Boguś "Sikorka"

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Boguś "Sikorka"

Postprzez Pastor » 30 mar 2009, o 16:08

dzikiczlowiek napisał(a):,,Przyjechałem tu w 1991 z Warszawy , miałem przy sobie pieniędzy na dwa piwa" . ,, Z Bieszczad i AIDS nie można się wyleczyć " - słowa Bogusia które pamiętam z naszej rozmowy w Cisnej .
Pozdrawiam wszystkich, którzy czasami oddychają bieszczadzkim powietrzem.

Taki pozostał! Jego siostra potwierdziła że zrezygnował z roszczeń do spadku mówiąc że "wystarczy Mu to co ma na sobie i to co ma nad sobą" (luzny cytat z rozmowy na cmentarzu).
Pogrzeb miał godny. Przybyło liczne grono przyjaciół, nieliczne na szczęście grono ciekawskich!
Bardzo ciepło i sympatycznie pożegnał Go ksiądz celebrujący pogrzeb. Wierszem napisanym specjalnie na pożegnanie Bogdana pożegnał Go wieloletni przyjaciel,poeta Ryszard Szociński. Równie ciepło i osobiście przemówił redaktor OTV Rzeszów, Andrzej Potocki. Najbardziej lapidarnie określił pogrzeb jeden z zakapiorów (scenicznym "szeptem") - "Gdyby Boguś to widział, to by Mu się podobało......"
BN "Sikorka" spoczął obok Zdzisława Radosa i Janusza Zubowa. Niech im ziemia lekką będzie!

Zdjęć nie umiem wysyłać!
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez Piotr_S » 30 mar 2009, o 19:52

Kilka zdjęć z pogrzebu; nadesłał G. Fal:
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 26 kwi 2009, o 03:44

Atamania taka jakaś pusta bez Sikorki. Na kapliczce pamięci zwanej przez mieszkańców kapliczką meneli przybyła nowa tabliczka. Nie byłam na pogrzebie więc zapaliłam wczoraj znicz na grobie. Smutnym grobie, tylko stary wieniec i dwie smętne wiązanki sztucznych kwiatów.
lucyna

Postprzez caymer » 8 maja 2009, o 19:31

Trafiłem tu przypadkiem, więc witam wszystkich serdecznie.

Dorzucę trzy grosze do tego wątku.
Bogusia poznałem parę dni przed "Zlotem leśnych ludzi" w Solinie. Wiozłem jego i Juranda, oraz sołtysa z Uherzec.
Z tego dnia pochodzą fotki poniżej:

1. Jurand i Boguś.
2. Boguś podczas koncertu.
3. Sołtys z Uherzec.

Sołtys dodany celowo, bo z nim i z Bogusiem wiąże się historyjka:
Sołtys do mnie dzwoni czy już wyjechałem z Leska, bo on czeka już na krzyżówce w Uhercach. Odpowiedziałem mu że jeszcze z Jurandem musimy skoczyć po Sikorkę na Huzele i jesteśmy.
Po przyjeździe do Uherzec, sołtys wsiada do auta z kwiatkami w ręce i się pyta gdzie ta sikorka bo dla niej kwiatki nazbierał.
Załączniki
caymer
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy