Bieszczadzka mapa

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Bieszczadzka mapa

Postprzez Farindel » 16 cze 2011, o 14:16

Witam!
Moje wakacyjno-bieszczadzkie plany zaczynają sie powoli krystalizować a wiec tez pojawiają sie pytania:

Jaką mapę polecacie na tygodniowy ( lub może trochę dłuższy) pobyt w Biesach. Zaznaczam że chodzi tu oczywiście o wędrówki piesze.

Narazie moimi faworytami są:
Wydawnictwo Ruthenus: http://www.ruthenus.pl/main.php?podstr= ... roduktu=46

oraz Wyd. Compass:
http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... eszczady/( co prawda mapa papierowa nie jest dostępna w ich sklepie internetowym ale da sie ją znaleść na allegro itp.

Ruthenus ma możliwość zakupu mapy foliowanej - posłuży wiele lat ale za to jest jednostronna - mniej dokładna (skala 1:60 000)

Compass to mapa dwustronna dokładniejsza (skala 1:50 000) Ale chyba mniej wygodna w użyciu - dwustronność?

A może warto kupić dwie mapy Ruthenus'a (B. Wschodnie i B. Wysokie)?

Co radzicie? Mapy którego wydawnictwa uważacie za lepsze?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Farindel
Stonka bieszczadzka

Re: Bieszczadzka Mapa

Postprzez otrok » 16 cze 2011, o 15:36

Była niedawno dyskusja na temat map:
mapa-z-trasami-i-czasem-przejsc-t966.html
Bierz Ruthenusa z linku (ona jest dwustronna), jak chcesz większą dokładność to masz "Bieszczady Wysokie" za całe 8 zł.
No a Bieszczady Wschodnie to inna ukraińska bajka - też polecana mapa.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 16 cze 2011, o 15:53

ja tam na pierwszym i zarazem jedynym miejscu mam Ruthenusa. amen
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Farindel » 16 cze 2011, o 16:48

Dzięki za szybko odpowiedź i doinformowanie - nie wiedizałem ze ta Ruthenus'a tez jest dwustronna.
W takim razie wybór dokonany :)
Dziękuje raz jeszcze
Farindel
Stonka bieszczadzka

Re: Bieszczadzka mapa

Postprzez lucyna » 16 cze 2011, o 18:37

Mapa Ruthenusa i mapa Comapssa doskonale uzupełniają się. Zawsze przy sobie przy chaszczowaniu mam dwie mapy, właśnie którąś Rurhenusa (jest ich kilka) i Compassu, czasami lepsza w danej okolicy jest jedna, czasami druga. Jest to ważne jeżeli chodzi o drogi leśne czy ścieżki.
W naszym konkursie do wygrania jest ciekawa mapa Ruthenusa "Żubr oprowadza po Bieszczadach", którą mogę także polecić.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 17 cze 2011, o 09:51

a mnie Rutheus jakos nie leży, pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale jakos za gęsto tam napisów, a czasy przejść są podane osobno. Czytelniejsza jest Compassu. Ale to moje widzimisię, i tak mam zawsze ze 3 mapy :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 17 cze 2011, o 18:41

Swego czasu tez tak miałam. Mapę Ruthenusa doceniłam na kursie przewodnickim, pierwsze dostałam od Wojtka Krukara. W worku bieszczadzkim (miałam mapę Expressmap) odkryłam, że jest najlepsza na rynku. Nie oznacza to, że jest zbliżona do ideału, takich map nie ma ale naprawdę ma dobry podkład, w miarę dobrze naniesioną sieć dróg leśnych i jest ciągle aktualizowana.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 17 cze 2011, o 19:47

Farindel napisał(a):Ruthenus ma możliwość zakupu mapy foliowanej - posłuży wiele lat ale za to jest jednostronna - mniej dokładna (skala 1:60 000)

Ostatnia mapa Compass (wyd. X z 2009r.) była w dwóch wersjach - foliowanej również.
Na dniach ukaże się najnowsze wydanie (jak zapewnia wydawca, mapa jest już w drukarni), które podobno zostało gruntownie poprawione oraz poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Czy będzie również folia - nie wiem, ale zapytać można, choćby mailowo.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lidkru » 17 cze 2011, o 20:01

ja to w ogóle lubię mapy, mam dwie z lat 70-tych -dostałam ( a właściwie to pozyczyłam i tak mnie zafascynowały, że już nie oddałam ;) ) od mojej Teściowej. To jest dopiero rewelka-żadnych czasów, często szlaki ida inaczej , jest za to GSB grubą czerwoną linię oznaczony, zero j. solińskiego :D Czasami siadam na podłodze i je sobie porównuję
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 23 cze 2011, o 12:13

Najnowsza mapa Compass od przedwczoraj jest w sprzedaży.

W wersji online:

http://www.twojebieszczady.net/mapa-on/biesz1.php" - część zachodnia
http://www.twojebieszczady.net/mapa-on/biesz2.php" - część wschodnia

Papierową dostanę na dniach to podzielę się wrażeniami.
Piotr_S
Administrator

Następna strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu