Bieszczady - cena

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady - cena

Postprzez xxx » 5 mar 2011, o 12:45

Witam. Zamierzam się w wakacje wybrać w Bieszczady (mam nadzieję, że to dobry wybór). Co jest tam ciekawego do zwiedzania? Jaki byłby przewidywany koszt wyjazdu dla dwóch osób z Lublina (przejazd, noclegi itp.) ? Na ile dni się najlepiej wybrać? Po drodze chciałbym zobaczyć zamek w Łańcucie, Baranowie Sandomierskim lub ewentualnie inne.
Czekam na odpowiedzi.
xxx

Re: Bieszczady - cena

Postprzez lucyna » 6 mar 2011, o 11:48

Witaj na Forum.
Na pewno dobry wybór. Minimum tydzień. Po trasie też masz Krasiczyn jeden z najpiękniejszych pałaców w kraju, warto też zaglądnąć do Kalwarii Pacławskiej lub do arboretum w Bolestraszycach.
Koszt, trudno mi policzyć. Musisz liczyć się z tym, że nocleg będzie od 25 zł wzwyż. Sądzę, że najlepsze będą domki. Koszt zbliżony ale większa wygoda. Który region Cię interesuje? Co lubicie robić, jak chcecie spędzić czas?
lucyna
Zbanowany

Postprzez xxx » 6 mar 2011, o 13:08

Dziękuję za odpowiedź :)
Szczerze mówiąc w ogóle nie znam się na Bieszczadach i nie mam pojęcia o regionach. Myślę, że chcielibyśmy połazić trochę po górach (uwielbiam naturę) i trochę pozwiedzać. Wiem, że trudno jest oszacować koszt, ale tak na oko to ile?
xxx

Postprzez Barnaba » 6 mar 2011, o 13:42

Jeśli jesteś zaprawionym turystą, to tak jak Lucyna stwierdziła 7x25 zł za dobę plus wifony pasztety itd wejściówki do skasenu itd.
Natomiast jeśli nie jesteś zaprawionym turystą będziesz musiał doliczyć koszty wstępu do wpn, dojazdu busikami pod szlak, kwestia wyżywienia też jest istotna, bo nie wiem kiedy zaburczy Tobie w brzuchu i skierujesz się na objadł- jeśli to będzie np Cisna i Łemkowyna a stare Zacisze- różnice cenową masz blisko dwukrotną za posiłek. No trzeba jeszcze pomyśleć o piwie. Kupujesz w gieesie i spożywasz przy sklepie poznająć miejscowych, czy może zamawiasz w recepcji. A może idziesz do knajpy? A może nie idziesz, tylko wszędzie jedziesz autem (corsa w gazie, czy duży GMC w benzynie?)

Mnie udało się jechać w biesy na 10 dni, i wrócić za 300zł. Nie brakowało mi jedzenia, spałem w ciepłym i suchym, miałem gdzie się umyć, a i piwa było dość. Były natomiast takie wyjazdy, kiedy na 3 dni, brakło 500zł z dojazdem.

Masz czas. Popatrz na oferty turystyczne, pomyśl co chcesz robić, znajdź konkretne propozycje w necie, poszukaj ceny na stronie- albo napisz maila do usługodawcy.... ufff a teraz najgorsze. Trza oddać pokłon ALLgebrze i wszystko dodać :)
Pozdrawiam
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi