Bieszczady w czerwcu pod namiotem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady w czerwcu pod namiotem

Postprzez ggadrilliss » 12 mar 2009, o 12:48

Chcę jechać w Bieszczady na poczatku Czerwca pod namiot.
1. Czy o tej porze roku noce są ciepłe czy raczej zimne?
2. Jak z pogodą czy to norma że w czerwcu są obfite deszcze?
Prosze o konkretne odpowiedzi bo na innych forach ich nie udzielają.
ggadrilliss

Re: Bieszczady w czerwcu pod namiotem

Postprzez robines » 12 mar 2009, o 13:13

W zeszłym roku na poczatku czerwca kimałem na Rawkach bez namiotu(ciepło mi było choć było koło zera ale nie byłem sam a jeszcze mieliśmy termos+...do termosu) i czekałem na słonko wschodzace(w tym roku też chce to zrobić w tym miesiacu bo noc najkrótsza i wilki nie gryzą :lol: ),a co do opadów to w teorii najwieksze są w lipcu a w czerwcu niewiele mniejsze.Wszystko jedna zależy od...szcząścia pogodowego. pozdro.
Ostatnio edytowano 12 mar 2009, o 13:16 przez robines, łącznie edytowano 1 raz
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
robines
Stonka bieszczadzka

Postprzez ggadrilliss » 12 mar 2009, o 13:16

Ok dzięki:) To myśle że nie bedzie problemu ze spaniem pod namiotem.
Pozdro
ggadrilliss

Postprzez IraS » 12 mar 2009, o 13:19

To są góry i ciężko jest określić jakie noce będą, bywają już o tej porze bardzo ciepłe jak i chłodniejsze ale w czerwcu możesz śmiało pod namiot śmigać. A deszczem w Bieszczadach jak ze śniegiem wszystko się pokiełbasiło ;) Najlepiej wcześniej icm obserwować i jak jest możliwość to wstrzelić się w dobrą pogodę.
IraS
Administrator

Postprzez sjug » 14 mar 2009, o 17:21

Noce są ciepłe, polecam nawet, zawsze sam chciałem spać pod namiotem ale mimo że był rozbity to nie udało mi się do niego dojść :)
W Wołosatem byłem blisko, może tobie się tam uda hehehe :lol:
sjug
Stonka bieszczadzka

Postprzez sekunda » 15 mar 2009, o 22:02

Prosisz o konkretne odpowiedzi-najpierw to poradze Ci jedno. Obierajac trase i miejsce pobytu dowiedz sie czy w danej miejscowosci jest mozliwosc rozbicia namiotu. Mam na mysli pola namiotowe i miejsca przeznaczone na biwakowanie.Z tym jest roznie . Np.sa przepisy dot. Parkow Narodowych. 'Dowleczesz sie gdzies' ,rozbijasz namiot a Pan straznik wystawia mandacik. I juz masz cieplo.To teraz nie zarty. Chyba ze bedziesz sie poruszal /a samochodem to zawsze masz mozliwosc przemieszczenia sie z namiotem bez uszczerbku na zdrowiu.... . A pogoda w Bieszczadzie to powiem Ci ze zawsze jest DOBRA . wARTO PAMIETAC BY ROZBIJAC TO USTROJSTWO OD POLUDNIA.
sekunda

Postprzez Krzysiek40 » 20 mar 2009, o 19:50

Sekunda napisał/a aby wystrzegać się strażników Parku Nrodowego.Ja dodam że należy unikać również ludków w zielonych mundurkach, bo na terenach Lasów Państwowych z tymi namiotami też bywa nieciekawie.Można również załapać mandacik.
Krzysiek40
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 20 mar 2009, o 19:57

Krzysiek40 napisał(a):Ja dodam że należy unikać również ludków w zielonych mundurkach, bo na terenach Lasów Państwowych z tymi namiotami też bywa nieciekawie.Można również załapać mandacik.

A ja bym dodał, że ci leśni bardziej ludzcy niż ci parkowi :mrgreen:
IraS
Administrator

Postprzez sekunda » 20 mar 2009, o 22:10

Ha ha.... uzyjesz palatki i usilnie twierdzisz ze przed chwila padal deszcz. Skoro nie ma fundamentu ,nie ma domu,nie ma podlogi nie ma namiotu itd. Umiec rozmawiac to polowa sukcesu, drugo polowa to madrosc .... postrzegania czlowieka.
sekunda

Postprzez bies11 » 30 mar 2009, o 15:29

Najlepiej rozbić namiot tak, by żaden człowiek ni wilk nie widział :D . Po za tym zawsze można rozbić namiot na szlaku turystycznym, nawet w BdPN, pod warumkiem, że rozbijesz go po zachodzie słońca, a o wschodzie go schowasz. Nikt nie ma prawa wtedy Ci wlepić mandatu.
bies11
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi