Bieszczadzkie chamstwo

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez vm2301 » 30 gru 2011, o 10:17

Zygmunt Skibicki napisał(a):Mizerny chwyt by to był i na równie mizerną miarę autora.

Karpatia wie, że nie ma racji, że niepotrzebnie armaty wytoczyła, nie potrafi się do tego przyznać, więc ucieka. ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Karpatia » 30 gru 2011, o 11:00

Tak! przyznaje nie mam racji. Jesteśmy 'bieszczadzkimi chamami'

Miłego dnia
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 30 gru 2011, o 11:02

vm2301 napisał(a):Karpatia wie, że nie ma racji, że niepotrzebnie armaty wytoczyła, nie potrafi się do tego przyznać, więc ucieka. ;)

Tam akurat armaty...
Car-puszkę co najwyżej, co tylko wygląda na armatę, ale nigdy nie strzelała, bo pierwszy strzał by ją rozerwał na strzępy zabijając całą obsługę...
Ale masz rację: wytoczyła nie strzelając... Pewno liczyła na strach gawiedzi...
Tylko czemu w ten akurat. fochowaty sposób udowadnia niezbicie, że to właśnie nie Ona ma tu rację?
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Zygmunt Skibicki » 30 gru 2011, o 12:02

Karpatia napisał(a):Tak! przyznaje nie mam racji. Jesteśmy 'bieszczadzkimi chamami'

Chyba jednak po prostu nie chcesz zrozumieć, że teraz to już nie o chamstwo, zresztą wcale nie udowodnione jeszcze, a jedynie dyskutowane, tu chodzi.
Nie uda Ci się bezpodstawnie przybrać rolę "obrońcy czci bieszczadzkiego ludu" i jednocześnie postawić adwersarzy kontra wszystkim mieszkańcom Bieszczadów, bo robisz to w sposób nieuczciwy, a nawet zakłamany. Nie wmawiaj mnie/nam tez, które tu nie zostały postawione - bardzo proszę.

Problem jest znacznie poważniejszy - to przed nim uciekasz, bo tyczy wykazywanej tu oraz nazwanej po imieniu ksenofobii i to takiej z pogranicza nawet... nacjonalizmów.
Kogo się to tyczy? Ciebie wprost oraz udzielającej Ci tu "wsparcia". Wyłącznie i... nikogo więcej - póki co.

Mam propozycję ugody: zostawmy tę sprawę bez dalszego ciągu. Ja jej nie będę dalej drążył zakładając, że napisałaś coś bez głębszego przemyślenia...
Ty przemyślisz sprawę - bez tego się nie da! - i zdecydujesz sama, czy na pewno akurat tak chciałaś bronić tego, co broniłaś? Brak "odszczeku" uznam za przyjęcie tej propozycji, ale... wcale nie musisz się zgadzać.
Zygmunt Skibicki

Postprzez jaNO » 30 gru 2011, o 13:36

A to się nam dyskutant ZS trafił na tym forum...
Strach coś napisać
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 30 gru 2011, o 13:37

Karpatia napisał(a):Tak! przyznaje nie mam racji. Jesteśmy 'bieszczadzkimi chamami'

Miłego dnia

Karpatio, albo masz problemy z percepcją albo niesamowicie dużo w Tobie złej woli, by zrozumieć, co rozmówca pisze.
Spróbuj raz jeszcze:

Chamstwa w Bieszczadach jest tyle ile gdzie indziej, jak i w innych częściach kraju bo ludzie tu tacy sami, dlatego sugerowanie, że jest inaczej uważam za niewłaściwe, nawet tytuł wątku moim zdaniem nie powinien tak brzmieć. Osobiście mam bardzo pozytywne opinie o ludziach, których tu spotykam, a spotykam wielu, nie rzadko prosząc o pomoc i nie przypominam sobie odmowy, czy braku uśmiechu na twarzach, przypadki niecnego zachowania, czy niechęci albo i chamstwa, to nieliczne odosobnione moim zdaniem przypadki.
Natomiast przypadki nieuczciwości - jak ten opisany wcześniej, mówiący o nie trzymaniu się umowy z wynajmujący pokój - nie powinny mieć miejsca, tak więc powinny być mieszane z botem.

Nikt nie sugeruje, że Wy - autochtoni - jesteście chamami, ani też nikt nie oczekuje, że takie oświadczenie złożysz.

Mam głębokie przekonanie, że Zygmunt podziela mój pogląd - takie przynajmniej wrażenie po przeczytaniu jego postów odnoszę.

Tak więc jak widzisz polemizujemy z autorem wątku również (polemizować - tzn. nie zgadzać się, podejmować dyskusję), a to on raczej jest tak zdruzgotany swoimi doświadczeniami, że aż tak widzi swoją tu egzystencję.

Jeśli rozumiesz język polski, to mam nadzieję, że nie użyłem zdań nazbyt złożonych i czytelne jest moje przesłanie.

Nie protestuj przeciw temu, co tak naprawdę wspiera Twoje przekonania, bo jeszcze ktoś założy wątek pt. Bieszczadzka nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Karpatia » 30 gru 2011, o 22:44

Trochę się Pan zagalopowałeś, bo w zeznaniach niespójność. Przypomnę o co poszło i czego Pan bronisz:

,,tutejsi,, zadzieraja nosa ile wlezie , ledwo ściągną gumofilce to co drugi to dyrektor, ludzie poza pieknym krajobrazem potrzebują troche kultury a miejscowi tą kulture pobierali na pastwisku przy pasieniu krów i w oborze, tyle chamstwa co w ,,zacnych Ustrzykach Dolnych to nigdzie nie spotkałem, wystarczy wejśc do sklepu czy do innej sprzedawalni czegokolwiek np. apteka, i nie pisze tu o sprzedawcach ale o klientach brak szacunku do swoich a o obcych to nie wspomne. Może jakiś uniwersytet by założyć dla CHAMÓW Z BIESZCZAD ze stolica w Ustrzykach D.

dobrej nocy!
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 30 gru 2011, o 23:11

Karpatia napisał(a):Trochę się Pan zagalopowałeś, bo w zeznaniach niespójność. Przypomnę o co poszło i czego Pan bronisz...

Nie Karpatio! Zaślepiło Cię kompletnie, albo teraz krętacko się wywijasz.
Mnie idzie o Waszą zdeklarowaną ksenofobię i o nic więcej!
Z dyskusji początkowej tego wątku wyłączyłem się, gdy się okazało, że i tak więcej się dzieje poza treścią wątku, czyli jak napisałem "poza kadrem". Od tego momentu, jako nie znający szczegółów zajścia w ogóle nie wnikam w pratemat tego wątku. Natomiast przeraziło mnie Wasze paranoiczne, ksenofobiczne, ocierające się o lokalny nacjonalizm widzenie reszty świata. I to jako zgubne punktuję.
Proponowałem ugodę i nie wracanie do tego, byś mogła ochłonąć i jeszcze raz to przemyśleć, ale skoro się sama dopominasz...
Zygmunt Skibicki

Postprzez Karpatia » 31 gru 2011, o 11:12

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Karpatia napisał(a):Trochę się Pan zagalopowałeś, bo w zeznaniach niespójność. Przypomnę o co poszło i czego Pan bronisz...

Nie Karpatio! Zaślepiło Cię kompletnie, albo teraz krętacko się wywijasz.
Mnie idzie o Waszą zdeklarowaną ksenofobię i o nic więcej!
Z dyskusji początkowej tego wątku wyłączyłem się, gdy się okazało, że i tak więcej się dzieje poza treścią wątku, czyli jak napisałem "poza kadrem". Od tego momentu, jako nie znający szczegółów zajścia w ogóle nie wnikam w pratemat tego wątku. Natomiast przeraziło mnie Wasze paranoiczne, ksenofobiczne, ocierające się o lokalny nacjonalizm widzenie reszty świata. I to jako zgubne punktuję.
Proponowałem ugodę i nie wracanie do tego, byś mogła ochłonąć i jeszcze raz to przemyśleć, ale skoro się sama dopominasz...

W tym przypadku 'ksenofobia' jest jak najbardziej uzasadniona chociaż widać, że często mylisz to słowo z 'alergią'. Przecież Tobie Zygmuncie tutaj nic się nie podoba. Od takich jak Ty to najlepiej z daleka albo tylko na forach.

Mamy choć jedną, jedyną taką malutka zaletę, którą jesteś w stanie zaakceptować? Czy generalnie na mydło i do wymiany...
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 11:17

Karpatia napisał(a):W tym przypadku 'ksenofobia' jest jak najbardziej uzasadniona...

I tu się nie zgodzimy NIGDY!
Ksenofobia, gdziekolwiek wystąpi, nie ma nie tylko uzasadnienia, ale nawet prawa egzystencji.
I to trzeba przerabiać "na mydło", a resztę na popiół nawozowy!
Moim zdaniem, rzecz jasna.
Karpatia napisał(a):Przecież Tobie Zygmuncie tutaj nic się nie podoba.

To akurat nieprawda, ale przecież nie będę nikogo odsyłał do konkretnych wątków, bo... kindersztuba się to nazywa.
Od takich jak Ty to najlepiej z daleka albo tylko na forach.

Ja się do pieszczot, zwłaszcza w takich okolicznościach, nie pcham.
Karpatia napisał(a):Mamy choć jedną, jedyną taką malutka zaletę, którą jesteś w stanie zaakceptować?

Personalnie to ja się na forach nie wypowiadam...
Jako region macie, ale akurat w tym wątku tego nie widać... za grosz!
Zygmunt Skibicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy