Belgijscy myśliwi zastrzelili dwa wilki w Polsce!

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Belgijscy myśliwi zastrzelili dwa wilki w Polsce!

Postprzez lucyna » 17 gru 2011, o 12:56

Trudne pytanie. Nie wiem czy wolą się truć w Biedronce. Mięso baranie z tego co mówili mi goście kosztowało jesienią i to zamrożone w nielicznych sklepach w Warszawie 35-40 zł/kg. Kogo na nie stać? Poza tym w Polsce nie ma tradycji spożywania baraniny. Sama tego mięsa nie znoszę, nawet moje psisko go nie lubi. Jest trudne do przyrządzenia, drogie, tylko w Dolnym Smereku w Bieszczadach raz udało mi się namówić kucharza aby coś smakowitego przyrządził z baraniny. Były szaszłyki, jako danie regionalne, to była grupa z najwyższej półki więc stać ich było na obiad za ponad 40 zł. Nawet im to smakowało, ale to byli specyficzni goście, z jakiegoś promującego turystykę projektu.
Baranina z ogniska często podawana prawie nie jest zajadana przez gości. Kiedyś od grupy dostałam dla Kretyna ćwierć barana, ale działo się. Zwierzaki odmówiły jedzenia.
Po co? Owczarstwo to piękna tradycja, jest bundz i sery podpuszczkowe. No i multum pieniędzy z UE, które trzeba wydać. A i dla przyrody takie wypasy są korzystne.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Wojtek1121 » 17 gru 2011, o 18:08

Jak podaje Wikipedia to wilk zjada o wiele mniej mięsa. Cytuję: Wilk występuje w lasach, na równinach, pustyniach, w terenach górskich i bagiennych. Jest gatunkiem terytorialnym. Wyznacza rewir, do którego nie dopuszcza osobników nie należących do watahy. W głębi rewiru, w miejscu najbardziej niedostępnym, urządza legowisko. Jest drapieżnikiem i do swojego życia potrzebuje średnio ok. 1,3 kg mięsa (wraz z kośćmi i skórą) dziennie. W naturze żywi się drobnymi zwierzętami (gryzonie, zające, borsuki, ptaki, bezkręgowce), ale także – o ile warunki i liczebność stada na to pozwala – dużymi zwierzętami kopytnymi. Najczęściej poluje na jelenie, nieco rzadziej wybiera sarny, dziki i łosie. W normalnych warunkach duży wilk z ras północnych może zjeść jednorazowo do 10 kg[10], jednak jest to zwykle związane z wcześniejszą, kilkudniową głodówką.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez bogdan64 » 18 gru 2011, o 11:18

Prosze zwrócic uwage teraz na te dysproporcje .Na skupie kilogram bedzie kosztował 7-8 zł, w sklepie 30-40. Ja to nie ma tradycji spożywania baraniny. Wszystko trzeba właściwie przyrządzić, widocznie kucharz czerpał wiedzę z forum internetowych.
Ten Park jest bardzo młody.Znam dosyc dobrze tamte tereny, jeszcze niedawno sam tam z karabinem latałem. Sami myśliwi zostali według mnie wprowadzeni w bład . Co można tam sobie ustrzelic? Winę według mnie ponoszą organizatorzy tego polowania i to oni powinni ponieść konsekwencje.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez browar » 18 gru 2011, o 14:26

bogdan64 napisał(a):Winę według mnie ponoszą organizatorzy tego polowania i to oni powinni ponieść konsekwencje.

Taaa,a za ofiary spowodowane zbyt szybką jazdą powinni odpowiadać producenci aut.... :twisted:
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Pastor » 19 gru 2011, o 17:43

browar napisał(a):
bogdan64 napisał(a):Winę według mnie ponoszą organizatorzy tego polowania i to oni powinni ponieść konsekwencje.

Taaa,a za ofiary spowodowane zbyt szybką jazdą powinni odpowiadać producenci aut.... :twisted:

Browar, nie chcę Cię prowokować ale słyszałem że Oni działali w warunkach obrony koniecznej! + P.... ;)
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Poprzednia strona

Powrót do Offtop