Bieszczady z małymi dziećmi

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczady z małymi dziećmi

Postprzez Jacek » 10 maja 2011, o 11:19

Witam, jestem ojcem dwóch małych chłopców, z tego względu, że jeden z nich jest niepełnosprawny jesteśmy rodzinnie ograniczeni komunikacyjnie. Proszę o poradę, który region Bieszczad pozwala na spacery z wózkami dziecięcymi zapewniając równocześnie maksimum ciszy, spojoju i pięknych widoków ? :))) BYć może ktoś z Państwa byłby w stanie równocześnie polecić jakiś klimatyczny i komfortowy pensjonat czy hotel w takiej okolicy ? Będę wdzięczny za pomoc !
Ostatnio edytowano 10 maja 2011, o 12:39 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie piszemy tytułu wątku wielkimi literami
Jacek

Re: Bieszczady z małymi dziećmi

Postprzez jerzumarian » 10 maja 2011, o 17:32

cisza i spokój w sezonie w bieszczadach- to może byc trudne. ale pasmo Otrytu jest usiane drogami szutrowymi, mysle ze dosc dobrymi do takich wojazy. okolice mucznego i Tarnawy w worku bieszczadzkim. ja cisze i spokój znajduje w okolicach Górzanki - Stęznicy. Na odcinku drogi przez Radziejowa i Tyskowa można odpocząć. dolinki atrakcyjne widokowo. Zernica k. Baligrodu. dolina sanu na odcinku zatwarnica - rajskie. drogi lesne, szutrowe i pseudoasfaltowe ;) ciekawe widokowo i w miare spokojne. obiekt na pobyt - ciekawie zadana kwestia - klimatycznie i komfortowo ..... dla mnie jak komfortowo to zwykle mało klimatycznie- ale to kwestia co kto nazywa klimatycznie. ja lubie spotkania z turystami plecakowymi i pasjonatami. rzadko takich spotykałem w hotelach bieszczadzkich. a takich ekscesów mam troche na koncie ;) może Lucyna wie gdzie jest komfortowo i klimatycznie.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 10 maja 2011, o 18:00

przypomniałem sobie, ze ciekawe tereny są wokolicy Woli Michowej i Smolnika. droga na przel Zebrak. droga ze smolnika do Prełuk. fakt- jest do pokonania 4 brody, ale woda po kolana max i w podłożu plyty betonowe. polecam spacer z maniowa do balnicy. dobra droga. dolina nasicznego i dwernika. jest troche ruchu w sezonie bo to droga powiatowa ale do zniesienia.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 10 maja 2011, o 18:55

Bardzo ciekawa ścieżka dydaktyczna w rezerwacie Hulskie, naprawdę ciche miejsce, tam turyści nie bywają. Jest jeszcze jedna trasa po płytach, tuż przy granicy z Ukrainą Tarnawa-Dźwiniacz ale tu mały problem, wózek należałoby przenieść przez mostek i tak ze 100 m pod górkę, w Tarnawie hodowla koni huculskich, można też powędrować w okolicy obok torfowisk wysokich. Trasa typu cud miód i malina. A i na Roztokę na punkt widokowy (droga skręca przed Tarnawą).
Może Muczne? Tam jest kilka interesujących pensjonatów.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Jacek » 10 maja 2011, o 19:25

Witam,

serdecznie dziękuję za odpowiedzi !
To nie musi być koniecznie miejsce z którego wyłącznie będziemy pieszo "wychodzić". Chcemy też pojeździć i pozwiedzać. A okolice Polańczyka ? Ustrzyk ? Co Państwo myślą ? Hotel energetyk komfortowy ale kompletnie nie "w klimacie". Może coś innego jeszcze Państwo kojarzą ? Niedużego, a klimatycznego i komfortowego ?
Jacek

Postprzez lucyna » 10 maja 2011, o 19:47

W Polańczyku z czystym sumieniem mogę polecić Unitrę. W Czarnej jest Perła w Czarnej standard wysoki i pięknie położona w ustronnym miejscu. Jest też ciekawa sieć dróg do pochodzenia. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne to poleciłabym wycieczkę bryczką w głąb doliny Sanu. Nie jest to zbyt drogie rozwiązanie, a dla młodzi ludzie nie powinni się tam nudzić.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 10 maja 2011, o 19:58

zgadzam sie ze unitra jest ok. zdarzyło mi sie kilka razy tam zatrzymac. sam polańczyk jest w sezonie zapchany. a co Lucy sądziszo tym przybytku w pszczelinach?
no i jeszcze - spokoju szukałbym w zatwarnicy, jest tam hotelik dosc wygodny.... ale tutaj trzebaby chyba ustalic co ma tam byc -czyli o jaki komfort chodzi, cena, itp. co do dróg polecam jeszcze rejon zawozu i werlasu nad soliną. dawno tam byłem w zakresie pobytu hotelowo-pensjonatowego, ale pamiętam ze byłem tam w gosp agroturyst w domku parterowym... znajde w najbl czasie namiary. a rejon jest wyjatkowo spokojny.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Jacek » 10 maja 2011, o 20:38

Perła już bardziej klimatyczna :)))) a nie kojarzy Pani czegoś takiego klimatycznego pośród połonin ? :))) jakiegoś drewnianego pensjonatu aczkolwiek klimatycznego i komfortowego ?
Jacek

Postprzez lucyna » 11 maja 2011, o 03:59

Uff no właśnie z tym jest problem. Znakomity jest Leśny Dwór w Wetlinie,położony w ustronnym miejscu, gospodarz - Niedźwiedzia trzeba poznać, pod Połoniną Wetlińską ale to Wetlina. W Wetlinie jest też Łuka, standard ciut niższy, ale taki artystyczno-domowy, równie interesujący gospodarz-dusza.

PS.
Pszczelin nie znam.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Jerry » 11 maja 2011, o 11:04

Jacku,
jeśli chodzi okolice Ustrzyk Dolnych, to klimatycznie jest w "Willa Stasia". Naprawdę z czystym sumieniem ją polecam w każdej porze roku, a w zimie... eeh.:)
Natomiast jak myślisz o okolicach połonin, to proponuję http://www.bieszczady.net.pl/pokoje/. Miejscowość Smerek. Bardzo fajne miejsce.
Pozdrawiam
Jerry
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi