Bieszczady BEZ dzieci

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Bieszczady BEZ dzieci

Postprzez Bandit » 18 gru 2013, o 12:01

Ja tam nie miałem nigdy żadnego ALE do dzieci. Może nie mam swojego, ale bardzo lubię spędzać czas z dzieckiem mojego brata.
Taka mała istota a tyle pomysłów ;)
Nie ma miejsca gdzie nie ma dzieci - są dosłownie wszędzi
Bandit
Stonka bieszczadzka

Postprzez amstaf358 » 19 gru 2013, o 10:36

Trzeba zrozumieć też inny punkt widzenia,że ludzie w górach na kwaterach pragną ciszy i spokoju itd...a biegające po korytarzu i wrzeszczące dzieciaki za scianą mogą to wszystko zepsuć,doświadczyliśmy tego w Polańczyku i....nigdy więcej... :(
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez jerzumarian » 19 gru 2013, o 11:54

No dobra, zabiore i ja głos w tej dyskusji. Zapytano gdzie mozna w Bieszczadach się tak zaszyć,żeby nie słyszec gwaru i wrzasku dzieci-dzieciarni-sforki... Może napiszę o obiektach w których nie spotkałem sie z takimi zjawiskami jak rozwrzeszczana gromadka. Pierwszy z takich, w którym zawsze była cisza, podobna do tej która panuje w otaczającym to miejsce lesie, to Przystanek Balnica. Dlaczego? ano trudno tam wjechać bo gajowy Mazur z Woli Michowej przegania jeżdżących, to i dojda tam tylko wytrwalsi. Drugie takie miejsce to Dolistowie w Dwerniku. Odrębnośc domków daje poczucie ciszy i spokoju. Trzeci to U Lestka w Dwerniku- bywalem wielokrotnie, i zwykle była cisza. Spokojne obiekty to również noclegi w Procisnem w agroturystykach pod 1 i pod 4. Tam zawsze spokój i cisza. Namiary na te obiekty mozna znaleźc w informatorach gminy Lutowiska i na stronach www.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 19 gru 2013, o 22:22

W Łupkowie u Krychy też nie spotkałem dzieciarni, choć wiele razy tam bywałem. Ale mnie ona nie przeszkadza. W ogóle w Bieszczadach mało co mi przeszkadza...
Aaa, bym zapomniał: raz zabraliśmy na weekend do Krychy naszą bliską znajomą z jej 8-letnią wtedy córką Hanią. Dziecko raczej rozpieszczone. Ale po całodziennych harcach z hucułami (Hania uwielbia konie) była grzeczniutka i spała jak suseł, i nawet nie przeszkadzała jej głośna impreza sympatycznej ekipy z Rzeszowa.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez hadamlicz1 » 20 gru 2013, o 18:04

Zawsze można wziąć namiot i przy 30 stopniowym mrozie , wybrać się na Bukowe Berdo i mieć spokój od rozwrzeszczanych dzieciaków , pijanych tzw. wytrawnych turystów , skowyczących psów , sapiących za ścianą kochanków itd. bo jaka to różnica kto nam zakłóci spokój :) Tylko sobie zadajmy pytanie czy my nigdy nikomu nie zakłóciliśmy św. spokoju ?
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 21 gru 2013, o 09:56

Nie zgodzę się z Tobą,że to nie istotne kto zakłóca spokój,o ile dzwięk sapiącej za scianą pary kochanków może być hmmm.... inspirujący,to wrzaski rozbestwionych bachorów na pewno nie....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 21 gru 2013, o 12:01

Wszystko zależy od podejścia. Bardzo wyważona opinia Hadamlicza, a jednocześnie wskazujaca na wielowątkowość zjawiska. Uważam,że problem nigdy nie tkwi w "rozbestwionych bachorach" (samo użyte tutaj sformułowanie raczej nie licuje z powagą tematu i nie wnosi niczego w meritum sprawy- bez urazy, ale określanie dzieci takim mianem może być urągające) - a tkwi w ich opiekunach, ktorych z czystym sumieniem nazwalbym nieodpowiedzialnymi rodzicami. I nie chodzi mi o samo zachowanie i tzw wrzaski dzieci. Chodzi raczej o kierunkowanie energii młodych ludzi. A co do zakłócania spokoju: sam wielokrotnie zakłócałem spokój w niejednym obiekcie turystycznym swoimi wrzaskami- od młodości do dnia dzisiejszego- i wszystko zależy od faktu, jaki to obiekt. Stąd powrót do meritum wątku: Zapytano o obiekty gdzie mozna sie spodziewac spokoju od dzieci i od ewentualnych skutków ich bytności i fajnie by było, gdyby uczestnicy dyskusji wskazali na obiekty gdzie mozna się tego spodziewać- a nie debatowali o wyższości kury nad indykiem. Jak na razie niewiele w tym wątku informacji praktycznej dla kogoś, kto bedzie od owych dzieci odpocząć. Jest wątek z pytaniem: czy jeździć w gory z dziećmi, więc tam można przenieśc debatę o owych dzieciach...
oto link do dyskusji z dziećmi w roli głównej male-dzieci-na-szlakach-t1110.html#p15751
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Bandit » 15 sty 2014, o 10:54

no dzieci to coś wspaniałego. Dziecko chce także zwiedzić trochę świata, gór, lasów, jezior. CO POTEM im powiemy ? ;) że co żę nie było miejsca dla nich w hotelu ? nie no jak ktoś nie chce to nie ma co namawiać..
Bandit
Stonka bieszczadzka

Postprzez amstaf358 » 16 sty 2014, o 11:20

Taaaak dzieci to coś wspaniałego,.. ;) ...tak myslimy o naszych dzieciach bo to oczywiste,ale dla ludzi np w pewnym wieku którzy chcą ciszy i spokoju a nie wrzasku biegania po korytarzach trzaskania drzwiami itd ,itp to już nie jest takie oczywiste... :shock: medal ma dwie strony i trzeba uszanować inną postawę...
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez gasTrom21 » 30 lis 2014, o 12:57

jakie są te koszty, można prosić o szersze info?
gasTrom21
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noclegi