Boguś "Sikorka"

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Boguś "Sikorka"

Postprzez lucyna » 26 mar 2009, o 12:12

Zmarł Boguś "Sikorka" jeden z najbardziej znanych bieszczadzkich zakapiorów. Nie wiadomo kiedy odbędzie się pogrzeb. Najprawdopodobniej w Cisnej o ile Jego Siostra nie zadecyduje inaczej. Rozmawiałam dziś z Ryśkiem Szocińskim, poinformuje nas o dacie pożegnania. Pogrzebem zajmuja się Andrzej Potocki i Przyjaciele Bogusia.
lucyna

Re: Boguś "Sikorka"

Postprzez IraS » 26 mar 2009, o 12:17

Kilka zdjęć Bogusia z Chatki Puchatka podczas wystawy poświęconej Wojtkowi Bellonowi. Jak znajdę jeszcze jakieś to wkleję.
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 26 mar 2009, o 12:28

IraS napisał(a):Kilka zdjęć Bogusia z Chatki Puchatka podczas wystawy poświęconej Wojtkowi Bellonowi. Jak znajdę jeszcze jakieś to wkleję.

Boguś był częścią bieszczadzkiego krajobrazu. Często można było Go spotkać w ciśniańskiej Siekierezadzie, w galerii pod Połoniną Wetlińską, a w ubiegłym roku w Polańczyku. Tam znalazł na pewien okres czasu spokój. Pożegnał się z alkoholem, wrócił do rzeźbienia. Niestety, potem wydarzyła się tragedia. Po kilku miesiącach wrócił w Bieszczady, od nowa zaczął zajmować się struganiem dusiołków i biesów.
Boguś był postacią nietuzinkową. Wybrał wolność, bardzo mu tego zazdrościłam. Żył tak jak chciał. Czasami z takim dystansem do mnie mówił, gdy biegałam z telefonami przy uchu po całej Cisnej: Lucynko czas wydorośleć. Zdarzało nam się razem pracować, czasami opowiadał grupom bardzo niecenzuralne kawały po rosyjsku. Legenada mówi, że wychowywał się wśród żołnierzy w sowieckiej bazie na terenie NRD. Kiedyś zapytałam Go o to. Nie potwerdził ani nie zaprzeczył. To On był głównym bohaterem opowiadania Ryśka Szocińskiego "Śmietnikowisko".
Także Rysiek poświęcił Mu kilka wierszy. Może nie ten, który zacutuję ale wiele innych

"Myślę o tobie
dniu jutrzejszy
wczorajsza niedoćpana nocka
tańczyła
z wkurwionymi nutkami
później poszli
lekkim spacerkiem
w nieskończoność.
lucyna

Postprzez lucyna » 26 mar 2009, o 17:02

lucyna napisał(a):
IraS napisał(a):Kilka zdjęć Bogusia z Chatki Puchatka podczas wystawy poświęconej Wojtkowi Bellonowi. Jak znajdę jeszcze jakieś to wkleję.

Boguś był częścią bieszczadzkiego krajobrazu. Często można było Go spotkać w ciśniańskiej Siekierezadzie, w galerii pod Połoniną Wetlińską, a w ubiegłym roku w Polańczyku. Tam znalazł na pewien okres czasu spokój. Pożegnał się z alkoholem, wrócił do rzeźbienia. Niestety, potem wydarzyła się tragedia. Po kilku miesiącach wrócił w Bieszczady, od nowa zaczął zajmować się struganiem dusiołków i biesów.
Boguś był postacią nietuzinkową. Wybrał wolność, bardzo mu tego zazdrościłam. Żył tak jak chciał. Czasami z takim dystansem do mnie mówił, gdy biegałam z telefonami przy uchu po całej Cisnej: Lucynko czas wydorośleć. Zdarzało nam się razem pracować, czasami opowiadał grupom bardzo niecenzuralne kawały po rosyjsku. Legenada mówi, że wychowywał się wśród żołnierzy w sowieckiej bazie na terenie NRD. Kiedyś zapytałam Go o to. Nie potwerdził ani nie zaprzeczył. To On był głównym bohaterem opowiadania Ryśka Szocińskiego "Śmietnikowisko".
Także Rysiek poświęcił Mu kilka wierszy. Może nie ten, który zacutuję ale wiele innych

"Myślę o tobie
dniu jutrzejszy
wczorajsza niedoćpana nocka
tańczyła
z wkurwionymi nutkami
później poszli
lekkim spacerkiem
w nieskończoność.

Pogrzeb Bogusia odbędzie się w sobotę o 14 w Cisnej. Niestety, z powodów niezależnych ode mnie nie będę mogła Go pożegnać.
lucyna

Postprzez IraS » 27 mar 2009, o 08:18

Ja też nie dam rady, co prawda będę w sobotę na miejscu ale dopiero późnym wieczorem.
Pewnie spocznie w dobrym towarzystwie:
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 27 mar 2009, o 13:10

UWAGA mała zmiana, pogrzeb odbędzie się 13stej w sobotę.
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 27 mar 2009, o 19:06

IraS napisał(a):UWAGA mała zmiana, pogrzeb odbędzie się 13stej w sobotę.

Od nas będzie dwóch Kolegów Przewodników aby towarzyszyć Mu w ostatniej drodze.
lucyna

Postprzez Piotr_S » 29 mar 2009, o 22:07

Jeszcze kilka zdjęć autorstwa Pawła Olejnika, zrobione w "Atamanii":
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 29 mar 2009, o 22:23

Piotr_S napisał(a):Jeszcze kilka zdjęć autorstwa Pawła Olejnika, zrobione w "Atamanii":

Przez moje rozstrzepanie dziś nie dotarły zdjęcia z pogrzebu Bogusia. Może jutro nasza Koleżanka z forum Ania umieści je na serwisie. Także Jano znany bieszczadzki fotograf zakapiorów obiecał nam zgrać na płytkę zdjęcia i dostarczyć Piotrowi.
lucyna

Postprzez dzikiczlowiek » 30 mar 2009, o 12:15

,,Przyjechałem tu w 1991 z Warszawy , miałem przy sobie pieniędzy na dwa piwa" . ,, Z Bieszczad i AIDS nie można się wyleczyć " - słowa Bogusia które pamiętam z naszej rozmowy w Cisnej .
Pozdrawiam wszystkich, którzy czasami oddychają bieszczadzkim powietrzem.
dzikiczlowiek

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy