek był grubo pokrojony, zmieszany z ogórkiem i polany śmietanką. Druga rzecz którą mnie zaskoczyła to harmonia kolorystyczna podanego jedzonka. Biały porcelanowy półmisek, a na nim szary pstrąg posypany białymi migdałami, obok złociutkie, cieniutkie frytki ze świeżych ziemiaków, za nimi trzy surówki: cimnozielona z czosnku niedźwiedziego, pomarańczowa z marchwi i zółtawozielona z kiszonej kapustki, a nieopodal miseczka na sos domowy z kiszonych ogóreczków biało-zielonkawy i ćwiartka cytryny. Prawdziwe dzieło sztuki. Surówka tak mi posmakowała, że na kolację zrobiłam sobie sałatkę z sera huculskiego od Nikosa (jest już pod Połoniną Wetlińską, a ser wyszedł mu bardzo dobry, właśnie Kretyn zeżarł mi połowę), czosnku niedźwiedziego, pomidorka i jogurtu. Z śmietaną byłby lepszy ale niestety kalorie.
lucyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi