Bieszczady we wrześniu

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady we wrześniu

Postprzez Dekster » 30 sie 2013, o 22:31

Witam wszystkich jestem tu nowy, chciałbym dowiedzieć się gdzie warto pojechać i co zobaczyć we wrześniu w bieszczadach ? :) gdzie polecacie się wybrać, gdzie przenocować :D z kim można się przy okazji zabrać ? Pozdrawiam :)
Dekster
Stonka bieszczadzka

Re: Bieszczady we wrześniu

Postprzez creamcheese » 31 sie 2013, o 08:19

Dekster...wrzesień to taki sam miesiąc jak inne! Co Ci mozna poradzić jak nie wiadomo czego oczekujesz, ile kasy chcesz wydać, czy lubisz chodzić długo i intensywnie, czy wolisz poleżeć w jacuzzi.
Poszperaj na forum, coś znajdziesz na pewno.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez JudytaK » 3 wrz 2013, o 17:42

Byłam we wrześniu w tamtym roku. Boże cudownie!! Naprawdę opłaca się jechać jesienią w te rejony poniewaz prezentują się one naprawdę bajecznie :)
JudytaK
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 3 wrz 2013, o 19:39

To może ja Ci napiszę, w jakie rejony poleciłbym Ci pojechac we wrześniu. Otóż, zrób sobie taka traskę: Terka- Korbania- Tyskowa - Radziejowa- Bukowiec- Terka (dużo bez szlaku, ale jak masz minimum zdolności czytanioa mapy to dasz sobie radę), Terka- Przeł na Studenem- Obłazy- Tworylne- Krywe ( bez szlaku, ale łatwa orientacyjnie, drogami dobrze widocznymi), Krywe- Zatwarnica- Dwernik KAmień (Holica) -Dwernik,
Dwernik- Przysłop Caryński- Caryńska - Berehy Górne- Poł. Wetlińska- Wetlina. zakimaj u Tośki na Krywem, na bazie harcerskiej w NAsicznem (jak zejdzieszz Dwernika Kamienia, albo może u Lestka w Dwerniku ( to nie jest reklama, fajni gospodarze, klimat bieszczadzkiego spokoju), W Terce posiedź pod sklepem, pogadaj z miejscowymi, pozdrów panią Grażynkę, Ja na Twoim miejscu rozbił bym jeszcze namiot na Tworylnem i posłuchał rykowiska, poogladał żubry, a moze jakis misiek pokreci sie wokół Twojego namiotu- bo lelenie napewno blisko beda sie szwendać.... Podoba mi się też na Otrycie, na Bukowym Berdzie jest sakramencko... i w zasadzie nie wiem dlaczego nie rozpocząlem od tego.... Tak Bukowe Berdo... koniecznie... A miłe chwile mozna tez spedzic na Balnicy u Wojtka, w Łupkowie u Krysi Rados (Radosne szwejkowo), i w wielu innych miejscach... ale te Ci polecam, skoro pytasz
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tommkow92 » 7 lis 2013, o 20:00

Mam pytanko, trasa: Terka- Korbania- Tyskowa - Radziejowa- Bukowiec- Terka ile zajmie mniej-więcej czasu? Dwie osoby dorosłe.
tommkow92
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 7 lis 2013, o 22:30

tommkow92 napisał(a):Mam pytanko, trasa: Terka- Korbania- Tyskowa - Radziejowa- Bukowiec- Terka ile zajmie mniej-więcej czasu? Dwie osoby dorosłe.

6-8h zależy którędy idziesz, a przede wszystkim jak idziesz. To że jestes dorosły o niczym nie przesądza. Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krzych » 2 kwi 2014, o 17:50

Polecam Korbanię:) Śliczny widok na Jezioro Solińskie i spory kawałek Bieszczadów.
Tutaj macie opis szlaku (wiem że ciężko znaleść)
regulamin forum
krzych
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi