Bieszczady 2 tygodnie

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Bieszczady 2 tygodnie

Postprzez mistrzYoda » 5 cze 2014, o 09:41

Witam wszystkich miłośników Bieszczad!
Z racji na fakt, że w tym roku postanowiłem wraz z moją lepszą połówką po raz pierwszy odwiedzic Bieszczady chciałbym prosic wszystkich forumowiczów o radę - jak w ciekawy sposób zagospodarowac 2 tygodnie w Bieszczadach. Jesteśmy chętni na plecak i na namiot, ale od czasu do czasu skorzystalibysmy ze schroniska. Czasowo chcemy pojechac na 2 ostatnie tygodnie lipca.
Czy macie jakieś rady?
Z góry dzięki :)
mistrzYoda

Re: Bieszczady 2 tygodnie

Postprzez creamcheese » 5 cze 2014, o 11:27

creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2014, o 16:13

Można na ten przykład tak:

Komańcza- Duszatyn (nocleg na polu biwakowym lub koło sklepu na polu namiotowym) dz2 Duszatyn- Chryszczata- Przeł pod Suliłą- Kalnica- Serednie wielkie- Choceń (nocl na dziko na łace nad Choceniem w drodze na Cisowiec)- dz3 Choceń- Cisowiec- Baligród- Kiczerka- Wola Górzańska- Górzanka (nocleg w ptsmie)- dz4 Górzanka- Korbania- Terka- Studene(nocleg na łace koło cerkwiska)- dz5- Studene- Tworylne- Krywe- Hulskie- Zatwarnica(nocl w hotelu- ceny jak w schroniskach, około 40 zl od osoby0 -dz6 Zatwarnica-DwernikKamień- Nasiczne - Przysłup caryński(nocleg w kolibie)- dz7 Koliba-Polonina Caryńska- Ustrzyki Górne zakotwiczenie na dłużej albo u kogos na przydomowym polu namiotowym, na ten przykład u Pani Paraniak, albo na PTTku albo kolo Bialego albo w Białym- dz8 Ustrzyki Górne- Szeroki Wierch- tarnica- Bukowe Berdo- Pszczeliny (zjazd pksem na baze w Górnych) dz9 U.G. - Wołosate- Krzemień- Halicz- Rozsypaniec- Wołosate -zjazd na baze pkesem. dz10 U.G- Rawki- Wetlina nocleg na polu namiotowym - dz11Wetlina- Polonina Wetlińska- Jaworzec (nocleg w bacówce- dz12 Jaworzec- Kalnica dalej pksem do Cisnej, zabazowanie w Bacówce pod Honem i spacerek na Habkowce, na cerkwisko- dz13 Cisna- Roztoki G- Solinka- Balnica(nocleg w stacyjce kolejki waskotorowej u Wojtka Judy) - dz14 Balnica torami do Maniowa - Wola Michowa kirkut- wsiadacie w pekaes o 17.00 i o 18.30 jesteście w sanoku. A stąd o 20.00 prywatne autobusy zawioza was w każdy koniec Polski, tzn Warszawa-Wroclaw-Katowice-Kraków, a to juz dużo. Taka propozycja na goraco.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Kornik » 6 mar 2016, o 12:31

A propos Komańczy, trochę informacji praktycznych i krótki opis Klasztoru. Byłem jakiś czas temu i jestem zadowolony z wizyty. Spokojne miejsce wśród wzgórz i lasów, a przy tym kawałek ładnej historii.
https://polskaprzezweekend.pl/component ... icle?id=61
Kornik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez kuusamo » 7 mar 2016, o 09:10

2 tygodnie? To dużo czasu. weźcie pod uwagę wycieczkę na Ukrainę i Słowację.
precz z kubkami termicznymi
kuusamo

Postprzez Vera » 10 mar 2016, o 20:37

Kornik, a czy spales moze w tym Klasztozre ? ale się zrymowało !
Vera
Stonka bieszczadzka

Postprzez Ala90 » 15 kwi 2016, o 12:13

tez wybieram sie w tym roku :D
Ala90

Postprzez Góralka25 » 16 kwi 2016, o 00:20

Marzenie życia Bieszczady w 2 tygodnie
Góralka25
Stonka bieszczadzka

Postprzez Kornik » 17 kwi 2016, o 11:29

Vera napisał(a):Kornik, a czy spales moze w tym Klasztozre ? ale się zrymowało !

Vera, niestety nie spałem. Byłem tam tylko pewnego słonecznego popołudnia. Cisza, spokój, lasy. Nie wiem nawet czy można tam spać...
Kornik

Postprzez Kornik » 17 kwi 2016, o 11:34

2 tygodnie to dużo czasu, fakt. Byłem raz w Bieszczadach przez 2 tygodnie - nie sam - i, muszę przyznać, trochę zaczęło mi brakować pomysłów... Bieszczady są dobre, jak dla mnie, na około 4 dni - oczywiście regularnie, do końca świata i o jeden dzień dłużej:) 2 tygodnie to okres dla kogoś, kto lubi chodzić po górach - wtedy można np. jeden dzień spędzić na szlaku, drugiego odpoczywać, następnie znowu na szlak i tak w koło Macieju. Do tego proponowałbym dorzucić parę wycieczek, np. nad Solinę (jak jest ciepło, od strony Polańczyka jest fajna plaża), do Komańczy, Jeziorka Duszatńskie, zagroda z Żubrami, Muczne (bardzo fajne, zaciszne miejsce), itp. itd. Proponuję nabyć jakiś przewodnik i poczytać - w trakcie lektury można zrobić listę miejsc.
Kornik

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach