Busy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Busy

Postprzez Ina1973 » 3 cze 2011, o 12:19

a jak jest z busami w okresie wakacyjnym? Mają jakieś stałe przystanki i stałe kursy?
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Busy

Postprzez lidkru » 3 cze 2011, o 12:24

rozkładu jazdy ja osobiście nigdzie nie widziałam, a na machniecie ręką zatrzymywały się przy drodze bez przystanku, a długonoga blondynką nie nie jestem :D więc chyba jest good :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 cze 2011, o 12:50

Z kierowcami busów można się nawet dogadać co do drogi powrotnej. Jeśli idziecie grupą pow. 4 osób wystarczy powiedzieć, że np. ok. 16 będziecie w Berehach, a na Was poczeka.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Ina1973 » 3 cze 2011, o 13:13

Jeszcze takie pytanko mam-czy lepiej podjeżdżać busikami czy swoim autkiem i zostawiać na parkingu? czy zawsze będą jakieś miejsca parkingowe (czas wakacji)?
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 cze 2011, o 13:22

miejsca na parkingu sa zawsze i wszedzie. a co do tego lepiej-gorzej. napisze ze swej skromnej empirii: zostawiam auto na bazie(gdziekolwiek ona jest) i przemieszczam sie komunikacja busowo-stopowo-autobusowa. nie jestem wtedy zobligowany do wracania w punkt. a w sezonie do 21 jakies busy sa w terenie. i na stopa można zawsze sie zalapać. Ina- troche luzu w tych planach zostaw, bo jak tak wszystko co do minuty zaplanujesz to ..... Ty jesteś logistykiem i to takie zboczenie zawodowe???? ;) :ugeek:
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 cze 2011, o 13:25

Ina1973 napisał(a):Jeszcze takie pytanko mam-czy lepiej podjeżdżać busikami czy swoim autkiem i zostawiać na parkingu? czy zawsze będą jakieś miejsca parkingowe (czas wakacji)?

To trzeba skalkulować. Za parking się płaci i co ważne trzeba do auta wrócić. A nie zawsze jest możliwość powrotu inną drogą. Najczęściej pozostaje dojście asfaltem (brrr...). W Bieszczadach jednak można też liczyć na okazję do podwózki przez zmotoryzowanych turystów. No i wiadomo, że kierowca nie może się po drodze napić czegoś konkretnego ;)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 3 cze 2011, o 13:31

ooooooooooooo i ten argument jest bardzo mocny... w zasadzie wszystko jasne. Krzysztofie- patronie kier-off-c-uff - Ty to wiesz jak przekonać 8-)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 cze 2011, o 17:38

Podpisuję się pod stanowiskiem Krzysia - sam na moich wypadach działam tak, że auto stoi sobie bezpiecznie na kwatirze,a ja się busuję:) zawsze mam wtedy możliwość zmiany planów, zejścia w innym miejscu itd.itp. ceny parkingów są dosyć wysokie 12 zł/dzień - 10 dni=120zl - 120 zl=kilka piw i jedzonko, a stopa się zawsze złapie :D
Co do busów i rozkładów jazdy - rozkłady ponoć są, nie widziałem a busy miast oznaczenia punktów docelowych na tabliczkach za szybą, mają tam tabliczkę z napisem "bus"
piękne to jest :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 cze 2011, o 17:47

bo te busy nie maja rozkładu jazdy. one jeżdża na zamówienie. jest ekipa - jedziemy. chcesz do górnych - jedziemy , chcesz do cisnej- jedziemy, chcesz w jakąs dziure- też jadą. a ceny umowne.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 cze 2011, o 17:48

i tak powinno być - to się nazywa frontem do klienta :D
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi