Bieszczadzkie chamstwo

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez dziadekzupa » 14 gru 2011, o 14:56

Niedawno zrobiłem ten OKROPNY BŁĄD i zamieszkałem w bieszczadach i może byłoby super fajnie ale poprostu mam już dośc chamstwa, ,,tutejsi,, zadzieraja nosa ile wlezie , ledwo ściągną gumofilce to co drugi to dyrektor, ludzie poza pieknym krajobrazem potrzebują troche kultury a miejscowi tą kulture pobierali na pastwisku przy pasieniu krów i w oborze, tyle chamstwa co w ,,zacnych Ustrzykach Dolnych to nigdzie nie spotkałem, wystarczy wejśc do sklepu czy do innej sprzedawalni czegokolwiek np. apteka, i nie pisze tu o sprzedawcach ale o klientach brak szacunku do swoich a o obcych to nie wspomne. Może jakiś uniwersytet by założyć dla CHAMÓW Z BIESZCZAD ze stolica w Ustrzykach D. Przyjechałem tu z całą rodziną i podpowiedzcie mi jak wytłumaczyć moim małym dzieciom że sąsiadka zza płotu nie odpowie na dzień dobry bo żeby powiedzieć to gdzieżby tam /jest młodsza/ jestem załamany co ja najlepszego zrobiłem , a przeciesz mogłem tak jak wcześnie przyjeżdzać tylko na urlop chodzić po połoninach i byłoby super to nie zachciało sie spełniać marzenia..............
dziadekzupa
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 18:33

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez nimfa » 15 gru 2011, o 13:21

Cóż przykre jest to co piszesz kolego ale ja po 8 latach mieszkania w okolicach Ustrzyk Dolnych muszę to potwierdzić. Chamstwo brak kultury pazerność , bardzo dobrze to ująłeś kulture okoliczni pobierali na pastwisku i w oborze, a ja dodam że czasem mam wrażenie że mieszkam wśród samych dyrektorów i kierowników , niewiedzieć dlaczego tą obore i pastwisko miejscowi rekompensują sobie zadzieraniem nosa chyba tym sie dowartościowują bo nieumiem tego inaczej wytłumaczyć .Prawdą jest też to że nie szanują siebie jaki i innych to jakieś takie lokalne powiedziałabym. Wystarczy iśc do np.ośrodka zdrowia i już ,,Pani,, w rejestracji focha strzela i kręci nosem jakby pacjenci to ktoś gorszy był ale cóż jest ważna , nabardziej żałosny przykład który naocznie widziałam to sytuacja gdy do gabinetu pani doktor nazwisko przemilcze wchodzi starszy pan dziadziuś taki za chwile /bu ha ha/ wychodzi szanowna pani doktor i niesie na talerzu ser tak ok 1,5kg i niesie do lodówki , to była żenada a p.doktor żadnej krempacji śmiało maszeruje bo pewnie jej sie należał, a o urzędzie w ustrzykach to już nie wspomne sami dyrektorowie i dyrektorki , dziadkowie czy rodzice posprzedawali gospodarki to teraz takie wszystko miastowe że czasem strach cos sie zapytać bo ma sie wrażenie że pogryzą takie ważne wszystko.
Ale z wyjątkiem ,,natury,, to co tutaj jest właściwie to kulturalna pustynia kto z tych ludzi był w teatrze ?? chyba że w szkole.... niestety takie uroki prowincji . Żal mi tych wszystkich co sie tu osiedlają po kilku latach pryska czar bieszczad i budzą się w szarej rzeczywistości.
Mam dwoje dzieci chodzą do jednej z ustrzyckich szkół czasem gdy tam jestem to ręce opadaja jak widze ,,pedagogów,, z wściekłymi zacietymi minami to przerażenie mnie ogarnia kto wychowuje moje dzieci ale cóż mąż chciał tu wrócić no i jesteśmy.........................
nimfa
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 12:25

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez Barnaba » 20 gru 2011, o 17:13

cóż, przykro to czytać.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Avatar użytkownika
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki
 
Posty: 163
Dołączył(a): 19 lut 2011, o 00:28

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez nemo7 » 20 gru 2011, o 22:29

Przykre to i smutne ale trzeba mieć nadzieję na lepsze. życzę bardziej radosnych dni i nocy, pozdrawiam
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
Avatar użytkownika
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki
 
Posty: 289
Dołączył(a): 13 gru 2010, o 19:42

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez lucyna » 21 gru 2011, o 06:33

Smutne, przykre i chore, a przede wszystkim toksyczne. Każdy z nas zna Bieszczady, tutejszych ludzi, każdy z Was przecież wyrobił sobie zdanie o nas. Jesteśmy jacy jesteśmy, a muszę przyznać, że opinię wśród turystów mamy dobrą. Ludzi życzliwych, bezinteresownych, uśmiechniętych, gościnnych, prostych. Oczywiście, że wśród nas są i niegościnni, nieżyczliwi i chamscy.

Jest takie powiedzenie, zacznij od siebie. Zacznij człowieku, czyli dziadkuzupo i nimfo w jednej osobie od siebie. Jak na razie błyszczysz na tym Forum jak gwiazda super nowa wyrzucająca z siebie pokłady chamstwa i braku ogłady. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku własnym nie dostrzegasz.

Jeszcze jedna uwaga. Szlachectwo zobowiązuje.Jeżeli chcesz uchodzić za osobę kulturalną, dobrze wychowaną, miłośnika teatru i Muz to musi popracować na swoim stylem, ortografią, interpunkcją itd.

Życzę powodzenia, Wesołych Świąt i obyś znalazł swoje miejsce na ziemi.
Avatar użytkownika
lucyna
Zbanowany
 
Posty: 2158
Dołączył(a): 1 lut 2010, o 10:04
Lokalizacja: Góry Sanocko-Turczańskie

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez kresowiak » 21 gru 2011, o 08:36

Mam troche odmienne zdanie na temat ludzi zamieszkujacych w Bieszczadach.Osobiscie od dziesieciu lat "pomieszkuje" w Krzywym k/Cisnej.Miejscowi dali sie poznac
z niezwyklej goscinnosci, sa bardzo uczynni i nigdy nie odmowili pomocy w potrzebie.Zupelnie inaczej niz w miejskim blokowisku. Nie zmieni tej opinii jeden czy dwa przypadki opisane powyzej. Co prawda nie sa to Ustrzyki Dolne a tam nie bardzo znam ludzi.
Pozdrawiam swiatecznie.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki
 
Posty: 97
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 11:57

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez Zbigu » 21 gru 2011, o 10:02

Myśle , że podobnie jest w całej Polsce , im mniejsza miejscowość tym ludzie sympatyczniejsi . A miejscowości tupu Ustrzyki czyli małe powiatowe miasteczka żyją swoim życiem pełnego kompleksów , zaściankowości i małomisteczkowości . A co do elity intelektualnej - wstyd , ale to już kompleks na kompleksie i zwykłe chamstwo . Pozdrawiam. Z.
Zbigu
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 13:57

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez aania » 25 gru 2011, o 23:14

Lucyna w pełni się z Tobą zgadzam! Od wielu lat jeżdżę w Bieszczady i mam jak najlepsze zdanie o bieszczadnikach. To serdeczni i dobrzy ludzie! Nigdy nie spotkałam się z "bieszczadzkim chamstwem". Na podstawie jednego czy dwóch przypadków nie można wystawiać opini wszystkim. Dziadzupo i nimfo zacznij od siebie!!!! Widać Bieszczady nie dla Was wszak sa inne miejsca na ziemi. Pozdrawiam
aania
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 gru 2011, o 22:48

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez Zygmunt Skibicki » 26 gru 2011, o 14:49

Jest takie powiedzenie, zacznij od siebie. Zacznij człowieku, czyli dziadkuzupo i nimfo w jednej osobie od siebie. Jak na razie błyszczysz na tym Forum jak gwiazda super nowa wyrzucająca z siebie pokłady chamstwa i braku ogłady. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku własnym nie dostrzegasz.

Nie mam pojęcia, kim są "dziadekzupa" oraz "nimfa" i głowy nie dam, ale mam prawo przypuszczać, że nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy, ale zaiste:
- skąd wniosek, że akurat oni "wyrzucają tu z siebie pokładu chamstwa i braku ogłady"?
- no i gdzie ta "belka w oku"?
Teksty co prawda są pełne rozżalenia, ale żeby chamstwa, braku ogłady...?
Nie wiem, może jakieś inne, pozaforumowe doświadczenia usprawiedliwiają takie przerzucanie szamba na drugą stronę płotu...
Szlachectwo zobowiązuje.Jeżeli chcesz uchodzić za osobę kulturalną, dobrze wychowaną, miłośnika teatru i Muz to musi popracować na swoim stylem, ortografią, interpunkcją itd.

"Popracowania nad swoim stylem, ortografią, interpunkcją itd." to by można życzyć wielu, paluchem nie wskażę, ale mnie także, choć się nie dopominam... ale takie życzenia, ba, wręcz połajanka w stronę autorów dwóch postów inicjujących ten wątek, to chyba gruba przesada. I to gruba coś tak w stylu... "bieszczadzkim" właśnie... Zresztą, dało by się już wcześniej znaleźć tu niewybredne wycieczki starszych stażem autochtonów pod adresem "nowych" w Bieszczzadach... Umyślnie nie piszę, czyjego autorstwa, ale jak znam życie to się zaraz odezwie... Myślę, że akurat Oni dwoje mają dużo racji oraz odwagi, by szczerze to napisać. I to właśnie ubodło zbyt... celnie.
No i stąd próba zupackiego "postawienia ich do pionu"...
Moim zdaniem nie dość że pokrętna, topornie nieuczciwa, to jeszcze grubiańska oraz całkowicie nieuzasadniona.
Zapewne dokładnie odwrotnie jak kilka postaw opisanych w dwóch pierwszych postach.
Osobiście nie zazdroszczę dziadkowizupie oraz nimfie. Pewno jeszcze sporo pomyj ich czeka... tu i ówdzie.
Jedno, co potrafię w tej kwestii zrobić dla choćby minimalnego złagodzenia bólu, to zaproponować - Miałem mieć metę w Bieszczadach
Avatar użytkownika
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis
 
Posty: 778
Dołączył(a): 17 lip 2011, o 10:23

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez dwiekafki » 26 gru 2011, o 18:50

Lucyna napisała:

"Jesteśmy jacy jesteśmy, a muszę przyznać, że opinię wśród turystów mamy dobrą. Ludzi życzliwych, bezinteresownych, uśmiechniętych, gościnnych, prostych."

Śmiech na sali i kpina z turystów.

Tegoroczną majówkę spędziłem z koleżanką w Ustrzykach Górnych. Rezerwując pokój dla 2 osób wiedzieliśmy ile będą nas kosztowały noclegi - cenę noclegu ustaliłem telefonicznie z właścicielką kwatery.
Przy rozliczaniu, dzień przed wyjazdem, usłyszałem od właścicielki pokoju cenę znacznie przewyższającą tą, którą ustaliłem telefonicznie przed wyjazdem. Jakie było wytłumaczenie tego faktu: w maju spadł śnieg i przyszedł mróz w nocy. Właścicielka domu musiała włączyć ogrzewanie i w związku z tym wzrosły jej koszty utrzymania domu. Ktoś musiał te koszty pokryć. A kto? Turyści których można spróbować zrobić w bambuko! Czy udało się jej? Tak. Zapłaciliśmy dodatkowo 10 zł od osoby za każdy dzień w którym gospodyni miała włączone ogrzewanie. Po raz drugi w Bieszczady już nie pojadę.
dwiekafki
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2011, o 07:28

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.