BIESZCZADY zima 2012

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

BIESZCZADY zima 2012

Postprzez krzyś » 6 sty 2012, o 19:01

Wybieram się wraz z żoną i przyjaciółmi w Bieszczady od 22go do 30go stycznia br. Po raz pierwszy będziemy w Bieszczadach zimą.
Przyznam, że podobnie jak Iras (się przyznał) nie lubię zimy. Wyciąnąć mnie gdziekolwiek o tej porze roku... to trudne zadanie. Ale udało się im (mówię o moich bliskich).
Nasi przyjaciele, a szczególnie Irek (nie mylić z Irasem), są pasjonatami narciarstwa tourowego. Oczekuję Waszych, drodzy Forumowicze, podpowiedzi na temat szlaków skitourowych (czy jak to tam się pisze). Z tego co już zdążyłem się zorientować - cały sprzęt musimy zataszczyć ze sobą, gdyż na wypożyczenie go na miejscu nie ma co liczyć. Może uda się gdzieś namierzyć choćby wypożyczalnie rakiet śnieżnych? W Beskidach można to zrobić niemal w każdym schronisku PTTKa.
Po powrocie obiecuję relację (oczywiście jeśli śniegi i zamiecie pozwolą na powrót ;) )
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Re: BIESZCZADY zima 2012

Postprzez lucyna » 6 sty 2012, o 19:35

Rakiety bez problemu dostaniesz. Skontaktuj się z Pawłem Wójcikiem http://www.pawuk.pl On ma rakiety, część z nich znajduje się po ośrodkach. Trasy skiturow są w okolicy Ustrzyk D, Cisnej, Wetliny, Krywego, Smereka. Mi podoba się wariant ciśniański. Tu w zależności od kondycji masz masyw Jasła, łatwą aczkolwiek długą Cisna-Roztoki-Solinka, Żubracze-Cisna, piękna trasa po stokówkach w PB Połoniny już po stronie słowackiej,trudna orientacyjnie Żubracze-Wołosań-Osina-Cisna.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 7 sty 2012, o 08:29

Jakie ośrodki masz na myśli?

Ktoś poza nim (najchętniej w okolicach Baligrodu lub Cisnej) również wypożycza rakiety?
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 7 sty 2012, o 09:27

Tego to niestety nie wiem. Nie rozmawiałam z Pawłem w jakich ośrodkach w tym roku zostawi rakiety. Na pewno je wypożycza, to nie tylko wycieczki. Jeżeli będą jakieś problemy to zawsze możecie się na mnie powołać i na Forum. Numer telefonu do Pawła jest na stronie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 7 sty 2012, o 09:59

W PTTKu w Wetlinie też pożyczają. I w Polańczyku dawna Relavia (obecnie Skalny) również.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 7 sty 2012, o 10:18

Tak mnie zaskoczyłeś z tą Relawią=Skalnym, że aż zadzwoniłam na recepcję. Rakiety są dla grup, a nie gości indywidualnych. Nic nie zmieniło się. Nie mogę dodzwonić się do Daniela, Recepcjonistka także ma problemy więc informację czy Kolega zmienił zdanie zamieszczę później.
Paweł w tym roku ma rakiety u siebie, nie rozwozi ich po ośrodkach, bo nie ma zainteresowania, a zima jest tylko w górach. Koszt wypożyczenia to 20 zł/doba, jedna para rakiet. Rakiety są także w schronisku Pod Małą Rawką.
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 9 sty 2012, o 15:29

Chciałbym choćby zobaczyć takie widoki, jak w tym albumie:
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.272956822757539.79679.100001296691205&type=1
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lucyna » 10 sty 2012, o 10:23

Przed chwilą dzwonił Daniel, w Skalnym w Polańczyku można wypożyczyć rakiety. Koszt 40 zł/doba.
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 10 sty 2012, o 21:11

No dobra - rakiety załatwione... dzięki.
Powiedzcie mi, proszę czy można się załapać na jakiś basen (oczywiście kryty z ciepłą wodą). To tak na wypadek, jakby nam się białe szaleństwo znudziło.
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez kumak_gorski » 10 sty 2012, o 23:19

Basen i sauny masz tutaj, tutaji tutaj.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach