Bieszczady dla niezmotoryzowanych

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady dla niezmotoryzowanych

Postprzez Katia » 3 lip 2010, o 22:56

Witam,

Wybieram się w sierpniu w Bieszczady. Chiałąbym prosić o pomoc w wyborze miejsca zakwaterowania. Wiem, ze podobne wątki już się przewijały tutaj, ale wydaje mi sie że może on zainteresować osoby, które, podobnie jak ja, wybierają sie w Bieszczady po raz pierwszy i nie zabierają ze sobą auta.
Chodzi mi o miejscowośc, (bardziej cichą i niezatłoczonę niż kurortowa, choć bez survivalu ;) ) do której można dotrzeć busem, i stanowiacą dobrą bazę wypadową na szlaki. Jako że jadę tam po raz pierwszy od bardzo dawna, prosiłabym o wyrozumiałaość i szczegółowe informacje.
Wiem, ze podobno nie ma już pociągu WaWa-Zagórz, a zamerzałam rozwiązać to tak by nim dotrzeć do zagórza i dalej busem, ale w taki wypadku chyba najrozsądniej jest dojehać do Krakowa i potem autobusem do Sanoka i dalej "jakoś", któś tak jechał czy jakoś inaczej jest mądrzej ?

Poczytałam troche fora i sensowane wydają sie: Ustrzyki Dolne, Cisna lub okolice...

Nie zakładam, że wszyscy jada tam autem, kwaterują się gdzie popadnie i poruszają swobodnie po całm terenie, zatem na pewno znajdzie się ktos kto kiedyś miał podobny problem jak ja i podzieli sie doświadczeniem ;)

Zatem, jeśłi macie jakieś propozycje miejscowości, które spełniają w/w "kryteria" to prosze o info, podobnie jak o wszelkie inne rady komunikacyjne.

Z góry dziękuje za pomoc.
Katia

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi