BIESZCZADY zima 2012

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: BIESZCZADY zima 2012

Postprzez lucyna » 11 sty 2012, o 06:21

Polecam basen w Ustrzykach Dolnych, to słynny w całym regonie Delfin wybudowany za pieniądze pozyskane ze sprzedaży Arłamowa. Obowiązkowe i to bardzo przestrzegane jest posiadanie odpowiedniego obuwia i czepków (można kupić w kasie). W kawiarence w sezonie letnim podawano przepyszne pierogi i na dodatek bardzo tanie, chyba z porcję płaciłam z 6 zł.
Basen w Bystrem jest jaki jest.
Trzeci link to Karino w Berezce, nie znam nowego ośrodka.Sądzę, że można zawierzyć stronie internetowej.
Spa jest w Solinie Spa dawny Energetyk w Myczkowcach. Te atrakcje znam, hmmm z miłą chęcią sama skorzystałabym. Znam ceny, na pewno nie są zaporowe, porównywalne do zabiegów w regionie. Solinę Spa można czasami kupić przez grupon, płaci się wtedy ułamek ceny wyjściowej, przeważnie 57 % mniej. Oferta jest nieaktualna, sprzedano ją od razu, wrzucę abyście wiedzieli jak to wygląda http://www.groupon.pl/oferty/krakow-ext ... ce/1355581
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 15 sty 2012, o 21:03

No to baseny mamy...
A teraz może ktoś mi coś opowie o wyciągu w Kalnicy. Na ich stronie wszystko jest niby ok, nawet ratraki.
A Wasze opinie??? Czekam!!!
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lucyna » 16 sty 2012, o 07:02

Nie byłam, nie widziałam ale od czego jest facebook. Kilka dni temu Kolega Przewodnik, Goprowiec i etc, etc czyli dwoma słowy Sołtys Wetliny (macham łapką, stawiasz mi koktajl babanowo-porzeczkowy za występowanie jako Twój rzecznik prasowy) zachwalał Kalnicę. Na mojej tablicy (nie wiem czy odnajdziesz, tam jest sodomoa i gomora i kilkanaście postów dziennie) są informacje o Kalnicy i innych wyciągach.
O jest jedna z nich.
"Warunki śniegowe na wyciągu w Kalnicy super zapraszamy pozdrawiam sołtys z Wetliny"

O i jeszcze mają imprezkę ale nie wiem, gdzie

GOPR Bieszczady Kuchnia zaprasza na zawody górskich ratowników 21 stycznia polecamy kiełbasy bieszczadzkie kapusta na boczku z kabana grzane wino na ogniu chleby z wiejskiego pieca przybywajcie z rodzinami dla Edka specjalna porcja zapraszamy Szef Kuchcik oraz wujek Staszek rzecznik prasowy kuchni.

Wrzuciłam Mu linka do naszej dyskusji może coś wreszcie skrobnie :twisted:

Warunki śniegowe w Bieszczadach bardzo dobre. Najbardziej zachwycony jest Kretyn, wczoraj w śnieżycy spacerowaliśmy, ale działo się. Skakanie po śniegu, wyścigi, nurkowanie, taniec radości na dwóch łapach, tarzanie się, rzucanie sobie samemu w śnieg patyków, ściąganie na mnie z jodełek śniegu i kradniecie mi rękawiczek, jednym słowem cudnie bawił się. Ja mniej wróciłam cała biała.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 16 sty 2012, o 08:21

Nie mam siły przekonywania. Wyciąg przez całe ferie jet czynny, kontakt telefoniczny do Kalnicy 134684710.

Aktualny komunikat narciarski
http://esanok.pl/2012/komunikat-narciar ... s.facebook
lucyna
Zbanowany

Postprzez MarcinekNu2 » 20 sty 2012, o 19:21

Witam.
Ja również planuje z żoną i dzieciakami wyskoczyć pierwszy raz w Bieszczady zimą. Nocleg mamy ustalony w Smereku u Pani Anny Opyd u której byliśmy już kilka razy w lecie. Będziemy mieli prawdopodobnie pożyczone narty więc w planach jest wyciąg w Kalnicy (czy będzie czynny od 27.01?) do tego ja ze starszym synem planuję wyprawę zimową na Smerek i okoliczne spacery. Teraz moje pytanie, związane z tym, że nigdy zimą w górach nie byliśmy, co zabrać ze sprzętu (wymagane rakiety, raki, stuptuty czy tylko dobre buty?) i zachowania w górach zimą (lawiny, oblodzenie, problemy z podejściem na Smerek i z powrotem). Podobnie z samochodem, (czy drogi są odśnieżane i wystarczy miec opony zimowe czy też łańcuch, łopatę, worek piasku itd.) Prosił bym o rady tych którym zimowe wyprawy nie są obce.
MarcinekNu2
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 20 sty 2012, o 19:44

MarcinekNu2 napisał(a):Będziemy mieli prawdopodobnie pożyczone narty więc w planach jest wyciąg w Kalnicy (czy będzie czynny od 27.01?)

Trudno wywróżyć - ale raczej tak. Dziś jest tam 60cm, choć nadciąga odwilż.
MarcinekNu2 napisał(a):co zabrać ze sprzętu (wymagane rakiety, raki, stuptuty czy tylko dobre buty?) i zachowania w górach zimą (lawiny, oblodzenie, problemy z podejściem na Smerek i z powrotem).

Stuptuty są przydatne, rakiety też- nie spodziewałbym się za tydzień przetartego szlaku na Smerek. Dziś taka wycieczka to 3h w jedną stronę, na górze jest ok. 120cm.
MarcinekNu2 napisał(a):Podobnie z samochodem, (czy drogi są odśnieżane i wystarczy miec opony zimowe czy też łańcuch, łopatę, worek piasku itd.)

Nie jestem zwolennikiem łańcuchów, ale czasami są przydatne. Dziś pomagałem komuś ściągnąć to ustrojstwo na p. Wyznej, bo się rozpięły. Nie ma nic przyjemniejszego niż zakładanie łańcuchów na mrozie i śniegu ;) Łopata zawsze się przyda więc warto wziać. Drogi są odśnieżane, jeśli prowadzisz odpowiednio samochód nie ma problemu (najgorsze jak ktoś jedzie tak, że na podjeździe, np. pod serpentyny się zatrzyma - wówczas ruszyć jest ciężko. Rozpędem trzeba :) Przy odwilży (tak jak dziś) warunki się pogarszają,bo robią się miękkie koleiny.
Piotr_S
Administrator

Postprzez MarcinekNu2 » 21 sty 2012, o 09:45

Mam nadzieję, że to tylko chwilowa odwilż, u mnie trochę pada śnieg ale ja mieszkam na Lubelszczyźnie.
Czyli mogę przyjąć, że wejście na Smerek czy inne mniejsze okoliczne górki jest w zasięgu niewykwalifikowanego turysty? Nawet bez rakiet śnieżnych.
No i mam szansę jako początkujący pojeździć na nartach...he he, ostatecznie zostają sanki i zjazd z kwatery aż pod sam sklep w Smereku.
Na co jeszcze zwrócić uwagę zimą w Bieszczadach?
MarcinekNu2
Stonka bieszczadzka

Postprzez hadamlicz1 » 21 sty 2012, o 10:09

Przed chwilą w radiowej 3 ogłoszono że w Bieszczadach jest 2 stopień zagrożenia lawinowego na północnych zboczach , a w całych Bieszczadach są b. trudne warunki turystyczne . Polecają Beskidy
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez MarcinekNu2 » 21 sty 2012, o 16:57

Teraz już jest 2 stopień: http://gopr.pl/avalanche/pl/5 fakt wczoraj jeszcze był 3.
MarcinekNu2
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 21 sty 2012, o 21:31

Jutro już będę wiedział który stopień zagrożenia lawiną mi zagrozi :?
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach