Bieszczadzki Park Narodowy zawieszony w sieci PANParks

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Re: Bieszczadzki Park Narodowy zawieszony w sieci PANParks

Postprzez IraS » 8 wrz 2009, o 18:19

lucyna napisał(a):Nasz Parkowładca, coby o nim nie powiedzieć jest cholernie dobrym dyrektorem dbającym o przyrodę i zaczynającym dostrzegać rolę turystyki podjął decyzję aby nie podpisywać nowej umowy z PAN parksem. Spełnialiśmy wszystkie kryteria dotyczące ochrony przyrody ale nie te mówiące o rozwoju turystyki poza BdPN. Dyr nie jest władny aby podejmowac decyzje nie dotyczące terenów poza parkowych. To był główny powód wyjścia. 4 i 5 punkt umowy.
Tyle na dziś.

No tak teraz będzie, że to Park sam zrezygnował z certyfikatu ciekawe kto mówi prawdę i czy z certyfikatu ot tak sobie zrezygnowali czy został im zawieszony. Może tez zrobili łaskę PANParksowi, że go przyjęli kilka lat temu ?
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 8 wrz 2009, o 18:32

Nigdy nie rozmawiałam z dyr Winnickim na ten temat ani z przedstawicielem PAN parksu ale sikorki w Bieszczadach świergotały, że Parkowładca nie był nigdy zwolennikiem tego przedsięwzięcia. Dwa lata temu dzięki uporowi Grześka przedłużono naszemu parkowi certyfikat, a potem Sitko poszedł na roczny bezpłatny urlop, a następnie zwolnił się z pracy.
Nie ważne kto kogo, jakie to ma znacznie.
lucyna

Postprzez IraS » 8 wrz 2009, o 18:58

No jakieś tam ma, to tak jak by tobie zabrali blachę albo sama byś się jej zrzekła :twisted:
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 8 wrz 2009, o 19:11

Z tego co wiem to park zrzekł się. Pewien etap w życiu parku został zamknięty. BdPN ma jeszcze najwyższe wyróżnienie jako jedyny nieprzerwanie od czasu przyznania czyli dyplom Rady Europy. Nasz park i z przerwą Białowieski PN. To świadczy, że Parkowłądca i jego ludzie odwalają kawał dobrej roboty.
Irek ja już zbyt dużo powiedziałam. Wątek wygląda jakbym bawiła się w ploty. Jedno muszę przyznać, że Grzesiek Sitko odwalił kawał dobrej roboty, odszedł z parku i dalej haruje na rzecz zrównoważonego rozwoju.
lucyna

Postprzez IraS » 8 wrz 2009, o 19:46

[quote="lucyna"]
Irek ja już zbyt dużo powiedziałam. Wątek wygląda jakbym bawiła się w ploty. [/quote

:mrgreen: poważnie ? :mrgreen: :twisted:
IraS
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska