Bałkany 07.2011 Relacja online

Re: Bałkany 07.2011 Relacja online

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 06:59

to polecam jednak pierwszy kamping na którym byliśmy nad morzem

to ten w Boce Kotorskiej>? a mogłabyś jakąś nazwę czy cóś? :roll: natrętna jestem, ale szczerze sie przyznaję, ze pierwszy raz jedziemy tak w ciemno. Ja to najchetniej zostałabym w górach, ale córy moje by tego nie przeżyły :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 26 lip 2011, o 08:15

Ten camping nie jest przy zatoce, tylko na najdalej wysuniętym w pełne morze półwyspie Lustica. Jak ktoś lubi spokój i kameralność to idealne miejsce, znaleźliśmy je przez przypadek bo nie ma żadnych tablic przy głównych drogach. Po prostu uciekaliśmy jak najdalej od ludzi i prawie na końcu półwyspu przy bocznej drodze mały znaczek kempingu, skręcamy i jesteśmy w raju. Gaj oliwny nad samym morzem, 3 namioty, przemiła obsługa, skaliste wybrzeże z turkusową, przejrzystą na kilkanaście metrów wodą. Warunki sanitarne super, choć brak prądu, gdy wyjeżdżaliśmy prąd już podłączali więc pewnie już jest, ale mimo braku elektryczności czyściutkie toalety 4 szt - więc każdy namiot miał swoją ;) i jedna zostawała wolna, 3 natryski. Na miejscu można zakupić zimne piwo, ale nie ma w pobliżu restauracji ani sklepu. Do cywilizacji kilkanaście kilometrów przez góry, mimo to jest to świetne miejsce wypadowe do zatoki i jej miasteczek, gór Lovcen i okolic Budvy.

Co do okolic Ulcinij to dla mnie porażka, fakt że 8 km piaszczystej plaży, ale leżak przy leżaku, oprócz morza praktycznie zero atrakcji do zwiedzania, kupa ludzi i żeby popływać trzeba iść pół kilometra w morze.

W załączniku mapka z lokalizacją kempingu w okolicach Boki Kotorskiej.
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 08:49

no to jeszcze dopisz cennik :)
i pytanko w serbską wąskotorówkę i pensjonat na dworcu- bardzo zbaczaliscie z trasy, zeby o te atrakcję zahaczyć? no i oczywiście ceny
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 26 lip 2011, o 09:39

Campingi nad morzem 15 euro za dobę (namiot, 2os + dziecko, samochód) Camping w górach 8 euro za komplet.
Kolejka blisko trasy do Czarnogóry, za Użycami trzeba skręcić na Sarajewo. My zaszaleliśmy i mieszkaliśmy w stacyjnym pensjonacie 39 euro za pokój 3 os, ale w pobliżu na kwaterach ceny od 10 euro za głowę. Kolejka 6 euro w dwie strony od osoby dzieci 50% taniej.
IraS
Administrator

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 09:46

super, dzięki :)
pewnie mi sie jeszcze coś przypomni :mrgreen:
no i teraz mozecie pisac relację na spokojnie ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 27 lip 2011, o 07:06

Pasowało by zakończyć fotorelację.

Dzień 14 25.07.2011

W Tokaju na Węgrzech pobudka przed 7 rano i spakowani poszliśmy jeszcze na mały spacerek po miasteczku. Po 8 godz. udało nam się znaleźć otwartą kawiarenkę, gdzie wypiliśmy kawę. Nadeszła pora powrotu, przejazd przez Polskę masakryczny deszcze i tysiące tirów.
W sumie przez cały wyjazd zrobiliśmy 3787 km, ale było warto. Bałkany na pewno odwiedzę w przyszłym roku, ale na pewno nie latem. Jak dla mnie jest tam za gorąco, więc pewnie będzie to wiosna i pętla Polska - Słowacja - Węgry - Rumunia - Bułgaria - Grecja - Albania - Czarnogóra - Chorwacja - Bośnia - Węgry - Słowacja - Polska. Na te plany jeszcze czas więc wrócę do nich pewnie zimą :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez Agnieszka » 11 sie 2011, o 15:08

Oj powiem szczerze, że mi ta Serbia głęboko w duszę się wwierciła :D Nie popuszczę i Irasa tam zaciągnę na przyszły rok, koniecznie... ( nie będzie się pewnie zbyt opierał :D )
Agnieszka
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Inne góry