Bieszczady Wędrówka 2011

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Bieszczady Wędrówka 2011

Postprzez krzyś » 7 maja 2011, o 11:27

lidkru napisał(a):Krzyś, na pewno masz wiele zdjęc ze swoich bieszczadzkich wędrówek, podziel się nimi z nami w konkursie foto
forumowy-konkurs-fotograficzny-t894-250.html" target="_blank

Owszem posiadam mnóstwo zdjęć, ale czy nadają się one na konkurs??? Rozważę ową zachętę...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez krzyś » 7 maja 2011, o 11:32

jerzumarian napisał(a):piszac o polowaniu mialem na mysli tropy, slady, a co do spotkan, to polecam gniazdo halicza od strony beniowej, wiem, szlaków nie ma... ale ja tam lubie sobie posiedziec czasem w lesie... dluzej.

Ooo!!! Tym 'tropem" bym poszedł. W Bieszczadach już wielokrotnie wędrowaliśmy poza szlakami. Zawsze mam przy sobie kompas i niejednokrotnie wybawiał nas z opresji nawet na ścieżkach "szlakowanych".
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 7 maja 2011, o 11:36

ależ rozważaj, byle z pozytywnym skutkiem. Kwestię, czy się nadają, to już ja rozstrzygnę :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 7 maja 2011, o 17:19

no to ja Ci pisze o terenie między telesnicą a chrewtem a ty mi sie socjologów czepiasz... tam szlak to tylko niebieski, a poprowadzony tak nieciekawie, ze obowiązkiem jest nim nie chodzic... wejdz na halicz z tarnicy na szage... a juz zobaczysz co to ostoja zwierzyny... albo na halicz potasznią... albo na wetlinska hulskim potokiem, albo na wetlinska od jawornika nad nasicznem albo połaz po masywieDURNEJ jarami to zaprawde zdurniejesz... ale ja nigdy nie byłem w bieszczadach to nie wiem co tam jest... tyle co z opowiadań... ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 7 maja 2011, o 18:45

krzyś napisał(a):Chata Socjologa - mało znana???).
wiadomo ze nie chodziło o zwiedzanie chaty ani nawe przejscia do niej tylko chodzilo mi o miejsce spania
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 7 maja 2011, o 19:55

no to sie pytam kto ostatnio byl na trohańcu, albo na zboczu północnym otrytu- nie na beznadziejnym szlaku niebieszczańskkim... a chata jak chata... ma swoj klymat... mje sie najbardziej podobają miejsca, które juz raz widziałem...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 7 maja 2011, o 20:22

jerzumarian napisał(a):no to sie pytam kto ostatnio byl na trohańcu, albo na zboczu północnym otrytu- nie na beznadziejnym szlaku niebieszczańskkim... a chata jak chata... ma swoj klymat... mje sie najbardziej podobają miejsca, które juz raz widziałem...

Zgodzę się, że szlaki poza BdPN są zaniedbane, ale czy nie są ciekawe? Bujna przyroda, rzadko spotkany turysta, o! zwierzyna - to też ma swój urok. Chodzenie "szago" też ma swój urok, pod warunkiem, że nie zatrudnia się GOPR-u do poszukiwań ;)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 7 maja 2011, o 20:56

nieeee.... szanowny panie Krzysztofie. przez duze K. pisząc że beznadziejny szlak mam na mysli, ze wytyczony i poprowadzony bezmyslnie, a co za tym idzie mało atrakcyjny. jesli szlak turystyczny, jak sama nazwa wskazuje, ma prowadzic TURYSTĘ do ciekawych, atrakcyjnych miejsc to nie powinien przebiegac tak sobie, którędys tam. piszęto jako praktyk. były znakarz szlaków i zbowidowiec w walce o mózgowe tyczenie i znakowanie szlaków w pttk-u. a ten o którym konkretnie tutaj napisałem to wybitny przykład. a po drugie primo- nie polecam chodzenia po lesie jakiemus tlukowi a wytrawnemu bieszczadnikowi i znawcy tematu. ze swej strony kończę pisanie na tym wąteczku, uznając, że meritum schodzi do kwestii kto-co.... pozdrawiam i udanych wojaży po połnocnym Bieszczadzie życze... :)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 7 maja 2011, o 21:27

krzyś napisał(a):
jerzumarian napisał(a):no to sie pytam kto ostatnio byl na trohańcu, albo na zboczu północnym otrytu- nie na beznadziejnym szlaku niebieszczańskkim... a chata jak chata... ma swoj klymat... mje sie najbardziej podobają miejsca, które juz raz widziałem...

Zgodzę się, że szlaki poza BdPN są zaniedbane, ale czy nie są ciekawe? Bujna przyroda, rzadko spotkany turysta, o! zwierzyna - to też ma swój urok. Chodzenie "szago" też ma swój urok, pod warunkiem, że nie zatrudnia się GOPR-u do poszukiwań ;)

Są, niestety są zaniedbane. Powstają za to nowe ścieżki gminne. Franek Adamczyk opowiadał mi o nowych wytyczonych przez gminę Czarna. Jeden zielony poprowadził na Żuków, a drugi żółty na Jawroniki, Besidę i krainę lipnicką. Ten żółty jest jako pierwszy na mojej liście. Myślałam, że tam pójdę w niedzielę ale niestety pogoda przefatalna. Odkładam na inny wolny termin.
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 7 maja 2011, o 21:44

jerzumarian napisał(a): pozdrawiam i udanych wojaży po połnocnym Bieszczadzie życze... :)

Dzięki za życzenia i pozdrowienia i oczywiście ciekawe informacje.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw