Bieszczadzkie niedźwiedzie

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Bieszczadzkie niedźwiedzie

Postprzez amstaf358 » 30 maja 2014, o 22:10

Własnie.... ;)
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez Antyhaczyk » 1 cze 2014, o 12:34

no nie, no bo chyba każdy dorosły człowiek zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Dziecko może sobie nie zdawać, ale dorosły człowiek powinien doskonale wiedzieć, że to nie jest duża pluszowa przytulanka, tylko bardzo silne i niebezpiecznie dzikie zwierzę.
Antyhaczyk
Stonka bieszczadzka

Postprzez juar_78 » 21 lip 2014, o 23:07

Trochę poczytałem o bieszczadzkich niedźwiedziach i powiem tak. Jak nic o nich nie czytałem, to sobie łaziłem z dziewczyną (potem żoną) po różnych szlakach - także tych mniej uczęszczanych i o niedźwiedziach nie myślałem. Tak m.in. z Komańczy przez Duszatyn i jeziorka do Przełęczy Żebrak. Teraz nie wiem po co o niedźwiadkach poczytałem i nabrał mnie strach. Tak np. na ten wakacyjny pobyt w Bieszczadach wymyśliłem sobie, że przejdą sobie samotnie torami wąskotorówki w okolice Balnicy/Solinki a potem ścieżką z powrotem. To iść ? :) Nie dać się zwariować.
juar_78
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 22 lip 2014, o 20:22

juar_78 napisał(a):To iść ? :) Nie dać się zwariować.

Iść. Nikt nie zagwarantuje, że akurat miśka tam nie spotkasz bo szwendają się po okolicy (i wilki), ale prawdopodobieństwo jest bardzo nikłe. Jeżeli idziesz sam i masz stracha to zachowuj się głośniej, albo zgraj wyjście z kursem kolejki do Balnicy.
Piotr_S
Administrator

Postprzez juar_78 » 22 lip 2014, o 20:58

Stracha mam:) Ale taką sobie trasę wymyśliłem. Szedłbym sam. Gorzej, że kolejka jedzie tylko do Balnicy a potem drugą stroną (w stronę Duszatyna) już nie zjeżdża:)

Wilki? - ta zawsze uważałem, że mniej niebezpieczne (przynajmniej w dzień), niż niedźwiadki.
juar_78
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 23 lip 2014, o 07:25

juar_78 napisał(a):Gorzej, że kolejka jedzie tylko do Balnicy a potem drugą stroną (w stronę Duszatyna) już nie zjeżdża:)

W dzień niedźwiedzia tam nie spotkasz raczej. Z Balnicy torami niezbyt długi odcinek do Maniowa i potem już torowisko lasem praktycznie nie idzie aż do Duszatyna. Chodzę tam sam, miśka w tej okolicy nigdy nie widziałem. Tropy owszem, szczególnie dużo w Solince, ale to bardziej w kierunku wsi jak idzie droga z Solinki na Roztoki.
Piotr_S
Administrator

Postprzez juar_78 » 23 lip 2014, o 07:36

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiły, ale jakaś adrenalina będzie, tym bardziej, że łażę sam. mój plan jednej z wycieczek to dojście do Balnicy (tam gdzie stacja kolejowa) albo drogą od Maniowa albo wzdłuż torów nieczynnego obecnie odcinka. Ten drugi wariant kusi, bo gdy ten odcinek był przejezdny, jechałem kiedyś nim wąskotorówką i bardzo mi się podobało jak tory wiły się wzdłuż Osławy. Potem krótka wycieczka do Solinki (ale nie dalej) i powrót, znów albo torami (czynnymi już na tym odcinku) albo drogą do m. Żubracze.

Kiedyś jak jechałem całą ww. trasę kolejką to bardzo mi się podobało. Więc myślę, że warto taką pętle pieszo zrobić?

Za te pytania o niedźwiedzia trochę przepraszam, ale w sieci niektóre wypowiedzi są tego rodzaju, że m.in. w okolicy Balnicy to niedźwiedź na niedźwiedziu i spotkania prawdopodobne (wypowiedzi typu: jedząc śniadanie w Balnicy - Przystanek Balnica - duża szansa, że przez okno zajrzy do Ciebie niedźwiedź).
juar_78
Stonka bieszczadzka

Postprzez krakra » 23 lip 2014, o 12:59

Spotkanie misia ? Szansa - tak ( niewielka ) . Niebezpieczeństwo - jeszcze mniejsze ... . Wojtek z Balnicy mówił kiedyś, że ten ich niedźwiedź, to chyba tak w ogóle jest jaroszem ... . ... A - by "problem niedźwiedzia jako takiego" zbytnio w wycieczkach nie przeszkadzał, trzeba tylko pamiętać, że misie w górach i owszem - są, ale po prostu za dużo o nich nie myśleć. I to by było na tyle ...
Chyba, że ... ... ale nie wiem, czy powinienem ... bo słyszałem, że ostatnio ogromny niedźwiedź ... istna bestia ... zjadł ... rety, rety ... JAGODĘ !!! A potem drugą i kolejną, i znów jeszcze jedną ... A potem ... to straszne ... MALINAMI sobie "dobawił" ... Brrrr .... No, przepraszam, ale tak mnie jakoś na szutki wzięło ...
A tak już na poważnie : tupiemy, kasłamy, chrząkamy, marudzimy pod nosem, pobrzękujemy i podzwaniamy, laseczką postukujemy, kijaszkiem zaś rytmicznie opukujemy pnie drzew ... Do tego podśpiewujemy jeszcze, gwiżdżemy, chichoczemy i bełkoczemy na całe gardło - a wtedy miś - jako osobnik kulturalniej do spacerowania na łonie natury podchodzący - na pewno ominie nas wieeelkim łukiem; bo któż chciałby zadawać się z tak "przezornym" turystą ???
Ukłony !!!
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 2 sie 2014, o 15:21

dzięki Krakra za przypomnienie I częsci instrukcji obchodzenia się z niedzwiadami , ale jeżeli zawiodą te środki i niedzwiad jednak wylezię??? to co :?
!!!!
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 2 sie 2014, o 20:15

Słoik miodu mu dać :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy