Bieszczadzki debiut

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Bieszczadzki debiut

Postprzez emilio » 7 lut 2017, o 00:46

Cześć,

W tym roku po raz pierwszy wybieram się w Bieszczady. Mam zamiar zobaczyć jak najwięcej w Bieszczadach i nie tylko ;) Wybieram się w drugiej połowie sierpnia na około 2 tygodnie. Zaplanowałem to tak aby jeden lub dwa noclegi spędzić w Sanoku (Jestem od lat miłośnikiem Beksińskiego i nie mogę opuścić miejsca tak bardzo związanego z tym artystą) Następnie chce już jechać w "właściwie" Bieszczady i połazić po górach, ale nie tylko ;) Stąd moje pytanie, co bardziej polecacie jako bazę wypadową, Wetlinę czy Ustrzyki Górne? Zależy mi aby było relatywnie blisko do szlaków i żeby wieczorem, po powrocie z wycieczek było gdzie posiedzieć przy kuflu/kieliszku ;) Inna sprawa jest taka, że chciałbym także odbyć co najmniej jedną wycieczkę jednodniową. Na pewno chce pojechać do Lwowa (Moja kolejna mania: Stanisław Lem 8-) Ale i samo miasto mnie interesuje) i tutaj moje kolejne pytanie, czy np w takiej Wetlinie jest jakieś godne polecenia biuro turystyczne zajmujące się organizacją takich wycieczek? Jeśli nie tam, to jak/gdzie mogę taką przyjemność załatwić? (żeby zgarnęli mnie po drodze z Ustrzyk czy Wetliny) Jadę przez całą Polskę pociągiem, więc na miejscu zmotoryzowany niestety nie będe. Nastawiam się na busy/autobusy. Chce poświęcić także cały dzień na Jezioro solińskie, więc tu też pytanie, gdzie lepiej, Solina, Polańczyk?? :)Interesują mnie też zabytki/opuszczone miejsca (cmentarze, kościoły etc) i wszelkiego rodzaju inne atrakcje jakie mogą spotkać człowieka w tym regionie. Generalnie jestem otwarty na wszystko co oferują Bieszczady, więc chętnie przyjmę wszelkie sugestie. Ale wiadomo, podstawa to miejsce wypadowe i sugestia co do transportu bo będę się poruszał w sporym obrębie a skazany jestem na transport publiczny :)

Pozdrawiam.
emilio
Stonka bieszczadzka

Re: Bieszczadzki debiut

Postprzez lidkru » 7 lut 2017, o 08:22

co do jednodniowych wycieczek: latem wszędzie wiszą ogłoszenia o organizacji takowych, czy Ustrzyki, czy Wetlina czy inna mieścinka-coś się znajdzie. A baza wypadowa: chyba jednak Wetlina.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: Bieszczadzki debiut

Postprzez grzegorzkaszkur » 8 lut 2017, o 11:21

Ja bym polecił opcję którą sam zastosowałem w trakcie pierwszej podróży w roku 2008. To metoda na tzw. rympał ;) Bez planowania, tylko ustalony termin i noclegi na miejscu. Dopiero na miejscu robiłem sobie plany na każdy dzień
grzegorzkaszkur
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi