Bieszczadzkie chamstwo

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez vm2301 » 31 gru 2011, o 11:36

Karpatia napisał(a):W tym przypadku 'ksenofobia' jest jak najbardziej uzasadniona chociaż widać, że często mylisz to słowo z 'alergią'. Przecież Tobie Zygmuncie tutaj nic się nie podoba. Od takich jak Ty to najlepiej z daleka albo tylko na forach.

Mamy choć jedną, jedyną taką malutka zaletę, którą jesteś w stanie zaakceptować? Czy generalnie na mydło i do wymiany...

Droga Karpatio, czy oby znasz znaczenie słowa ksenofobia?

Uważasz wrogość i niechęć, poparcie dla agresji za uzasadnione?
To Ty chyba mylisz to z alergią, która jest jednostka chorobową niezależną od woli chorego. ;)

Tak z ciekawości zapytam, czym uzasadniasz tę wrogość do gości spędzających czas w Bieszczadach?
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 11:50

vm2301 napisał(a):...czym uzasadniasz tę wrogość do gości spędzających czas w Bieszczadach?

Bym się usilnie upominał o dodanie słowa "swoją"!
Swoją wrogość czym uzasadnia!?
Bo nie tylko mam nadzieję, ale dokładnie wiem, że to bardzo odosobniony "przypadek" - wręcz unikalny. No, może by w całych Bieszczadach znalazł takie... dwa!
Obydwa zresztą się tu same zadeklarowały.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 15:12

Ponieważ wątek co prawda zaczął się od innej zgoła kwestii, ale w międzyczasie zboczył był na kolejną, zdzierczą - o tej usuniętej lepiej nie wspominajmy - to w ramach miłego przedsylwestrowego nastroju proponuję króciuteńką opowiastkę, jak to w innych górach bywa przy płaceniu - Óne przeca pazerne... nie som
Uwaga!
Opowiastka nie jest moją przygodą, ale jej opis jest mojego autorstwa, więc informuję wszystkich ubolewających nad "marną wypociną, nad którą pewnie myslal tak samo długo jak nad tymi swoimi nędznymi opowieściami z krainy mchu i paproci'(*), co by nie narażali się na mdłości.
To się czyta na swoje własne i wyłączne ryzyko!
Wychodzącym w trakcie kasa nie zwraca za bilety... :D

(*) nick autora cytowanej frazy znany na tym forum.
Zygmunt Skibicki

Postprzez vm2301 » 31 gru 2011, o 16:00

Dobrze, że w międzyczasie nie sypnęło śniegiem, bo w zimnie koniowi ciężej chodzić, więc pewnie policzyłby podwójnie.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 16:17

Jest coś w tym, nie mówię że w każdym przypadku, ale najłatwiej i najładniejsze piórka udaje się wyrywać cwaniakom z kuprów... bażantów.
Podejrzewam, że w każdych górach i nie tylko w górach...
Zygmunt Skibicki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 16:34

Pozostaje zatem kwestia wręcz zasadnicza: komu bardziej współczuć: płacącemu, że go wycyckano, czy inkasującemu, że musiał się aż tak złajdaczyć, by "wyjść na swoje"?
I zapewne jest tak, że "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia"...
A tych wycyckiwanych jest więcej...
Zygmunt Skibicki

Postprzez Karpatia » 31 gru 2011, o 17:31

'bo do tańca trzeba dwojga..." Miłej zabawy Panowie ZS and VM2012, doskonale sobie poradzicie bez nas. Takie macie tempo, że ciężko się wgryźć w dyskusje a i przy okazji straciłam wątek :) Tym czasem gumofilce na nogi trza ubrać i w pole szukać kultury IDĘ! Tak, tak wiem - nie trza mówić trza, trza mówić trzeba"

Wielkie buziaki na Nowy Rok!
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 31 gru 2011, o 17:42

Karpatia napisał(a):'bo do tańca trzeba dwojga..." Miłej zabawy Panowie ZS and VM2012, doskonale sobie poradzicie bez nas. Takie macie tempo, że ciężko się wgryźć w dyskusje a i przy okazji straciłam wątek :) Tym czasem gumofilce na nogi trza ubrać i w pole szukać kultury IDĘ! Tak, tak wiem - nie trza mówić trza, trza mówić trzeba"

Wielkie buziaki na Nowy Rok!

No właśnie, problem w tym, że nie wgryzłaś się w dyskusję i straciłaś wątek na samym wstępie, po czym zaatakowałaś tych, co "bieszczadzkie chamstwo" uznali za bzdurę, a przez Ciebie uznani zostali za tych, co tę bzdurę rozpowszechniają.
Radziłbym uważać z atakami na ludzi, których wypowiedzi nie są - jak piszesz - dla Ciebie zrozumiałe.
Łatwo o pomyłkę.

Również pozdrawiam z okazji Nowego Roku :)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 31 gru 2011, o 18:02

Karpatia napisał(a):doskonale sobie poradzicie bez nas.

Jasne, że tak, ale skoro napisałaś: "nas"...
Jak znam życie, to partnerka Cię prędzej czy później zostawi na lodzie w tu wróci, bo... zawsze wraca. Nawet jak napisze, że już nigdy...
Ten typ tak ma. Nie wierzysz? To poczekaj chwilę...
Karpatia napisał(a):Wielkie buziaki na Nowy Rok!

Nie skorzystam i nie zamierzam przepraszać.
Ja jednak najpierw sprawdzę, czy ta ksenofobia to nie jest... zakaźne?
I czy to przypadkiem nie przenosi się drogą kropelkową?
Bo że "towarzyską", to już wiem.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Drwalik » 3 sty 2012, o 14:26

lucyna napisał(a): .....Miałam sen...

Piękny aczkolwiek naiwny sen, miewam podobne ,przez co świat i ludzie wydają się piękniejszymi choć przez chwilę.
W realnym życiu jednak dominuje chamstwo i to w wielu odmianach , można je nazywać w zależności od regionu /np.: bieszczadzkim/ i miejsca /np.:forumowym/ itd. , ma jednak jeden mianownik ludzi.
Osobiście nie akceptuję żadnych autorytetów gdziekolwiek się znajduje , poza zwykłym zauważaniem człowieka, a jeśli mnie zainteresuje swoja myślą ,postawą wyrażę uznanie... Natomiast chamskie postawy to trudny problem ; można nie reagować /postawa godności i kultury osobistej/, ew. dać aktywnie stanowczy odpór lecz tu ryzyko ,że staniemy się w tym momencie takimi samymi ..
Raczej nie ma uniwersalnej recepty , może jakieś wskazówki jedynie , każdy ma swój sposób na życie , na chamstwo niejako też . Więc w zależności od osobistego temperamentu życzliwość lub wroga postawa i naprawianie ludzi – hm ”ogniem i mieczem /znamy z historii takowe w innej dziedzinie/” lecz próżne starania, mentalności ludzi w której wyrośli nie zmienisz.
Może przede wszystkim brakujące w naszym życiu codziennym /a szczególnie na forum/ tolerancja – jej brak dla innych zachowań i poglądów to też chamstwo, i odrobina humoru, a głównie to nie piętnowanie konkretnych ludzi lecz negatywnych zjawisk których są uczestnikami a nawet autorami.
Oczywiste rozwiązanie problemu , to ograniczać swoją aktywną bytność tam gdzie mamy z chamstwem do czynienie. Postępuję tak, co ze wszech miar pogodą ducha i dobrym humorem mi służy.
Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy