Bieszczady w 5 dni

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Bieszczady w 5 dni

Postprzez Gustav » 24 kwi 2013, o 15:37

greenish. Co z tego, że nie miałeś mapy skoro masz internet. Wystarczy zapytać google i wszystkie czasy będziesz miał podane jak na tacy. Wystarczy chcieć chwilkę czasu temu poświęcić i tyle, a nie czekać tylko na gotowe odpowiedzi.
Gustav
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 24 kwi 2013, o 16:31

w pierwszym poscie podalem link do mapy online, turystycznej, z czasami przejsc.

trasy - tak, z grubsza na cały dzień, przy czym pierwszego dni troche mniej...
wiele zależy od warunków na trasach i kondycji..
czasu zgrubnie zgadzają się z tym co napisała lidkru, przy czym drugi dzień jest troche dłuższy, dwa duże podejścia, + różne opcje zejścia z magury do nasicznego tutaj dałbym czas blizszy 6h.

kazda z tras pozwala na różne modyfikacje... czy to skrócenia czy wydłużenia trasy.. w zależności od chęci i potrzeb.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 24 kwi 2013, o 20:09

greenish napisał(a):Krzysiu (ekspercie bieszczadzki), pewnie nietrudno zauważyć, że zwracałem się bezpośrednio do użytkownika alegorn, któremu jestem bardzo wdzięczny za pomoc, ale skoro już musisz się wbić między wódkę a zagrychę...
Gdybyś bowiem drogi Krzysiu przeczytał ze zrozumieniem moje posty, wiedziałbyś, że w momencie kiedy je pisałem nie miałem jeszcze mapy, a chciałem sobie wcześniej zaplanować wycieczkę, czy to naprawdę aż takie wykroczenie? Zapytać na właściwym forum, we właściwym wątku, ludzi, którzy nie robią problemu i odpowiadają mi na moje pytania, o coś co naprawdę jest dla mnie niezbędne?
Skąd w Tobie tyle niechęci Krzysiu? Może też powinieneś zrobić sobie wycieczkę w góry i zluzować troszkę cyce? Co Ty na to?

Czemu Młody taki drażliwy i napastliwy jesteś?...jak chcesz rozmawiać z alegornem to pisz do niego na PW. I bez zębów proszę
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez sikules » 24 kwi 2013, o 22:57

Podłącze się do tematu :) Zastanawia mnie kwestia noclegu, skoro w schroniskach może być "komplet" to czy np w chodzi w grę namiot, ktoś kiedyś próbował w maju spać w namiocie na szlaku ? Jakiej temp można się spodziewać w nocy ?
sikules
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 25 kwi 2013, o 06:34

Wszystkiego się mozna spodziewać. I minusów i śniegu...ale w ub. roku były upały...w schroniskach możesz liczyć na glebę.
W namiocie można spać zawsze...w zimie też
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez alegorn » 25 kwi 2013, o 07:11

ja na majówkę jadę pod namiot i podobne, tyle że mam dobry śpiwór...

osobiście preferuje namiot, schroniska i kwatery to tak co 3-4 dni, ot by z higieną całkiem na bakier nie być.. :] bo szorowanie sie w potolcach...hmmm bywa orzeźwiające, i hartuje ducha co prawda, ale z tym hartowaniem to też trzeba umiejętnie, każdy metalurg się zgodzi :P
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 25 kwi 2013, o 20:21

To fakt sikules, jesli jedziesz na majówke w Bieszczady bez rezerwacji, to lepiej weź i spiwór i karimatę i namiot i najlepiej jakąs gorącą istotę :mrgreen: bo sam w namiocie możesz umarznąc.No i na szlaku obozu nie rozbijaj ;) bo straż parku mandat raczej wlepi.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez sikules » 26 kwi 2013, o 18:31

Ciepła istota będzie w namiocie, więc może aż tak bardzo nie umarznę :) . Rozumiem, że można dostać mandat za rozbicie namiotu na szlaku (jaka jest to kwota ? ), pytanie tylko czy Panowie strażnicy tak skrupulatnie i sukcesywnie przeczesują szlaki o każdej porze dnia ? :o A co by było jak ktoś by zszedł ze szlaku np 500-1000m w ustronne miejsce i tam się rozbił ... :twisted:
sikules
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 27 kwi 2013, o 16:57

Kwoty mandatu Ci nie podam, bo nie wiem . Straznicy sa raczej skrupulatni- wg niektórych aż nadto. No i zwierzaki choć nocą w tym swoim parku niech odpoczną od majówkowego szturmu ludzi. Ja na twoim miejscu poszedłbym zagadać do kogos na podwórko, czy mozesz rozbić namiot, w tych mniej obleganych turystycznie wioskach może i za darmolca Ci sie uda?
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 27 kwi 2013, o 19:56

Na terenie BpPN można spotkać:
1) Strażników leśnych z LP,
2) Strażników Parku Narodowego,
3) Strażników Granicznych (Pograniczników)
4) niedźwiedzie i inne dzikie zwierze
Może sie zdarzyć, że ich akurat nie spotkasz, lub spotkasz ich wszystkich w jednym dniu. Nam się np.tak kiedyś zdarzyło podczas jednego dnia wędrówki (oczywiście z wyjątkiem pkt. 4 niestety...).
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi