Bieszczady w ciemno, weekend czerwcowy.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady w ciemno, weekend czerwcowy.

Postprzez Martulla » 27 maja 2010, o 10:06

Witam

Planujemy wybrać się w Bieszczady w trakcie weekendu czerwcowego , do tej pory byłam tylko z rodzicami.

Tym razem jadę we 2 osoby - chcemy zrobić następującą trasę ale mam mnóstwo wątpliwości:

czwartek 6:00 ano przyjazd do Sanoka a dalej jak widzę jedynie PKS o 7:35 do Ustrzyk , który niestety nie jedzie do Wetliny od której chcielibyśmy zacząć..
czy w Sanoku są jakieś prywatne busiki jadące do Wetlliny ? Jak można znaleźć , czy macie namiary ?

Ostatecznie dojedziemy do Ustrzyk i wejdziemy na Połoninę Caryńską a potem Wetlińską a przenocujemy w Chatka Puchatka albo zejdziemy do Wetliny

Drugi dzień to Mała i Wielka Rawka i zejście do Ustrzyk - to chyba jedyna łatwa i prosta trasa..

Dzień trzeci to Tarnica - tutaj wątpliwość bo niewiem czy lepiej szlakiem czerwonym - Tarnica, Rozsypaniec, Halicz czy niebieskim przez Wołosate.

Niestety boję się że schroniska będą zajęte a dzwoniłam do Wetliny PTTK i jednego w Ustrzykach zarezerwować nie mogę, tylko na miejscu jak będzie coś wolnego to będziemy mogli skorzystać a ja nawet na karimacie i materacu na podłodze mogę to mi powiedzieli, że nie ma takiej opcji.

Z góry dziękuje za wszystkie porady, sugestie i odpowiedzi.
Martulla

Re: Bieszczady w ciemno, weekend czerwcowy.

Postprzez Stały Bywalec » 27 maja 2010, o 11:35

Można i tak, jak powyżej napisałaś.

Ale po co wędrować po połoninach w tłoku i również tłoczyć się po schroniskach? A tak na pewno będzie w ten długi weekend.

Ja doradzam coś innego. Zakwaterujcie się w jakimś skromnym ale samodzielnym domku w OW w Sękowcu k. Zatwarnicy, albo w stacji edukacji ekologicznej BdPN w Suchych Rzekach, również koło Zatwarnicy.
Musicie być tylko samowystarczalni pod względem kulinarnym - w zasadzie możecie tam liczyć tylko na sklep "ogólnospożywczy" w Zatwarnicy (na ogół nieźle zaopatrzony, ale z pieczywem mogą być kłopoty).

Do Zatwarnicy dojedziecie autobusem z Ustrzyk Dln., a może nawet i z Sanoka.
W przypadku zamieszkania w Sękowcu, wysiadacie przed mostem na Sanie i już prawie jesteście na miejscu.
W "wariancie" Suchych Rzek - jedziecie do przystanku końcowego, skąd macie ok. 45 minut spaceru (w stronę Połoniny Wetlińskiej).

Kierunki wycieczek to Połonina Wetlińska, przez Przełęcz Orłowicza (ale tam będzie tłok), Dwernik Kamień, Otryt i piękna nadsańska dolina Krywego.

Resztę dopowie Wam mapa i Internet.
Istnieje tylko jedno niebezpieczeństwo: jak już raz traficie w te strony, to zawsze będziecie tam wracać.
:D
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez vesnula » 28 maja 2010, o 06:39

a skąd bedziecie jechać. mój syn wybiera sie z krakowa i dojeżdza do leska-zawsze to bliżej do Wetliny ( tam mają noclegi )z leska jeżdżą busy i pks. a w Zatwarnicy nigdy nie byłam chociaż co rok jeżdżę do Wetliny- chyba pora odkryć to miejsce. kto zaproponuje mi coś z wetliny w tamta stronę ??? :)
vesnula

Postprzez lucyna » 28 maja 2010, o 11:03

1. Szlak żółty Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Zatwarnica
2. Busy, w sezonie dość często kursują, być może też do Zatwarnicy
3. Autobusy Sanok-Zatwarnica
lucyna
Zbanowany

Postprzez adazz » 3 cze 2010, o 17:12

A ja zgodnie z tytułem wątku poleciłbym Wam ... spontana i tyle. Po prostu zajedziecie, to zdecydujecie.
Otworzycie piwko, zapalicie i ... wymyślicie sobie ... 8-) to najlepsza metoda 8-)

pzdr
adazz
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi