Bieszczadzki kicz;-)

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Bieszczadzki kicz;-)

Postprzez krysia » 12 lip 2009, o 13:11

Czemu zachód słońca jest kiczem?
a czemu piosenki Dody są kiczem?
Dlatego, że się podobają powiedzmy 95% ludzkości. Ot wklejasz zachód słońca pierwszy lepszy, niewyszukany i łaaaaaaaaaaaaałłłłłł :mrgreen: :lol: tłumy szaleją. Proste nie;-))) i z barwami czy kolorami nei ma nic wspólnego, raczej z mało wyszukanym gustem (?) :mrgreen:
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 12 lip 2009, o 13:28

Oj, Krysiu, trza było nazwać wątek mniej kontrowersyjnym słowem;)

Zgadzając się z Twoim postrzeganiem kiczu dodam jednak, że krasnal ogrodowy kupiony przy drodze, czy w innym markecie będzie kiczem, ale jak go sobie sama wyrzeźbisz, to już inaczej będziesz na niego patrzeć.

Podobnie pewnie ze zdjęciami, ja tam jestem z kilku swoich, choć wg znawców tematu marnych lotów,
a i technicznie kiepskich, dość zadowolony....skoro przyjemnie mi na nie popatrzeć...
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 12 lip 2009, o 13:34

oj zaręczam Ci, że wyrzeźbiony krasnal w ogrodzie będzie dalej kiczem w 95% :mrgreen:
pozostałe procenty to np krasnale wyrzeźbione w stylu np Hasiora, wtedy będzie to sztuka, ale dla zdecydowanej większości naszego przypadkowego społeczeństwa granica pomiędzy sztuką, a kiczem jest niezauważalna i uważają każdy kicz za sztukę, tak jak np. piosenki wspomnianej przeze mnie Dody Elektrody :mrgreen: albo co gorsza inne disco polo jakie :shock:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 12 lip 2009, o 16:44

Czyś Ty oszalała :shock:
Gdybym sam wyrzeźbił krasnala to bym miał go na pastwę deszczu w ogrodzie stawiać???

Wiesz dzieła Hasiora są dziełami, bo za takowe zostały uznane;) daj mi pół tony szrotu wszelakiego rodzaju, to Ci takie instalacje zmontuję...;)
Jeden z "artystów" wystawił niegdyś w galerii puszkę z własnymi fekaliami...i co to było? Sztuka, czy kicz?;)

Jak piszesz granica jest często niezauważalna, bo trudno zweryfikować twór wg definicji kiczu, ja dlatego patrzę i mówię: ładne, brzydkie...no chyba, że bardzo brzydkie, wtedy używam brzydkich wyrazów;)
Wg definicji to 80% "produkcji" wszelkiej maści "sztuki bieszczadzkiej" uznać należy za kicz do potęgi entej.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 13 lip 2009, o 06:26

no i?;-))
Zdecydowana większość zachodów słońca jest kiczem, a ludzie się zachwycają. W wyborach głosują jak głosują, więc mnie to nie dziwi, że i ze sztuki podoba im się to co się podoba :mrgreen:
A co do bieszczadzkiej sztuki...a gdzie Ty takową widział?nawet kiczowatą;-) jak to większości jest produkowane w Chinach :mrgreen:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tomg » 21 kwi 2010, o 07:13

super światła a namalujesz to KICZ
tomg
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw