Bieszczadzkie prezentacje dyskusje

Konkursy fotograficzne, wiedzowe i wszelkie inne zabawy związane z Bieszczadami

Re: Bieszczadzkie prezentacje dyskusje

Postprzez skazaniec » 16 maja 2011, o 07:38

no nie uczą szybszego metabolizmu niektóych związków organicznych spożywanych wieczorem w barze:) przywołuję Cię do porządku bo znowu robimy offtop (jeszcze moderatorem zostanę za dyscyplinowanie:P)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 16 maja 2011, o 10:36

skazaniec napisał(a):Lucyno - poczekaj. Konkurs prezentacyjny to moim zdaniem dużo więcej pracy niż konkurs foto, wiedzy, czy chociażby zgadywanki. Prezentacja to z założenia spójny tekst okraszony zdjęciami i ciekawostkami z terenu. Przynajmniej dla mnie jest to dość duża praca wymagająca zaangażowania a przede wszystkim czasu. Myślę, że temu konkursowi trzeba dać więcej czasu, albo uczynić z niego coś na podobieństwo forumowego atlasu.

Pora wiosenno letnia tez zbytnio nie przekłada się na produktywność pisarsko twórczą - weź chociażby liczbę odpowiedzi na konkursy wiedzowe. Konkurs, jego idea jest ciekawa, a z takich gotowych prezentacji bardzo łatwo byłoby złożyć ciekawą publikację. Nie mówię od razu żeby ją wydawać, ale przewodnik w pdfie, który otrzymywałby nowo rejestrujący się na forum użytkownik byłby miłym prezentem.

Idąc dalej tym tropem - przewodnik forumowy można by dawać ludziom po osiągnięciu określonej rangi - przewiduję odważnie, że przysporzyłoby to nam aktywnych użytkowników. Każdy kij ma dwa końce i mogłoby to skutkować obniżeniem poziomu dyskusji (nabijanie postów)....Przez te dwa miesiące na forum zauważyłem, że wielu z Was ma wiedzę jakiej nie powstydziłby się nie jeden naukowiec, warto by się było nią podzielić, a takie wydawnictwo będące czymś w rodzaju przewodnika od turystów dla turystów z pewnością byłoby bardzo rozwijającym przedsięwzięciem - a na pewno dobrą zabawą. Myślę, że warto się nad tym zastanowić. Deklaruję już dziś, że mogę podjąć się składu :D

Widzisz ty o schyłku, a ja z tego zrobiłem nowe zadanie/wyzwanie - coś za mocno optymistyczny jestem dziś o poranku

Łukasz, to mój drugi post. Pierwszy - nie wiem co z nim stało się, poleciał w kosmos.
Po pierwsze bardzo miło mi, że masz dobre zdanie o naszym Forum ;) (no co muszę wykorzystać sytuację i bezczelnie pochwalić się). Nie odosobnione, dziś wszedł tu pewien naukowiec ekolog bardzo utytułowany i był mile zaskoczony poziomem naszej forumowej wiedzy przyrodniczej. Może coś dostaniemy do puli nagród ale co to okaże się później.
Wiem, że temat jest trudny. Mam rację, należy przedłużyć termin ''oddania prac". Zabieraj się proszę do roboty, I nagroda to Panie Miłośników Książek jest naprawdę warta grzechu. Nie tylko interesująca ale też pięknie wydana. II zresztą też.
Przewodnik to temat rzeka. Mieliśmy już na forum sprzed podziału podobną inicjatywę. Także poddaną przez Lubelszczaka. Niestety, z tego co pamiętam skończyło się to jatką i rozbiło o kanty rozdmuchanego ego kilku osób. Krzysztof zniknął z forum. Pomogę Ci w realizacji tego pomysłu, wstakim stopniu w jakim będziesz tego ode mnie oczekiwał. O ile to nie przekroczy moich możliwości.
lucyna
Zbanowany

Postprzez skazaniec » 16 maja 2011, o 10:58

Liczę na zaangażowanie i innych osób - tu nie chodzi o ega czy inne sprawy osobiste - myślę, że byłaby to po prostu dobra zabawa i tak należy ją traktować - dlatego też proponuję nie robienie tego komercyjnie, ot takie open source:) Sugestia, pomysł niezobowiązujący, a jeśliby wypaliło byłoby super :D
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 16 maja 2011, o 11:04

Tam też nie chodziło o komercję ale tak naprawdę nie wiadomo o co.
Mam nadzieję, że to wypali, pomysł świetny.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 16 maja 2011, o 11:18

Prezentacja dowolna: zdjęcia, relacje, proza, poezja, ciekawostki, monografie itd.
Macie nas zainteresować, wzbudzić w nas zachwyt.

przewodnik forumowy to jedna rzecz, a konkurs "prezentacje" to inna. Żeby uściślić jakoś, mam rację?
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 16 maja 2011, o 11:49

Jak zwykle Lidko masz rację, przewodnik mi sie tak po prostu nasunął - żeby zebrać te prezentacje w książeczkę:) i ją z pdfić i rozdawać:D
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 16 maja 2011, o 11:56

poematy też będą miały w niej swoje miejsce :)
no i w końcu to będzie przewodnik z prawdziwego zdarzenia - dla każdego cos miłego :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 16 maja 2011, o 12:06

Przepraszam, że się ośmielam, ale chcę wtrącić swoje 3 grosze. Istotnie wiosna i okres przedwakacyjny nie jest dobry na konkursy, prezentacje itp. Wiem to po sobie. Kiedy wracam z wędrówki to aż chce mi się z kimś podzielić wrażeniami, a więc mam i ochotę by wziąć udział w jakimś konkursie. Choć mnie osobiście nie interesują nagrody, miłe że je otrzymuję.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 16 maja 2011, o 12:19

Dokładnie Krzyś - nagrody to miły dodatek - a Lucyno już doskonale wie jak te nagrody dobrać:) myślę, że stagnacja minie jesienią po wędrówkach, wyprawach spacerach:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 16 maja 2011, o 12:22

krzyś napisał(a):Przepraszam, że się ośmielam, ale chcę wtrącić swoje 3 grosze. Istotnie wiosna i okres przedwakacyjny nie jest dobry na konkursy, prezentacje itp. Wiem to po sobie. Kiedy wracam z wędrówki to aż chce mi się z kimś podzielić wrażeniami, a więc mam i ochotę by wziąć udział w jakimś konkursie. Choć mnie osobiście nie interesują nagrody, miłe że je otrzymuję.

Hmm, to może stwórzmy taki kącik w dziale inne góry. Z wędrówek z innych gór i pagórów niż te, które mają mają swoje działy na naszym Forum.
Bardzo lubię czytać relacje i oglądać zdjęcia.

Oczywiście, że nagrody nie są ważne. Przecież są symboliczne i mają nas cieszyć oraz łączyć. Lubię pogadać o książkach. Zwróćcie uwagę na jedno. To dla mnie jest diablo ważne, one są darem serca od naszych Kolegów czytaczy, oni w ten sposób nas wspierają i nam pomagają. :)
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkursy