Bieszczadzka Kolejka Leśna

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Postprzez Piotr_S » 30 kwi 2011, o 19:32

W tym sezonie, który dziś zresztą się rozpoczął, BKL zawiesiła kursy na trasie Balnica - Wola Michowa - Smolnik. Znaczy że tylko do Balnicy znów kursuje. Szkoda.
Piotr_S
Administrator

Re: Bieszczadzka Kolejka Leśna

Postprzez lucyna » 1 maja 2011, o 04:32

Z tego co mi wiadomo w przyszłym roku sytuacja może zmienić się. O grosiki zdrożały bilety, pojawiło się nowe dodatkowe połączenie do Balnicy
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 1 maja 2011, o 17:05

rozmawiałem we wtorek z jednym z "ojców_założycieli " fundacji, i z tego co usłyszalem chodzi o kase. ten odcinek wymagał dużych nakladów i na ten rok jest przerwa. ja ogólnie jestem za takim rozwiązaniem. podoba mi sie podejscie wlodarzy tego dobrodziejstwa do sprawy. usłyszałem w majdanie ze "kolejka w takim jak obecnie wygladzie dociera do turysty masowego a ten niekoniecznie jest zainteresowany tylko jazdą" i do mnie to dociera. jak patrze na swojego turyste masowego to ta opinia jest ze wszech miar prawdziwa. chodzi o pokazanie atrakcji, promowanie jej, a.... mozna wynajmowac z tego co wiem kolejke i pojechac sobie do smolnika. czxyz nie?
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez speedy179 » 13 maja 2011, o 16:07

Moim skromnym zdaniem kolejka traci na atrakcyjności z powodu spalinowej lokomotywy.
Gdyby lokomotywa była parowa to ho, ho. Byłaby atrakcja jak się patrzy.
Nie wiem czy jest to możliwe ale mnie osobiście marzy się taka stara poczciwa ciuchcia.

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 14 maja 2011, o 15:32

ciuchcia jest. i jezdzi, ale nie jest przystosowana do ciągania takiej ilosci wagonów. max dwa. z tago co pamiętam ma jedyne 44 kM. poza tym przejazdzka ciufą jest czasochłonna, ze wzgl na pobór wody itp. z moich info mozna wynajac wagonik z ciufa na trase do przysłupia za ok 1400 zł - jak ktos jest zainteresowany to na stronce bieszczadzkiej ciuchci w ofercie znajdzie cennik. a do balnicy tez jezdzą. nie wiem jak dla kogo, ale w sezonie jest opór klienteli. nie pamietam zebym jechał pustym wagonikiem. a jezdze kilka razy wroku. i dla mnie to obowiązkowy punkt letnich wypadów w bieszczady.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 14 maja 2011, o 15:51

Tylko Balnica, trasa na Przysłup to flaki z olejem. 1400 czy 1600 zł? Chyba to drugie jeżeli chodzi o jazdę kociołkiem. Kociołek to kociołek, inna lokomotywka mu nie dorówna. Ciągnie dla grup zorganizowanych 2 wagoniki.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Ina1973 » 1 cze 2011, o 08:47

Ta kolejka kursuje na 2 trasach?
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 1 cze 2011, o 08:55

to jest jedna linia kolejki. stacja bazowa jest w majdanie i kolejka jezdzi sobie na zachód do balnicy i na wschód do Przysłopia. wejdz sobie na stronke BKL i tam wiecej info. z tego co pamietam do przysłopia jeździ o 10.00 a do Balnicy o 10.30. ale to jakos w różnych okresach - wakacje , niewakacje- sie zmienia.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 1 cze 2011, o 13:30

Ina1973 napisał(a):Ta kolejka kursuje na 2 trasach?

Na dwóch trasach jednej linii, w sezonie wakacyjnym (od tego roku) po dwa kursy dziennie w weekendy.

Balnica
Od 01.07.2011 do 31.08.2011 odjazdy od poniedziałku do piątku o godz. 13.00, natomiast w soboty, niedziele i święta przewidziano dwa kursy: o 10.30 i 13.00.

Przysłup
Od 01.07.2011 do 31.08.2011 odjazdy od poniedziałku do piątku o godz. 10.00, natomiast w soboty, niedziele i święta przewidziano dwa kursy: o 10.00 i 13.30
Piotr_S
Administrator

Postprzez Ina1973 » 2 cze 2011, o 07:28

No to którą trasę wybrać?
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy