Brenzberg

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Brenzberg

Postprzez andrzej627 » 18 kwi 2010, o 18:30

Gdzie właściwie stała gajówka Brenzberg?

We wrześniu w drodze z Mucznego do Dydiowej próbowaliśmy przejść przez to miejsce, ale czas nie pozwolił nam odnalezienie śladów gajówki. Na załączonych obrazkach widać początek naszej wędrówki na tle map Compassu i Ruthenusa.

Brenzberg na tych mapach pokazany jest w rożnych miejscach. Chcę się tam znowu wybrać w maju. Której mapie mam wierzyć?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Re: Brenzberg

Postprzez lucyna » 18 kwi 2010, o 19:18

Nie znam odpowiedzi :mrgreen: ale mam taką cichutką prośbę. Chcę się empirycznie przekonać, gdzie to cholerstwo przed nami schowało się. :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez Stały Bywalec » 19 kwi 2010, o 05:56

Andrzeju, Piskal twierdził, że miejsce po b. leśniczówce minęliśmy wtedy, gdy się na tym zalesionym szczycie rozdzieliliśmy - ja szedłem wtedy z Piskalem nieco bardziej na prawo od reszty grupy, w której Ty byłeś. Ale Piskal stwierdził to już post factum, na podstawie późniejszych badań kartograficznych, jakie wykonał z Wojtkiem Myśliwcem.
Ja wtedy, i owszem, pamiętam, że przechodziliśmy z Piskalem przez jakąś niewielką polanę. Ale żadnych pozostałości po leśniczówce tam nie zauważyliśmy. Zresztą nie rozglądaliśmy się dokładnie.

Czy potrafisz odtworzyć na zaznaczonej na mapie trasie naszej wędrówki to miejsce, w którym - w trakcie przedzierania się przez las, łażenia zanikającymi ścieżkami, itp. - ja z Piskalem odbiłem nieco w prawo i szliśmy skrajem polany, a Ty z resztą grupy szedłeś lasem obok?
Jeśli tak, to spróbuj następnie porównać to miejsce z lokalizacją Brenzbergu na mapie.
Sam jestem b. ciekaw, bo w końcu nie wiem, czy byłem w tym Brenzbergu, czy też nie.
:oops: :?:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez andrzej627 » 19 kwi 2010, o 20:27

Trudno mi powiedzieć, którędy szliście. Na mapie GPS Maniaka jest jeszcze ślad GPSowy, który prowadzi do większej polany. Zaznaczyłem tam punkt "Brenzberg bis". Punkt "Brenzberg" wzięty jest z mapy Compassu.

Trzeba tam po prostu iść i szukać.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 31 maja 2010, o 20:54

andrzej627 napisał(a):(...)Trzeba tam po prostu iść i szukać.

Byłeś tam 16 maja.
Jakie rezultaty poszukiwań? :?:

PS
Pogoda była tamtego dnia fatalna. Podziwiam Ciebie i Wojtka, i kogoś tam jeszcze, z kim wtedy poszliście. Ja sobie odpuściłem. :oops:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez andrzej627 » 31 maja 2010, o 21:55

Byliśmy tam, zgodnie z planem, w niedzielę 16 maja.

Ze względu na deszcz, na umówione spotkanie w Zajeździe Pod Caryńską przyszedł tylko Jurko. Na miejscu dokooptowaliśmy Nataszę z Kacperkiem. Wojtek1121 wahał się, czy iść, ale widząc zdecydowaną postawę Nataszy ostatecznie wybrał się z nami. Jak się okazało, to nie deszcz sprawił najwięcej kłopotu, ale przeprawa przez strumień po śliskich balach. W drodze powrotnej poślizgnąłem się i jedną nogą wpadłem do strumienia.

Doszliśmy do polany, na której według moich danych znajdowała się leśniczówka Brenzberg. Obecnie jest tam ambona i piwnica, jak na załączonym obrazku. Nie widzieliśmy natomiast ani kasztana ani studni, o których mówili dyskutanci na drugim forum.

Oto reportaż z naszej wycieczki:
.
Załączniki
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi