Bieszczady - wakacje

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady - wakacje

Postprzez mareczek87 » 21 kwi 2015, o 07:31

Witam
Postanowiłem, że tegoroczne wakacje spędze w Bieszczadach. I szczerze potrzebuje pomocy. Kompletnie nie znam jeszcze tego rejonu Polski. Kompletnie nie wiem w które miejsce jechać. Pewnie nie mogę marzyć o takiej bazie wypadowej jak Zakopane. Wiem wiem, jakie to masowe miejsce - ale trzeba przyznać, że bez auta będąc w Zakopanem i używając tylko komunikacji można dostać się w wiele ciekawych miejsc. Właśnie, w Bieszczady chce jechać komunikacją - jak tam jest z systemami połączeń? Nie chciałbym przez 2 tygodnie siedzieć tylko w jednym miejscu :) Zapytacie co ja chce tam robić - głównie chodzenie po górach. Ale nie samymim górami człowiek żyje :) Więc na pewno miejsca godne zwiedzenia - zabytki. Chodzi mi, żeby miejsce było dobre do uderzania w góry ale też dało się dostać komunikacją w inne miejsca.
mareczek87
Stonka bieszczadzka

Re: Bieszczady - wakacje

Postprzez Przelotowy » 21 kwi 2015, o 20:02

Zawsze łatwiej z kimś kto już Bieszczady trochę zna, no ale gdy jest się na początek samemu to trzeba brać byka za rogi. Masz jakąś mapę, przynajmniej powinieneś mieć, można sprawdzić i popatrzeć w internecie ale na szlaku jakaś wygodna jest konieczna. Powinieneś zadać sobie pytanie co wolisz: dotarcie na początek w punkt docelowy jak np. Ustrzyki Górne, Wetlina lub Cisna, czy chcesz najpierw zobaczyć(jak większość zorganizowanych wycieczek) Solinę i zaporę, zielone wzgórza, by wybrać się busem lub autostopem na południe przez Polańczyk, Wołkowyję,Terkę i wzdłuż Solinki do Cisnej. Musisz wiedzieć, że spiesząc się pominiesz wiele ciekawych miejsc(Łopienka), z tym że możesz wrócić pózniej.
Trzymanie się dużej obwodnicy i wybranie np.Wetliny ułatwi ci komunikację, busy są prawie na zawołanie. Z Wetliny(Stare Sioło) standard, to przy dobrej pogodzie wycieczka na Połoninę Wetlińską. Jak będziesz na górze to zobaczysz całe Bieszczady i pewnie jakiś kierunek ci się spodoba.
Jestem zwolennikiem rozmawiania z ludzmi, trzeba być kontaktowym, to wycieczka sama się ułoży.
Inni pewnie dopowiedzą ci więcej. Cześć.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez krzyś » 21 kwi 2015, o 21:04

Jeśli jesteś szczerze zainteresowany przeżyciem czegoś szczególnego w Bieszczadach to pamiętaj:
nie zdołasz zwiedzić/zobaczyć/ wszystkiego za jednym pobytem. Wybierz sobie co Cię najbardziej interesuje (patrz literatura lub nasze forum) i staraj się to realizować.
A najlepiej jedź i zostaw wszystko losowi, czyli pełny spontan...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez łazik » 21 kwi 2015, o 21:29

Dobra mapa,przewodnik Rewasza,dobre miejsce,a na miejscu porozmawiaj z ludźmi,którzy tam będą.Zaręczam,że na pewno spotkasz kogoś kto już wielokrotnie był w Biesiech i coś Ci doradzi.Poczytaj też na tym forum nasze relacje z wypraw,na pewno coś z tego wybierzesz.I jestem pewien,że tak jak ja szybko wrócisz w Biesy.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi